Kategoriler
Teknoloji

Google televizyon kuracak

5. yaşını kutlayan dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube günde 2 milyar kez tıklanıyormuş.

google tv

Youtube'un sahibi Google'ın açıklamasına göre özellikle son 6 ay içinde video izlenmesi 2 kat artmış, geçen yıl günlük ortalama 1 milyar video izlenirken bu yıl bu arakam 2 ye katlamış.

Yine açıklamaya göre 2006 yılında 1.65 milyar dolara satın aldıkları Youtube bu yıl ilk kez kara geçmiş, yani Google Youtube a verdiği parayı çıkardı ve artık kar etmeye başladı.

Açıklamalarda ortalama bir internet kullanıcısının 24 saat içinde 15 dakikasını Youtube da geçirdiği de kayıtlara geçmiş.

Amerika'da ortalama bir kişinin günde 5 saat TV izlediği sonucundan yola çıkan Google firması bu hafta içinde ABD'nin San Francisco şehrinden Google Televizyon yayınlarına başlayacak.

Bir Software platformu olarak sunulacak Google TV, Sony, Intel, Logitech işbirliği ile internet üzerinden yayın yapacak.

Eski wolkanca.com’da Google televizyon kuracak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google televizyon kuracak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.