Kategoriler
Gündem

Hayatınızda bir gün kadın olsanız?

kadınlar günü"Hayatınızda bir gün bile kadın olmanın ne demek olduğunu düşündünüz mü? En azından bugün. Dünya’da her 3 kadından biri şiddete maruz kalıyor. Peki suçlu kim? Biz sadece bir ayna koyduk karşınıza. Düşünün diye." sloganıyla hazırlanan şu videoyu bir izleyelim.

Zorla ailesi tarafından evlendirilen kızlar (sanki allah tarafından vahiy gelmiş de ille evleniceksin diye zorlamak istemediği biriyle aynı yatağı paylaştırmak), tacize uğrayan dul kadınlar(onların hiç namusu hiç çocuğu yokmuş gibi davranmak), evinde dayak gören kadınlar, şimdi TV de bir kadın telefonla programa bağlandı: "sabah geç kalktığım için eşim beni dövdü " dedi. utanç verici yarabbi.

Bunlar çok çirkin şeyler ve artık 21. yüzyılda bunlara bir kadın olarak son verilmesini istiyorum. Sesimizi duyun duyarsız ERKEKLER!!!!

Kadınlar günümüzü kutluyor, kadınlarımızın kıymetini bilelim diyorum. Ve kadınlar kendi ayakları üzerinde durmalı çalışmalı para kazanmalı. Eğer para kazanırsa zaten dayak yemeyecek. Gidecek yeri olmayınca dövülse de kocasının yanında kalmak zorunda kalıyor.

ya varya harıka bır vıdeoydu tesekkurler paylasım ıcın muzlupasta. yanı ne dıyecegımı bılemedım. cok etkılendım. bu rol degısıklıgı umarım bazı erkekler için ders verıcı olmustur… hayatın guzellıklerını ınsanca paylasmak ve ınsanca yasamak ıcın: "dünya kadınlar günümüz kutlu olsun".

kadın olmak:
1. şiddete/dayağa maruz kalmak./ sevilmek okşanmak

2. istemediğin biriyle evlendirilmek./ sevdiğinle aynı yatağı paylaşmak

3. sayısız çocuk doğurmak/ istediği zaman çocuk sahip olmak

4. evde oturmak/ çalışmak

5. karı işte/ bebeğim, aşkım

keşke sağ taraftakileri tüm kadınlar yaşasa

şiddetin cinsiyeti yoktur ve şiddet sadece fiziksel değildir.
avrupanın dolar milyoneri en çok olan 3. ülkesiyiz bu bizim ülkemizdeki gelir adaletsizliğinin kanıtıdır, okulu öğretmeni olmayan köylerin doktoru olmayan olsada tıbbi malzemesi olmayan kasabaların, milyondolarlık adamların bolca olduğu bir ülkede yaşadığımızı bilmeliyiz. bunu göz önünde bulundurarak ekonominin ilişkilerde öneminin olduğunuda düşününce bu ülkede bu tür şeylerin, yani kızlarını istemedikleri birileri ile evlendiren vs. gibi şeylerin olması kaçınılmaz gibi.

kimileri başörtüsü takamayan birkaç bin üniversite öğrencisine kafayı takmış durumda, sırtlarından oy toplamaya çalışıyor, oysa bu bu ülke de milyonlarca kadın ve genç kız, babasının, abisinin, kocasının zoruyla tesettüre giriyor, dayak yiyiyor, zorla evlendiriliyor, okutulmuyor, ama bundan kimse bahsetmiyor, atatürk 'ü gel de sevgiyle anma.

@gaykedi,
başörtüsüde kadının özgürlükleri içerisine girer..giysisini sınırlamak özgürlügünü sınırlamaktır..

"haydaya güm diye zart zurt söylenen sözlere sazan olmayalım…"

bu yazıya karikatür gelmedi otopsiraporu uykuyamı daldın.
isteriz isteriz