Kategoriler
Internet

Flickr arama sonuçlarını sitenize koyabilirsiniz

Flickr stesinde aramaları slideshow şeklinde görüntüleyebiliyorduk, şimdi Flickr da bu arama sonuçlarını sitenize embed etme imkanı sundu.

Herhangi bir arama terimi girin örneğin WordPress, daha sonra arama sonuçları sayfasında üst sağ kısımda bulunan slideshow linkine tıklayın. Çıkan slayt ekranının yine sağ üst kısmında Share bağlantısına tıkladığınızda size hem URL hem de embed kodu verecek, embed kodu ile sitenizde blogunuzda bu aram sonucunu slideshow olarak gösterebileceksiniz.

Search results slideshow’u embed ederken boyutunu da buradan ayarlayabilme imkanınız var.


Flickr Search

flickr arama sonuçlarında ne başlıklarım ne de etiketlediğim resimler çıkıyor. ayarlamalar hakkında okuyacağımız bir yazı yok mu?

peki flickr de şöyle bişey varmı. arama yapıyorum çıkan sonuçlardan beğendiklerimi favorilerime ekliyorum. sonra başka bir kelime arıyorum çıkan resimlerden beğendiklerimi yine favorilerime ekliyorum. sonra bu 2 grubu favorilerimde bir şekilde gruplandırıp kullanmak istiyorum. etiketleme olabilir mesela veyahut başka bir şekilde.
bunu şunun için soruyorum diyelimki arama sonucunda 150 resim çıktı ama ben bunun 10 tanesini bloguma koymak istiyorum. ve bunların hesabımda kalıcı olmasını istiyorum istediğim zaman girip bakmak istiyorum.
böyle bişey mümkünmü acaba