Kategoriler
Internet

G+ to World Wide Web – Google+ ile Facebook, Twitter aynı anda göndermek

Internet’in damarlarında gezen kan “özgürlük”, ciddi ciddi katı kurallari kısıtlamalar ile interneti kontrol altına almaya çalışanları anlamıyorum yaptıkları işin beyhude olduğunu bildikleri halde hâlâ “mastürbasyona”(SerdarK) devam ediyorlar. Bazen internet siteleri, internet üzerinde çalışan araçlar da stratejileri gereği veya farklı nedenlerle çeşitli kısıtlamalara gidebiliyor, tıpkı Google+ gibi.

ziplus

Eminim benim gibi Google+ a ilk dahil olduğunda “hani lan bunun rss feed’i” diyen, sosyal medyacı(sallasan bunlara çarpar, çoklar), SEO ile ilgilenen(bunlarda çok ama sallasan çarpmayabilir) ve internet kurtları vardır, belki siz de onlardan birisiniz. Cevap veriyorum; işte: zipl.us –> http://j.mp/ziplusfeed.

Sevgili Alpha girl Liza benden bile hızlı davranarak Richard’ın postundan işi çözüp paylaşmış, tabii ben durur muyum bunu daha da geliştirip test ettim sonuç çok iyi(http://ifttt.com/people/wolkanca). Yalnız zipl.us servisinin çökme ihtimali var zira G+’ın büyüme hızı gibi bir artışa dayanması imkansız, mutlaka bunun alternatifleri gerekiyor ki şu andan itibaren bu yazıyı görmüş yazılımcılar yazmaya başladı bile, aferin.

G+ da ki gönderilerinizi bu siteden oluşturacağınız hesap, ardından hesabın feed adresi ile Twitterfeed vb. bir servis kullanarak Twitter hesabınıza, Facebook duvarınıza vs. gönderebilirsiniz. Unutmadan Google Chorme kullanıyorsanız eğer şu Google +1 Button eklentisi büyük kolaylık.

G+: google.com/+
zipl.us: zipl.us
Twitterfeed: twitterfeed.com/
Twitter: twittter.com
Facebook: facebook.com
ifttt: ifttt.com/
Google Chorme extension // Google +1 Button: chrome.google.com/webstore/detail/jgoepmocgafhnchmokaimcmlojpnlkhp

Benim kullanım tarzım; Google+’a yazarım oradan Facebook durumuma gönderir, Facebook durumum da Twitter’a düşer ve World Wide Web yani Voltran oluşur, Voltran Voltran Voltran . #google+ to #facebook status // this is my map: g+ -> fb -> twtr = World Wide Web.

Bunlar da örnek bir Facebook durumu ve twitter gönderilerim:
G+: http://j.mp/zkVjlC
Twit: http://j.mp/zu7VU8
FB dürüm(adana): http://j.mp/zZLL3a

Afiyet olsun.