Kategoriler
Internet

Google amca logo öyle değil böyle olur

Google bize logo yaptı diye çok sevindiler ama bu logodaki bayrak bizim bayrağımıza değil de Pakistan’ın bayrağına benziyor.
googleflagrightar3.gif

Bildirgec’de emsvizyon isimli arkadaşım, Google bize 23 nisan logosu yaptı başlıklı bildiriye;

Wolkanca
Google logo yaptıda ne oldu yani;
ulu önderimiz Atatürk tüm dünya çocuklarına bir bayram hediye etmiş yani Google logo yapmış ne olmuşki. Traşşş… Yapmazsa yapmasın, Google’ın logosunu yesinler.

yorum yazmamdan sonra şöyle bir yorum yapmıştı;

emsvizyon
abi ezikliği bırakalım… millel vekillerimiz bakanlarımız hatta meclisimiz ameirkada bir lobi kurmaya uğraşmıyorlar mı? vergilerimizle oluşturulan ödenekler ile yahudi lobi “firmaları”na bir sürü para veriyorlar oy şu tasarı geçmesin, konuşmalarda şu cümleyi kullanmasın vs ( yahudi diyorum amerika’da ki vatandaşlarımız bir birlerini kazıklamaya ha gayret uğraş veriyorlar ki organize olmak hak getire ;))
bu arkadaşlar organize olmanın en baba örneklerinden birini sergilemişlerdir… bir ayda, milyarlarca dolarlık bir firmaya kendilerini gösterebilmişlerdir…
şimdi 23 nisan gibi ulusal olduğu kadar uluslar arası bir bayramı sembolize eden bu logo, bence dünyadaki bilgisayarların neredeyse tamamına yakının açılış sayfası google’da çıkması daha bir anlamlı ( sadece com.tr’de çıkacak demeyin )
şimdi karşı çıkanlara sorarım, google’mız var mı? ya da sen bizi tanıtmak için ne yaptın nasıl organize oldun? yarın öbür gün ermeniler de sözde bilmem bişileri için google a bastırınca, tepki verecek misin vermeyecek misin? ozamanda böyle hafife alabilecek misin?
umarım bundan örnek çıkaran gencimiz, dunyaya laf geçiren en çok para kazanan en çok sükse yapan sistemleri kuarar da, onalr bizim logolarımızda bayramlarını temsil eden ikonları görmek için baş vurur, kampanyalar yapar… istemezüüükçüler yüzünden hazerfen gibi bir insanı doğuran millet, onu sürüp haleplerde de katletti 😉

Bende şöyle bir yorum daha yazdım;

Wolkanca
tabii ki gugıl’ın bu logoyu yapması bizi sevindirdi fakat ben bu logo olmasada bizim 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının dünya üzeirnde tek çocuk bayramı olduğundan dolayı asıl sevinilecek bişi varsa ve asıl gururlanacak bir şey varsa o da bizim ulu önderimizin tüm dünya çocuklarına hediye ettiği bu bayramdır o logo değil.
asıl ezikliği bu logoya bu kadar çok sevinenler yapıyor, bence sevinmesi gereken gugıldır biz değil.
ha googlebizelogoyapsana projesi yani bu girişimi ayrı mevzu o mevzuyu akıl eden arkadaşı tebrik ederim ama yinede 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı zaten gugılda logosu olmadanda dünyanın tek çocuk bayramıydı.
google şirketi adı üzeirnde ticari bir şirkettir ve para kazanmak için çalışıyorlar siz sevinen ezik arkadaşların sempatisini kazanarak kazanıyorlar yani sizin 23 nisan ınız ve sizin google bana şunu bunu yapsananız onların umurunda değil. Lobi tırıvırısda geçmez gugılda arkadaşım biraz mantıklı olalım lütfen nir logo ile lobimi olur.
Lobimi istiyorsun? O zaman vaşinton beyaz sarayda 23 nisan resepsiyonu verdir al sana lobi, ya da newyork da 23 nisanda çocukları yürüt elinde amerikan ve türk bayraklarıyla al sana lobi. işte lobi böle olur ilk bakışta hayal gibi görünsede hedef koyacaksan böyle koyacaksın öle logo ile lobi yaptık ohh ne güzel oldu olmuyor işte.
ezik gugıl ve sempatizanlarına sevgiler.

Sonrasında bana cevabı şöyle oldu;

emsvizyon
wolkanca, hiç anlamamışsın ve oldukça dar çerçeveden bakıyorsun ama neyse 😉 hadi bakalım…
lobi mi olur demişsin… olur tabi, sen lobileri sanırım dostluk çerçevesinde ve babalarının hayrın a yapıyorlar sanıyorsun.. bir de amerikan meclisi bizim TBMM gibi değil 😉 ha birde bizimkilerin biribirini kazıklamaktan dünyanın hiç bir yerinde organize olup varlık gösteremediği bağlamını atlarsan böyle anlarsın tabi 😉 bizim google’da 23 nisan logosu gösterilmesi gücüne gidiyorda, paskalya bayramının doodleları çıkınca neden gücüne gitmiyor, onu anlayamıyorum… elbette bir sempatizanlık ya da ” ahaa bak bizde TV ye çıktık ” hesabı google da görülünce iş becerdik ya da amerikan milleyetciliği ve hayranlığı ile pohpohlanmış popüler kültür damarım kabarmıyor… hızlı etkili ve koordineli bir organizasyonun sonucuna seviniyorum, muhtemelen çoğunlukta öyledir 😉 selamlar…

Ve ben de son olarak şöyle yazdım;

Wolkanca
emsvizyon, google da paskalya logosu olacaktır tabii ki doğal olduğu için gücümüze gitmez.
Ben şu organizasyonun Google’ın işine geldiği için başarılı olduğunu yazmaya çalışmıştım, adamların 23 Nisan veya Google bize logo yapsana şeysi umurunda değil onlar nasıl Türk internet kullanıcılarına sempatik görünürüzün ve paranın peşinde buda doğaldır çünkü Google ticari bir şirket.
Yani bizden çok Google kazanmıştır son tahvilde.
Lobiye somut bir örnek vereyim bu gün gazetede okudum Türk ermenileri Amerikan gazetelerine ilan vermiş Ermeni meselesini adam akıllı araştırmaya davet etmişler. Türk ermenileri Türkiye için lobi yapmıştır.
Tamam benim düşüncelerim bu yönde belki fazla sert belki dar gibi görünen bir görüş ama ne yapalım siyasi olarak çok karmaşık dönemler yaşıyoruz temkinli olmalıyız hassasız.

[via]