Kategoriler
Kültür Sanat

My Sisters Keeper izledik

Lösemi hastası olan ve sadece birkaç yıl ömrü kalan kız çocuğu ve onun kız kardeşi. Baştan uyarayım çok duygusal ve gerçekten salya sümük ağlatma riski olan bir film.

Sara ve Brian Fitzgerald kızları Kate’in lösemi olduğunu öğrenirler. Çocuklarının sadece bir kaç yıl ömrü kalmıştır. Bunun üzerine çift Kate’e donör olması için Anna adında bir bebek sahibi daha olur. İlk yaptıkları şey Anna’nın göbek bağından alınan kanı kullanmak olur. Yıllar geçtikten sonra artık Anna’dan Kate’e kemik iliği nakli yapılması gerekmektedir. 11 yaşındaysa, Kate’in böbrek nakline de ihtiyacı vardır. Bu olanların üzerine Anna, ailesinin onu bu amaçla kullanmasından dolayı onlara dava açar. Bu karar tüm aileyi parçalamıştır, çünkü Kate’e böbrek nakli yapılmazsa ölecektir.

Anna hasta değil; ama on üç yaşına dek sayısız ameliyat, nakil ve operasyon geçirdi, iğneler vuruldu. Hepsi ablası Kate in çocukluğundan beri yakasını bırakmayan lösemiyle mücadele edebilmesi için. Kate ile tam doku uyumu olması için laboratuar ortamında genleri özel olarak seçilen özel üretim bir çocuk olan Anna, ablasına ilik verebilmesi için dünyaya getirilmişti – bu rolünü ve hayatını hiç sorgulamadı.. bugüne dek.

Jodi Picoult un “Best Seller” kitabı olan “My Sister’s Keeper” (Kız Kardeşim İçin), The Notebook filminden de tanıdığımız yönetmen “Nick Cassavetes” tarafından beyazperdeye aktarılıyor. Başrollerini Cameron Diaz, Alec Baldwin ve Thomas Dekker’ın paylaştığı film Türkiye’de vizyona girdi.

Kız Kardeşimin Hikayesi / My Sister’s Keeper
Yönetmen: Nick Cassavetes Oyuncular: Abigail Breslin, Cameron Diaz, Jason Patric, Sofia Vassilieva, Alec Baldwin, Joan Cusack, Heather Wahlquist, Evan Ellingson, Nicole Marie Lenz, Brennan Bailey, Olivia Hancock, Jeffrey Markle Senaryo: Jeremy Leven, Nick Cassavetes
Türü: Dram
Yapım: 2009 ABD yapımı Süre: 109 dk.
Gösterim Tarihi: 14 Ağustos 2009 (WB) Web Sitesi: mysisterskeepermovie.com
Fragman/trailers: apple.com/trailers