Kategoriler
Internet Konuk Yazar

Google ters mi dönmüş?

Biraz önce Google da Mart ayında en çok aranan kelimelere bakıyordum. Türkiye'de en çok arananlar neymiş diye baktıktan sonra merak ettim. Türkiyede en çok arananlar tamam da, acaba dünyanın geri kalanı acaba en çok neleri aramış?

Ülkeler listesini tek tek kontrol ederken Suudi Arabistan listesi dikkatimi çekti. Acaba Araplar neye bakarki diye düşündüm. Listenin en başındaki kelimeye tıkladığımda önce şaşırdım kardeşler. Çünkü google listesi ters yazılmıştı. Arapçada alfabenin sağdan sola yazıldığı sonradan aklıma geldi.

Google ters olunca bunların siteleri de böyledir doğal olarak. Listenin en başındaki kelimeye tıkladım. Bir rel=”noopener” target=”_blank” title=”7c7.com” href=”https://web.archive.org/web/20170919204807/http://7c7.com/”>forum sitesi. Tabi o da sağdan sola yani bize göre biraz ters. Banner ters, konular ters hatta kaydırma çubuğu bile ters tarafta. Galiba bu forum sitesi Arabistanın en popüler forumu. Çünkü online ziyaretçi sayısı hiç de az değil.

Arapları ya da Arap alfabesini küçümsemek gibi bir niyetim yok ama siz de bir bakın derim.

Eski wolkanca.com’da Google ters mi dönmüş? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google ters mi dönmüş? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.