Kategoriler
Gündem

Hayatınızda bir gün kadın olsanız?

kadınlar günü“Hayatınızda bir gün bile kadın olmanın ne demek olduğunu düşündünüz mü? En azından bugün. Dünya’da her 3 kadından biri şiddete maruz kalıyor. Peki suçlu kim? Biz sadece bir ayna koyduk karşınıza. Düşünün diye.” sloganıyla hazırlanan şu videoyu bir izleyelim.

Zorla ailesi tarafından evlendirilen kızlar (sanki allah tarafından vahiy gelmiş de ille evleniceksin diye zorlamak istemediği biriyle aynı yatağı paylaştırmak), tacize uğrayan dul kadınlar(onların hiç namusu hiç çocuğu yokmuş gibi davranmak), evinde dayak gören kadınlar, şimdi TV de bir kadın telefonla programa bağlandı: “sabah geç kalktığım için eşim beni dövdü” dedi. utanç verici yarabbi.

Bunlar çok çirkin şeyler ve artık 21. yüzyılda bunlara bir kadın olarak son verilmesini istiyorum. Sesimizi duyun duyarsız ERKEKLER!!!!

Kadınlar günümüzü kutluyor, kadınlarımızın kıymetini bilelim diyorum. Ve kadınlar kendi ayakları üzerinde durmalı çalışmalı para kazanmalı. Eğer para kazanırsa zaten dayak yemeyecek. Gidecek yeri olmayınca dövülse de kocasının yanında kalmak zorunda kalıyor.