Kategoriler
Internet

Yandex Metrica

Yandex Metrica, şu an Google Analytics gibi alternatif bir istatistik servisi. Yandex Metrica ile Web sitelerinin istatistiğini onlarca farklı şekilde takip edilebilirsiniz. Hakkında detaylı bilgiye yardim.yandex.com.tr/metrika/ adresinden ulaşabiliyorsunuz. Google ve Yandex, ABD’li ve Rus her iki arama motoru da Türkiye’e ilgi duyuyor, Google pazardan aslan payını alıyor olsa da Yandex, çeşitlenen çoğalan internet kullanıcısının çeşitlenen […]

Kategoriler
Internet

En iyi SEO ve Sosyal Medya takip araçları

Online pazarlamacılar için SEO ve Sosyal Medya işlerinde en önemli konu istatistik ve takiptir. Her gün değişen Twitter Trending Topics her yeni gün bu dünyanın insanlar tarafından yeniden şekillendiği anlamına geliyor ve bu sizin sürekli takipte olmanızı mecbur kılar. Eğer ben ve benzerim arkadaşlar gibi deli, internet manyağı değilseniz kesinlikle birazdan aşağıya yazacağım araçları kullanmanız […]

Kategoriler
Internet

Google Docs Viewer ZIP ve RAR dosyalarına izin veriyor

Google Docs Viewer(Google Doküman Görüntüleyici) Google Dökümanları Gmail kullanıyorsanız size gönderilmiş dosya eklerin, PDF, Microsoft Office dosyaları ve resim dosyalarını görüntülemek için mutlaka kullanmışsınızdır. Şimdi Google Docs Viewer .zip ve .rar dosyalarını da açabiliyor böylece mail ile gönderilmiş dosyaları dökümnanlarda saklayabilip istediğimiz zaman download edip paylaşma imkanımız oldu.

Kategoriler
Blog

Sitede uçan Twitter kuşu

Ana sayfada gördüğünüz uçan Twitter kuşu scriptini aşağıdaki gibi sitenize koyabilirsiniz. Mail ile soran arkadaşlar da daha sonra mail atacak arkadaşlara da cevap olsun diye yazdım.

Kategoriler
Ivır zıvır

Facebook Insights Google Analytics’e rakip

Facebook Insights şu ana kadar sadece Faceboook sayfalarının ve reklamların istatistiklerini gösteririyordu, sistem ve arayüzü gayet anlaşılır, basit ve kullanışlı. Geçen gün getirilen bir yenilik ile artık Facebook Insights web sitelerinin de istatistiklerini tutacak, Facebook Insights web sitelerinin klasik ziyaretçi sayısı vs. gibi istatistiklerin yanı sıra sayfalarının aldığı like, paylaşılma sayısı gibi farklı şekillerde özel […]

Kategoriler
Internet

Google Translate ile çevrilmesini istemiyorsanız

Google Translate(Google metin ve Web çeviricisi, sözlük) ile çevrilmesini istemediğiniz sayfalar veya sayfa içinde bazı paragraf, sözcükler olabilir. Örneğin sitenizin dili Türkçe olmasına rağmen Google arama botu bunu başka bir dille algılamış ve Türkçe Google aramalarında bu sayfayı çevir diye ağlantı çıkıyor olabilir.

Kategoriler
Internet

Ücretsiz anket oluşturun: SiS Survey

SiS Survey ile bir dakika içinde anketler ve araştırmalar oluşturabilir ve web sitenize yerleştirebilirsiniz. Basit ve esnek anketler oluşturarak kullanıcılarınızın dikkatini çekip anketinize geniş çaplı bir sonuç bulabilir ve raporları anında görebilirsiniz.

Kategoriler
Ivır zıvır

PDF dosyalarınızı yazıya aktarın

Henüz davetiye usulüyle üye kabul eden PDF to Word, online olarak PDF dosyalarınızı Word formatına, yani yazıya aktarmanızı sağlıyor.

Kategoriler
Kültür Sanat

Ruh halinize göre müzik

Bu sitede ruh halinize göre, modlardan birini seçerek radyo istasyonundan müzik dinleyebiliyorsunuz.