Kategoriler
Internet

Google amca logo öyle değil böyle olur

Google bize logo yaptı diye çok sevindiler ama bu logodaki bayrak bizim bayrağımıza değil de Pakistan’ın bayrağına benziyor.
googleflagrightar3.gif

Bildirgec’de emsvizyon isimli arkadaşım, Google bize 23 nisan logosu yaptı başlıklı bildiriye;

Wolkanca
Google logo yaptıda ne oldu yani;
ulu önderimiz Atatürk tüm dünya çocuklarına bir bayram hediye etmiş yani Google logo yapmış ne olmuşki. Traşşş… Yapmazsa yapmasın, Google’ın logosunu yesinler.

yorum yazmamdan sonra şöyle bir yorum yapmıştı;

emsvizyon
abi ezikliği bırakalım… millel vekillerimiz bakanlarımız hatta meclisimiz ameirkada bir lobi kurmaya uğraşmıyorlar mı? vergilerimizle oluşturulan ödenekler ile yahudi lobi “firmaları”na bir sürü para veriyorlar oy şu tasarı geçmesin, konuşmalarda şu cümleyi kullanmasın vs ( yahudi diyorum amerika’da ki vatandaşlarımız bir birlerini kazıklamaya ha gayret uğraş veriyorlar ki organize olmak hak getire ;))
bu arkadaşlar organize olmanın en baba örneklerinden birini sergilemişlerdir… bir ayda, milyarlarca dolarlık bir firmaya kendilerini gösterebilmişlerdir…
şimdi 23 nisan gibi ulusal olduğu kadar uluslar arası bir bayramı sembolize eden bu logo, bence dünyadaki bilgisayarların neredeyse tamamına yakının açılış sayfası google’da çıkması daha bir anlamlı ( sadece com.tr’de çıkacak demeyin )
şimdi karşı çıkanlara sorarım, google’mız var mı? ya da sen bizi tanıtmak için ne yaptın nasıl organize oldun? yarın öbür gün ermeniler de sözde bilmem bişileri için google a bastırınca, tepki verecek misin vermeyecek misin? ozamanda böyle hafife alabilecek misin?
umarım bundan örnek çıkaran gencimiz, dunyaya laf geçiren en çok para kazanan en çok sükse yapan sistemleri kuarar da, onalr bizim logolarımızda bayramlarını temsil eden ikonları görmek için baş vurur, kampanyalar yapar… istemezüüükçüler yüzünden hazerfen gibi bir insanı doğuran millet, onu sürüp haleplerde de katletti 😉

Bende şöyle bir yorum daha yazdım;

Wolkanca
tabii ki gugıl’ın bu logoyu yapması bizi sevindirdi fakat ben bu logo olmasada bizim 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının dünya üzeirnde tek çocuk bayramı olduğundan dolayı asıl sevinilecek bişi varsa ve asıl gururlanacak bir şey varsa o da bizim ulu önderimizin tüm dünya çocuklarına hediye ettiği bu bayramdır o logo değil.
asıl ezikliği bu logoya bu kadar çok sevinenler yapıyor, bence sevinmesi gereken gugıldır biz değil.
ha googlebizelogoyapsana projesi yani bu girişimi ayrı mevzu o mevzuyu akıl eden arkadaşı tebrik ederim ama yinede 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı zaten gugılda logosu olmadanda dünyanın tek çocuk bayramıydı.
google şirketi adı üzeirnde ticari bir şirkettir ve para kazanmak için çalışıyorlar siz sevinen ezik arkadaşların sempatisini kazanarak kazanıyorlar yani sizin 23 nisan ınız ve sizin google bana şunu bunu yapsananız onların umurunda değil. Lobi tırıvırısda geçmez gugılda arkadaşım biraz mantıklı olalım lütfen nir logo ile lobimi olur.
Lobimi istiyorsun? O zaman vaşinton beyaz sarayda 23 nisan resepsiyonu verdir al sana lobi, ya da newyork da 23 nisanda çocukları yürüt elinde amerikan ve türk bayraklarıyla al sana lobi. işte lobi böle olur ilk bakışta hayal gibi görünsede hedef koyacaksan böyle koyacaksın öle logo ile lobi yaptık ohh ne güzel oldu olmuyor işte.
ezik gugıl ve sempatizanlarına sevgiler.

Sonrasında bana cevabı şöyle oldu;

emsvizyon
wolkanca, hiç anlamamışsın ve oldukça dar çerçeveden bakıyorsun ama neyse 😉 hadi bakalım…
lobi mi olur demişsin… olur tabi, sen lobileri sanırım dostluk çerçevesinde ve babalarının hayrın a yapıyorlar sanıyorsun.. bir de amerikan meclisi bizim TBMM gibi değil 😉 ha birde bizimkilerin biribirini kazıklamaktan dünyanın hiç bir yerinde organize olup varlık gösteremediği bağlamını atlarsan böyle anlarsın tabi 😉 bizim google’da 23 nisan logosu gösterilmesi gücüne gidiyorda, paskalya bayramının doodleları çıkınca neden gücüne gitmiyor, onu anlayamıyorum… elbette bir sempatizanlık ya da ” ahaa bak bizde TV ye çıktık ” hesabı google da görülünce iş becerdik ya da amerikan milleyetciliği ve hayranlığı ile pohpohlanmış popüler kültür damarım kabarmıyor… hızlı etkili ve koordineli bir organizasyonun sonucuna seviniyorum, muhtemelen çoğunlukta öyledir 😉 selamlar…

Ve ben de son olarak şöyle yazdım;

Wolkanca
emsvizyon, google da paskalya logosu olacaktır tabii ki doğal olduğu için gücümüze gitmez.
Ben şu organizasyonun Google’ın işine geldiği için başarılı olduğunu yazmaya çalışmıştım, adamların 23 Nisan veya Google bize logo yapsana şeysi umurunda değil onlar nasıl Türk internet kullanıcılarına sempatik görünürüzün ve paranın peşinde buda doğaldır çünkü Google ticari bir şirket.
Yani bizden çok Google kazanmıştır son tahvilde.
Lobiye somut bir örnek vereyim bu gün gazetede okudum Türk ermenileri Amerikan gazetelerine ilan vermiş Ermeni meselesini adam akıllı araştırmaya davet etmişler. Türk ermenileri Türkiye için lobi yapmıştır.
Tamam benim düşüncelerim bu yönde belki fazla sert belki dar gibi görünen bir görüş ama ne yapalım siyasi olarak çok karmaşık dönemler yaşıyoruz temkinli olmalıyız hassasız.

[via]

evet sonuçta google çok ağır konuşuyorsun ve bizim milletimiiz yapamadığı her şey için birilerine öfkeleniyor ona bakarsaan yazını altında bile koskocaman google reklamları var madem sevmiyorsun neden onlardan reklam alıyorsun bence milliyetçiliği abartıp biraz ırkçılığa götürmemek gerekir okadar şikayet ediyorsan sen daha iyisini yap millet seni seçsin senin aram motorunu kullansın ve google internet üzerinde bir devrim başlattı . şöyleki:
m. ö ve m.s
googleden önce
ve googleden sonrasını düşün.

bayrak yukarida ki ornekte oldugu gibi türk bayragina benzeseydi ve com.tr de değil butun dunyada gozukseydi boyle bir bayramin varliginda tum dunya haberdar olsaydi bizde kazanirdik ama su anda durum su ki kazanan google dan baskasi değildir…yaptigi bu sahte jest le sadece türklerin gonlunu kazanmistir cunku baska bise değil…

yetinmeyi bilmiyen bir toplumuz.googlenın bize logo yapması için günlerce uğraşılmadımı? seslerini duyurmak için bisürü sitede yayınlanmadımı bu haber?
bunun üzerine logo yapılıyo ve siz buna "bence de sevinmesi gereken biz değil google "diyorsunuz.
bu burun kalkıklığı niye?
mademki bu kadar umrunuzda değildi neden her tarafta desteklendi ve duyrulmaya çalışıldı.
@eda;
olaya objektif bakmayı beceremiyorsun.tüm dünyada aynı anda logonun gösterilmesini hangi akla hizmet söylüyorsun.eğer senin dediğin şekilde yapılsaydı o logo hergün yüzlerce şekile bürünürdü.hem elin yabancısı ne bilsin 23 nisanı.
biraz mantıklı olalım yaa…

amma abartmışsınız ya dikkat edin logoya bayrağı yapan küçük bir çocuk bundan iyisi can sağlığı…

çocukta zaten türk çocuğu değil amerikan çocuğu gibi durmuş (:

@mehmet katılıyorum.
ya aslında sadece bu konuda değil. altı üstü bir logo sonuçta ,google eğer artniyetle yaklaşmış olsa zaten böyle bişey yapmazdı.bir zorunluluğu yok zaten.
aam önemli olan milletçe hep böyle kibirli olmamız.belki sert bir öz eleştri fakat gerçek bu.

1-)gogıldaki logoyu sadece biz gördük.
2-)bayrak pakistan bayrağına daha çok benziyor.
bu sebeplerden dolayı beni pek sevindirmedi.zaten bir ara gogıl(sanırım tepkilerden olacak) sarı renk olan bayrağı bu renge döndürdü.

@aydın

benim konu ile alakalı yorumlarımı iyi okursan göreceksinki ben google için ticari bir kuruluştur diye belirttim. dolayısıyla google ile ticari bir ilişkim var bu sevgi bağı değil ticari bir bağ ticaret yaptığım birini veya bir şirketi sevmek yada ona sempati duymak zorunda değilim.
google reklamlarından kazandığım parayı sen versen seninde reklamını koyarım.

nasretttin hoca ne demiş "parayı veren düdüğü çalar".

neticede sadece google. com.tr sitesinde göründü bu logo. bu kadar abartacak bir durum değil derim ben.

logo, karikatürvari bir teknik taşıyor. bu durumda önemli olan renklerlerden çok, oradaki ay-yıldızın bizi temsil etmesi.

yoksa kehanet çıkarmaya çalışsak neler çıkarılabilir bu logodan tahminler bile yetmez. mesela logoya uzaktan bakınca ilk harf, çocuk ve bayrak, yakın zamanda youtubede krize neden olan "gay" kelimesine bile benziyor. aha olaya bak… tıpkı şeye benziyor, coca-colayı enlemesine bölüp, ışığa tersten tutup, arapça "muhammet yok, allah yok" yada 1 dolarlık bir bankınotu katlayarak 11 eylül için teoriler çıkarmak gibi işlemler bile uygulanabilir bu logoya.

ha desen ki .com'da gözükse idi, bak o zaman senden önce kimler atlardı bu duruma o da ayrı bir soru işareti.

takmamak lazım derim ben. sevgiler.

abi ben ilk gördüğüm zaman senin blogunda da yazdım arkadaşlara da
söyledim üstelik bizim googlebizelogoyapsana da daha güzelleri vardı

google bize logo yapmış bu google tr de çalışanlar utansın bence ….

evet mehmet in dediği gibi logoyu yapan resimde açıkça belli oluyor bir çocuk
ben onun gibiyken bu kadar düz çizmeyi bırak bayrak niye çizeyim ki diye düşünürdüm (şimdi de aynı ya neyse…)

bizim türk milletinin degişmez huyu zaten her taşın altında illa bie şeyler arıcaklar…

ayrıca ''wolkanca'' çocuk çocuktur…

ha yani, üstüne mouseyi götürdüğünüzde "23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı" yazan logoya pakistan bayrağı koymuşlar öyle mi? saçmalamayalım arkadaşlar, orada ufak bir çocuk ve ay yıldız var, ki zaten çocuğu oturupta ciddi ciddi orantılı kırmızısıyla beyazıyla bir bayrak çizmesi bayağı komik görünürdü bana göre.

google'ın yaptığı bir jesttir evet, fakat google kazandı falan bunlar komik hikayeler. google bizim bayrağımızı ve bayramımızı sadece bize görünen com.tr ye koymakla hiç bir şey kazanmaz, kimsedende rant falan elde edemez. zaten kullanıyoruz google'ı, ne yani, bayrağı orada görünce daha mı çok kullanır olduk? yok. o olmasaydı topyekün google'ı bırakıp live search'e mi geçecektik? hayır. google tabii ki kullanıcılarına böyle jestler yapacak, reklamını sağlama alacaktır, bizi çok sevdiğinden değil evet, ama hangi büyük şirketin sevgiyle iş yaptığı görülmüştür? microsoft çok sevdiğinden mi her windows sürümünün türkçe versiyonunu yapar? google'ın niye tr ofisi var? bunlar hep çıkarla alakalı, zaten şirketlerde çıkar sağlamak amaçlıdır öncelikle.

yok efendim pakistan bayrağıymış, yok bizim 23 nisan bayramımızdan google kazanç elde etmiş, bunlar komik hikayeler. koyun, koyun diye tutturdunuz, koydular, bu da öyle bir ufak jestti, fakat konulur konulmaz böyle bir burun kalkıklığı sezdim, ilginçtir. sanki sizler hepiniz biriniz apple ceo su, biriniz yahoo'yu işletiyor falan, siz böyle sürekli bu şekilde türkiye'yi her tarafa tanıtıp her gün jestler yapıyorsunuz da, google yapınca bunu garip karşılıyorsunuz.

ha olmazsa, yarın çıkar, rahat bize batıyor! sloganıyla googlebizelogoyapmasana.com açarsınız, yapmazlar, bu muydu derdiniz yani?

sana katılıyorum aranel bir hafta boyunca bloğunda yayınladı goole bize logo yapsana .madem böyle bir hata vardı başta tasarımcıları uyarsaydınız ama elinize taze haber geçmiş kim takar ayrıntıya iş yapmaya gelince böyle olsaydı daha iyimişte argo tabirle;osurktan nem kapma meselesi bu yani

yaaa nasıl bişisin sen insanmısın acaba çok merak ediyorum google yaptı logoyu gayet güzel ki biraz düşün ordaki çocuk resim yapıyor ve bu resimde turk bayrağını çiziyor sen bunu düşünemezdin bile 😀 adamların fikrini çalıp bayrağın içini kırmızıyaölee boyamakla loga yapılmaz çocuğum yaaa allam yaff bu tipler hep çıkcakmı karşıma…madem rahatsız oluyosun girme google ye arama bile yapma madem ölee reklam larınıda alma….. evet google da çalışıyorum 😀 kendinide google arama motorlarının başlarında göstemek için kullanmadığın site yok sex si bir le kullandın zamanın da sen bu kadar açizsin 😀

ben sana bir logo yapacağım berna, çok istedin madem bakalım bunu sen düşünebilecekmiydin?.
google çalışanı değilde sempatizanı gibi olmuşsun demek ki insanlar para için değerlerini satabiliyormuş senin gibi.
berna sen dün gece partidemiydin? ben oradaydım (: yakın takipteyim ona göre. burası türkiye.
ha berna bu arada yazdığın mail adresi hatalı öyle bir adres yok onun için sana burada cevap yazdım umarım okursun bunu.

volkan cım senden ne istiyorlar allah aşkına kardeşim yahu? kaç senedir bir blog açmadıysam iyi bir blogger'ı keyifle okuduğum içindir. yolun açık olsun. sevgiler.

bu bayrak ay yıldız değil sadece kırmızısı kanı ifade ediyor sehitlerimizin kanını büyütülecek konu cünkü bayrak gri beyaz…
turke turkluk asılanmalı bayragımızın kırmızısı bile bir renk acık yapılmamalı…
bayragı gri oldugunu düsünürseniz bu bayrak efsanesini nasıl anlatırsınız…

wolkancanın dedigi gibi amac guuglın semptaik görünmeye çalısması…
biz oh ne güzel oldu google bizi önemsiyo deriz
googleda oh ne güzel oldu bu bayrak bize daha fazla kazandırabilir düsüncesinde olacak

amerikada filmlerde bayragı 5 saniye göstermek zorundasın
biz gri olmus bayragımız tepki göstermiyoruz
bunu yapan kim guuglı nerenin sirketi abd

reelde eskisi gibi bölücülük işlemiyo
sanalda yapıyolar bu işi artık ve siz hala bunu tartısıyosunuz….

turk bayrag kırmızıdır atalarımız kanıyla boyanmıstır hiç bir ticaret cıkar ugrunada olsa bu degiştirelemez….

helal olsun volkan 😀 gercekden yha yapıyosa adam gibi yapsın yada hiç yapmasın bence bu birşeye benzememiş…birde bakmısız bu sene senın resmi koyar belki google amca(dede,nine,hala.vb) 🙂

www.izle-tr.blogspot.com

arkadaşlar bakar mısnız google logosunu değiştirmek isitiyom aecebea böyle bişey olabilirimi

aslında google türkiyede bayrak resmi olsa çok daha güzel olurdu

ama yoruyorrsunz beni……………………………………………………………………..oldu mu uzun

arkadaşlar ben sadece arkadaş arıyorum hayat kadınıyım. s2 yalamyı çok seviyorum göğüslerim 90 beden

senin yazdığın yorumun bu konu ile ne alakası var be kadın 🙂