Kategoriler
Kültür Sanat

Aşıklar (belgesel)

Her cuma günü olduğu gibi bu haftada vizyona birbirinden güzel filmler girdi. Bu hafta vizyona giren filmlere baktığımızda konuları; animasyon, dram, macera, komedi… Ama bence içlerinde en ilgi çekici olanı Aşıklar adlı belgesel film oldu. Aşıklar adlı belgesel filmin yönetmen koltuğunda Laurent Charbonnier oturuyor. Filmin müzikleri ise Philip Glass imzasını taşıyor. Belgeselin yönetmeni Laurent Charbonnier’ın yaptığı filmde Hayvanların aşkı anlatılmakta. Film’in yapım aşamasında;500 günlük çekim, 80 saatlik iş kopyası, 170 adet hayvan türü, -30 °C’den 50 °C’ye kadar sıcaklık değişimiyle, 5 kıtada, 16 ülkede ve 2 yılda tamamlanan bir film.

Âşıklar / Animals in Love
Belgesel kuşağının tek doğa filmi olan Aşıklar, gönül oyunlarının tek oyuncusunun insanlar olmadığını anlatıyor. Hayvanların flört konusunda insanlardan çok daha yaratıcı, eğlenceli ve romantik olabileceğini gösteren filmin, yönetmeni Laurent Charbonnier, Kuşlar Kanatlı Uygarlık filminin de görüntü yönetmeni. Filmin müziklerini ünlü besteci Philip Glass üstlenmiş.

Sinepil ile wolkanca

Asiklar
Filmin Özeti:
Her aşk filminde olduğu gibi başrollerde yine bir kadın ve bir erkek ve tabii tam kavuşacaklarını düşündüğümüz sırada sevenlerin arasına giren biri var.
Sevdiğine varlığını hissetirmek isteyen erkek en güzel görüntüsüyle kadının karşısına çıkıp bütün romantikliği ile ona aşkını ilan eder; tüm isteği sevdiğini bir an önce kollarına alıp mutluluğa ermektir, ama gel gör ki kadın erkeğin kendisini gerçekten sevdiğine inanmadan kendini ona teslim etmeyecektir. Yani erkeğimizin işi çok zordur, hele ki kadının etrafında onu isteyen başkalarının da olması işini hiç kolaylaştırmayacaktır. Buna rağmen kahramanımızın vazgeçmeye hiç niyeti yoktur, gerekirse aşkı uğruna ölmeye hazırdır.

Filmin resmi internet sitesi: lesanimauxamoureux.com

Fragman;

https://www.youtube.com/watch?v=XIzF2jT3yc0