Kategoriler
Teknoloji

Uzaylı ararken başımıza bela almayalım

İngiliz bilim adamı astrofizikçi(evrenbilimci) Stephen Hawking meşhur bir adamdır, hastalığı da ilginçtir konuşamıyor ve neredeyse hiç haraket edemiyor ama dünyanın sayılı bilim adamlarından biri.

Uzaylı ararken başımıza bela almayalım - Stephen Hawking

Stephen Hawking, uzaylıların varlığının neredeyse kesin olduğunu, ancak onlarla temasa geçmemek gerektiğini söylemiş.

“Dünya dışı hayatın var olduğu neredeyse kesin. Sorun, uzaylıların kim olduğu. Bence onlarla temasa geçmek çok riskli olabilir. Zeki yaşamın, karşılaşmak istemeyeceğimiz bir tür haline nasıl gelebileceğini görmek için kendimize bakmamız yeterli. Bence uzaylıların devasa gemileri olabilir. Belki de kendi gezegenlerinin tüm kaynaklarını tüketip kainatta göçebe haline gelmişlerdir. Bu gelişmiş uzaylılar, ulaşabildikleri gezegenleri fethedip sömürgeleştirmek isteyebilirler.”


Stephen Hawking: hawking.org.uk

Stephen Hawking kainat hakkında büyük sorular soruyor – TED

Hawking diyorsa bir bildiği vardır, biz insanlar olarak bu kadar sömürücü olabiliyorsak eğer uzayda bizim gibi gelişmiş canlılar varsa ABD nin Irak ve Afganistan a getirdiği demokrasi gibi Dünyamıza bir demokrasi getirebilirler, eee şimdi demokrasi moda adam ananı ağlatıyor demokrasi diyor geçiyor. Gerçi bazı insanları görünce, tanıyınca uzaylıların bunlardan daha kötü olamayacağını da düşünebiliyoruz.

Yaşam ne zor arkadaş, durdurun dünyayı inecek var.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Uzaylı ararken başımıza bela almayalım başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

profesör hawking çok haklı konuşuyor. din çerçevesinden sıyrılırsak eğer; dediği gibi insan oğlu birden bire varolmuş ve dünyanın yaşına oranla çok genç bir ırkız. belki bizim galaksimize değil ama sadece mantıklı düşünürsek dahi farklı galaksilerde zeki veya daha geri ırkların olması muhtemel.. bunları düşününce insan "yurtta barış, cihanda barış"" ne demek anlıyor ❗ . konu için teşekkürler..

bence hawking çok haklı ben ona katılıyorum ve uzay ve evreni çok merak ediyorum ve ben hatta 10 yaşındayım

kafayı zorlayınca böyle oluyor demekki..halen uzayı sonsuz zannedenler var.

kafayı hiç zorlamıyıncada uzayın sonu var zannediyor