Kategoriler
Internet

Google’a spam site veya blogları ihbar edin

Google dayı Eğer sitenizin hakettiği yere spamcı siteler yüzünden gelemediğini düşünüyor, Google’da arama yaptığınızda çıkan sitelerden gezinirken binlerce anahtar kelimeyi arka plan renginde ve 1 pixel boyutunda sayfalarına gömenleri görüyorsanız, kısaca sitede hileli işler olduğunu düşünüyorsanız buradan ihbar edebilirsiniz. Google bu ihbarı değerlendirip gerekli işlermleri hızla yapacaktır. Ayrıca geçenki yazımda Google’ın yeni başlattığı site eleme motorunu yazmıştım buda o yönde geliştirilmiş bir sistem.

Yaptığımız her aramada en alakalı sonuçları döndürmek için çok çalışıyoruz. Bu amaçla, site yöneticilerinden içeriklerini dolaysız ve kullanıcılar ve arama motorları tarafından kolayca anlaşılacak şekilde hazırlamalarını istiyoruz. Ne yazık ki, web sitelerinin tümü kullanıcıların çıkarlarını gözetmiyor. Web tarayıcımızı gizli metinler, yanıltıcı gizleme veya giriş sayfaları yoluyla aldatmaya (spam) çalışmak, sonuçlarımızın kalitesini tehlikeye atmakta ve herkes için arama deneyimini kötüleştirmektedir.

Kötü bir şey olduğunu düşündüğümüz için, Google’ın spam olduğundan şüphelendiğiniz arama sonuçları döndürmesi durumunda, lütfen bu formu kullanarak bize haber verin. Aldatıcı uygulamalarla ilgili her raporu ayrıntılı olarak inceliyoruz ve gerçekten bir istismar söz konusu olduğunu belirlediğimizde gereken işlemleri yapıyoruz. Özellikle kötü niyet tespit ettiğimiz durumlarda, arama sonuçlarında hiçbir şekilde görünmemeleri için, spam uygulayanları dizinimizden derhal çıkarıyoruz. En azından, sonuçlarımızın kalitesini yükseltmek üzere her spam raporundaki verileri site sıralamamızı ve filtreleme algoritmalarımızı geliştirmek için kullanmaktayız.

Dünyanın her yerindeki sizin gibi kullanıcılara hizmetimizi geliştirmemize yardımcı olmak üzere zaman ayırdıkları için teşekkür ederiz. Spam içerikleri ortadan kaldırmamıza yardımcı olarak, milyonlarca insanın daha az zaman, çaba ve enerji harcamalarına olanak sağlamış oluyorsunuz.

[via]