Kategoriler
Genel

Farklı medya kanalları

Türkiye’de klasik medyanın %98’i iktidar partisine bağlı ve farklı bir şeyler görmek neredeyse imkansız.

Gelin klasik medya kanallarından farklı olanları listeleyelim, farklıdan kasıt “Ana akım” olarak adlandırılan klasik medya kanalları, TV ve gazetelerden farklı olanları. Aslında klasik medyayı takibe hiç gerek yok ama ben ille de klasik medyadan kanallara bakacağım diyorsanız bu listedeki kanallara da ayrıca bakınız.

Herkesin malumudur Türkiye’de uzun zamandır TV ve gazeteler çoğunluk olarak iktidar yanlısı ve aksi veya farklı şeyler yazmak yada göstermek konusunda ketumlar, yani hemen hepsi aynı şeyleri gösteriyor ve bu çok sıkıcı.

Farklı medya kanalların da genellikle, doğal olarak muhalefete yakın kanallar oluyor, işte bunlar:

TV Haber kanalları

Bu kanallar genellikle örneğin tüm TV kanallarında herhangi bir R. Tayyip Erdoğan konuşması canlı yayınlanırken hiç oralı olmayıp başka konuları yayınlayabiliyorlar.

Halk TV

Halktv canlı yayın

KRT TV

KRT TV canlı yayın

Tele1

Tele1 canlı yayın

Haber Global TV

Haber Global TV

Ulusal Kanal

Ulusal Kanal canlı yayın

TV5

https://www.youtube.com/watch?v=ibZRHmWjXj4
TV5 Canlı yayını

Başka başka…

Gazeteler konusunda pek bir bilgim yok çünkü hiç bakmıyorum, zaten günümüzde pek gerek de izlediğiniz tüm yok zira izlediğiniz beğendiğiniz tüm yazarların yazıları twitter’da kendi hesaplarından gönderiliyor.

Belki Sputnik Türkiye(Resmi Rusya kanalı), DarkWeb Haber gibi Twitter hesaplarını takip etmek gazete/haber/köşe yazısı namına farklı bir şeyler görmenizi sağlayabilir ve tabii ki Ünsal Ünlü ve Cüneyt Özdemir‘i mutlaka takip ediyor olmalısınız.

En son Cumhurbaşkanının damadı ve aynı zamanda hükümetin Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak’ın Instagram hesabı üzerinden(Instagram hesabın kapattı ekran görüntüsü * ) istifa mektubunu yayınlamasının ardından 1 gün geçmesine rağmen bu farklı olmayan ana akım medyada hiçbir TV kanalı ve gazete göstermedi. Sanırım bu son örnek ana akım ve Türkiye medyasının neredeyse tamamının belki de, bir anlamda bir kişiye ait olduğunu gösteriyor.

Hakkımızda hayırlısı, kutlu davanız kutlu olsun, keyif çayı için, püskevit yiyin, şahsım sizi selamlar ve son olarak “Delilik aptallıktan evladır, #8KasımDünyaDelilerGünü de ayrıca kutlu olsun!

Neyse ki…

Güncelleme:

Olay TV başladı

Olay TV yayına başladı, Youtube üzerinden canlı yayın yapıyorlar, ana haberi Nevşin Mengü sunuyor harika.

Güncelleme 2: Olay TV kapandı 🙂 İlginç bir serüven oldu sanırım TV tarihinin en kısa hikayesi oldu, geçmiş olsun. Nevşin Mengü’yü Youtube’dan takip etmeye devam.

Süleyman Sarılar: “Özgür haberciliğe devam edeceğiz”
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Farklı medya kanalları başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.