Google bize logo yaptı

Google bize logo yapsan ne güzel olurdu demiştik. Ve başardık. 23 Nisan günü (pazartesi) Google.com.tr de yukarıdaki logo yayınlanacak.

Detaylı bilgi ve kutlamalar için [via]

Google Türkiye'nin anasayfası www.google.com.tr'de ilk defa 23 Nisan'da Türkiye için özel bir “Doodle" yani özel tasarımlı logo yayınlanacak.
Google Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Google Türkiye anasayfası logosunun yerine, Türk çocuklarının 23 Nisan'ını ve Ulusal Egemenlik Bayramını kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanılacak.
Doodle olarak nitelendirilen bu özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google'ın kurucuları Larry Page and Sergey Brin tarafından kullanıldı. İlk Doodle, Eylül 1999'da, Larry Page ve Sergey Brin tarafından Nevada'da ki “Burning Man" konferansına giderken, Google'ın anasayfasına konuldu. Yanan bir çöp adam şeklindeki Doodle'ın konulma amacı sitede bir sorun olması durumunda uzakta olduklarını belirtmek içindi.

childrensday_turkey_final

Doodle uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu benzersiz platformda yer vererek, dikkat çekmeyi amaçlıyor. Ayrıca internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyorlar.
Google, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Yonca Brunini, “Bu Doodle'ı google.com.tr'de yayınlamamızın sebebi Türk internet kullanıcılarını Google Doodle- özel logolarına gösterdikleri inanılmaz ve sürekli ilgidir. 23 Nisan logosu Google'ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir ve umarım tüm kullanıcılarımızın beğenisini kazanır" dedi.

Milliyet gazetesinin haberi [via]

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Google bize logo yaptıiçin 12 yanıt

sonunda başardık …

gugıla kök söktürür bu türkler ama bişey var? neden bayrak farkklı sarıya boyanmış bir de arkadaşların sitesinde daha güzelleri vardı ..

wolkan abi onu bunu boşver salla bir kenara da sen şu forumu ne zaman açıcan.uğraşamasan bilem bir kaç admin koyarsın başına yönetirler. ne kadar erken açarsan o kadar avantajlısın bence

labels: zekirdek

https://wolkanca.com/wp-content/uploads/2007/…

volkan sen bu yazıyı kendi sitende yayınlamak yüklemek için 2007 klasorune mi uploads mı hangi klasore yazma izni veriyorsun bir de bu yazma izni 775 mi 777 mi? teşekkürler.

bugün gogıl da gavurca earth day yazıyor. ben de böyle istiyorum.yarın fildişinden gogıla giren bu logoyu görmeli. bizim bayramımızı sadece biz görmüşüz, o kadar da önemli değil. 🙁

emre'nin söylediklerinin yanı sıra kullanılan türk bayrağı da türk bayrağına sadece benziyor..

ye ne küçük şeylere seviniyorsunuz adamlar düzgün türk bayrağı bile yapmamışlar