Google Translate ile çevrilmesini istemiyorsanız

Google TranslateGoogle Translate(Google metin ve Web çeviricisi, sözlük) ile çevrilmesini istemediğiniz sayfalar veya sayfa içinde bazı paragraf, sözcükler olabilir. Örneğin sitenizin dili Türkçe olmasına rağmen Google arama botu bunu başka bir dille algılamış ve Türkçe Google aramalarında bu sayfayı çevir diye ağlantı çıkıyor olabilir.

Google Translate ile dil çevisi yapılmasını istemediğiniz sayfalara şu meta etiketini eklemeniz yeterli olur; <meta name="google" value="notranslate">.

Sayfanın çevirisi yapılsın fakat benim istediğim bazı kelimeler veya paragraflar da çevirisi olmasın derseniz bunun için de class="notranslate" etiketini kullanmak yeterli, örneğin bir paragraf için bunu yaparsak çevirilmeyecek paragrafı <p class="notranslate">çevirilmeyecek</p> veya <span class="notranslate">çevirilmeyecek</span> gibi yapmak yeterli.

İyi şanslar.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

aslına bakarsanız google translate'yi detaylı incelemedim yanlız ingilizce'de kelime karşılığı aynı olupta çok başka anlamlara gelen kelimeler yüzünden güzelim metinler, hele edebi eserler mahvolabilir. çok komik şeyler çıkıyor bazen…