Kategoriler
Blog Internet

Google'a spam site veya blogları ihbar edin

Google dayı Eğer sitenizin hakettiği yere spamcı siteler yüzünden gelemediğini düşünüyor, Google’da arama yaptığınızda çıkan sitelerden gezinirken binlerce anahtar kelimeyi arka plan renginde ve 1 pixel boyutunda sayfalarına gömenleri görüyorsanız, kısaca sitede hileli işler olduğunu düşünüyorsanız buradan ihbar edebilirsiniz. Google bu ihbarı değerlendirip gerekli işlermleri hızla yapacaktır. Ayrıca geçenki yazımda Google'ın yeni başlattığı site eleme motorunu yazmıştım buda o yönde geliştirilmiş bir sistem.

Yaptığımız her aramada en alakalı sonuçları döndürmek için çok çalışıyoruz. Bu amaçla, site yöneticilerinden içeriklerini dolaysız ve kullanıcılar ve arama motorları tarafından kolayca anlaşılacak şekilde hazırlamalarını istiyoruz. Ne yazık ki, web sitelerinin tümü kullanıcıların çıkarlarını gözetmiyor. Web tarayıcımızı gizli metinler, yanıltıcı gizleme veya giriş sayfaları yoluyla aldatmaya (spam) çalışmak, sonuçlarımızın kalitesini tehlikeye atmakta ve herkes için arama deneyimini kötüleştirmektedir.

Kötü bir şey olduğunu düşündüğümüz için, Google'ın spam olduğundan şüphelendiğiniz arama sonuçları döndürmesi durumunda, lütfen bu formu kullanarak bize haber verin. Aldatıcı uygulamalarla ilgili her raporu ayrıntılı olarak inceliyoruz ve gerçekten bir istismar söz konusu olduğunu belirlediğimizde gereken işlemleri yapıyoruz. Özellikle kötü niyet tespit ettiğimiz durumlarda, arama sonuçlarında hiçbir şekilde görünmemeleri için, spam uygulayanları dizinimizden derhal çıkarıyoruz. En azından, sonuçlarımızın kalitesini yükseltmek üzere her spam raporundaki verileri site sıralamamızı ve filtreleme algoritmalarımızı geliştirmek için kullanmaktayız.

Dünyanın her yerindeki sizin gibi kullanıcılara hizmetimizi geliştirmemize yardımcı olmak üzere zaman ayırdıkları için teşekkür ederiz. Spam içerikleri ortadan kaldırmamıza yardımcı olarak, milyonlarca insanın daha az zaman, çaba ve enerji harcamalarına olanak sağlamış oluyorsunuz.

[via]

Eski wolkanca.com’da Google'a spam site veya blogları ihbar edin veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google'a spam site veya blogları ihbar edin için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

google yine kaliteden yana olduğunu gösterdi.

teşekkürler google !

yardım lütfen danteloya.blogspot.com isimli sitenin sahibiyim benin sitem sürekli google tarafından banlanıyor ben stopbadware ye mesaj atıyorum 1 haftada açıyorlar neden benladıkları ve nden açtıklarını bir türlü çözemedeim çünkü ben benim site temiz diye mesaj atıyorum bu arada sitede herhangi bir değişiklik yapmıyorum tekrar kontrol ediyorlar sitenin temiz olduğuna karar verip açıyorlar. bu olaydan dolayı son 2 ayda 4 kez oldu hit lerim yar yarıya düştü lütfen yardım çünkü aynı şekilde hazırladığım diğer sitelerimde hiç ban olayı olmadı ama sadece danteloya sitesin ban yiyor.

saracoglunakliyat.com site sahibiyim sitem surekli ballaniyor neden olduğunu bilmiyorum ne yapmam lazım
mesac atıyorum butun icek dosyalari deyıştırdım care bulamadık nesim saracoğlu

benim sitedeki yenimoda.blogspot.com resimleri çalıyorlardı bakıyorum çalan site googlede benden üstte anlayamadım bir türlü adam gelip açıkca hırsızlık yapıyor üstelik google hırsızı üste çıkarıyor nedin aceba bir türlü bulamadım.

googlede finans kurumu aradım acil nakit ihtiyacı için espa finans adında bir site buldum bu şahıslar tarafından dolandırıldım benim gibi başka magdurlarda var. ankara adliyesinden suç duyurunda bulundum. bu şahısların takibini rica ederim. başka daha kötü sonuçlara neden olunmasın

ben ilknur yılmazın yazısını okudum espa finansı buldum acil nakit için bu ise adım atmadan gerçekten dolandırıcı olup olmadıklarını ögrenmek istiyorum ltfn yorumunuzu bekliyorum

espa finanla görüstüm pek nakit konusunda tapu bilgileri istediler ilknurun yazısını okuyunca gercekten dolandırıcılarmı emin olmak istedim nakit cekmeden önce bu tuzaga düsmemem adına

yukarıda yazılan yorumlar üzerine esapa finans isimli kuruluşu aradım.kredi ihtiyacımı bildirdim.bana firmayı yeni devir aldıklarını söyleyip işlemin üç gün sürebileceğini söylediler. bende kabul ettim.adresime iki kişi geldi notere gittik söyledikleri gibi işlemi yapıp paramı verdiler.eski sahiplerinden dolayı çok sıkıntı çekdiklerini söylediler. bence iknur hanım firmayla tekrar görüşmenizde fayda var.