Kategoriler
Konuk Yazar Teknoloji

Google, Netbook'a Karşı!

Evet, yanlış görmediniz! Dünyaca ünlü internet firması Google, hafif, ucuz ve küçük dizüstüler için kullanılan "netbook" kelimesinin kullanılmaması ve satıcıların yeni bir isim bulmasını rica etti(!).

fresscale-netbook

Aslında bunun sebebi tamamen duygusal, Psion adlı bir şirket adına tescilli olan "netbook" kelimesi için kullanan şirketlerden para alıyor ve bu şirketler Google AdWords'e reklam veriyor.

Psion şirketinin dava açıp kazanma ihtimali varmış, tazminat tabii. Bizde duygusal sebeplerden ötürü acaba netbook yerine ne kullanmalıyız bilemiyorum? bir fotoğraf ekliyorum, bu fotoğrafta tamamen duygusal, fotoğraftaki netbook (hani şu tescil almıştı ya Psion ha onu aldıran bilgisayar) aslında yok.

Haberin kaynağı -benim kaynağım-: ShiftDelete.Net (Cem Sümbül tarafından yazılmış)
(sdn gibi bir bitiş yapalım)

"Sizce Psion, Google'a Dava Açar mı?" forumda tartışın. (dur biraz; bizim forumumuz yok ki! sizde yorumlarda tartışın. )

Bilgi için: Google veya Psion
Yazan: F. Batuhan İçöz
Blog ve Wolkanca – https://wolkanca.com

Eski wolkanca.com’da Google, Netbook'a Karşı! veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google, Netbook'a Karşı! için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

Google, Netbook'a Karşı!için 1 yanıt

bence dava açar, bugün apple'a her konuda dava açılıyor (gerçi apple'da çalıyor örneğin iphone ismi gibi) apple ne yapıyor dava ile uğraşmadan parası neyse verip kullanmaya devam ediyor. şimdi bunun aynısını google yaparmı bilemiycem ama bence google sonuna kadar savunur kendini dava açılması durumunda