Kategoriler
Internet

Ekşi Sözlük kapandi! ( Telekom engelliyor )

Ben sürekli sözlüğe girenlerdenim. Uyuşturucuyla ilgili şeyleri okudum geçen gün. Gerçekten özendirici ama insanların özgür iradesi var. Sözlüktenmi özencekler uyuşturucuya.Partilerde esrar çekenleri haplananları engellesinler önce.Sözlük İnternetin Kutsal Bilgi Kaynağıdır.Kapatılamaz !Bu arada sözlüğe; http://sourtimes.org/ yada http://84.44.114.44/ dan direkt olarak ulaşabilirsiniz.Hadi telekom atağa kalkta engelle bakalım.Yapabilecekmisin.
Her gün yüzlerce kişinin girip, farklı konu başlıklarında yorum yaptığı ‘Ekşi Sözlük' adlı internet sitesine erişim, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün şikayeti üzerine mahkeme kararıyla engellendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, sitede ‘esrar' başlığı altındaki yazıların, uyuşturucuyu gençlere özendirdiği gerekçesiyle şikayette bulunmuştu.İstanbul Üçüncü Sulh Ceza Mahkemesi de, Emniyet Müdürlüğü'nün şikayeti üzerine Ekşi Sözlük'ün internet erişiminin süresiz engellenmesine karar verdi. Mahkeme, engelleme kararında ‘uyuşturucu madde kullanımını alenen özendirici nitelikte yayın yapılmasını' gerekçe olarak gösterdi. Siteye Türk Telekom'un servis sağlayıcısı üzerinden bağlantı yapılamıyor. Ancak diğer servis sağlayıcıları üzerinden kullanıcılar siteye ulaşabiliyor. CNN TÜRK.COM

Original post by wolkanca

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

yok yaa öle şeyy olurmu hakkaten once partilerde haplananları bıtırsınler.kıtap okuma alışkanlıığıdır sozluk……

telekomun da amına koyim o kararı veren mahkemenin de amına koyim.

amına kodumun memleketini iran a çevirdiler, hangi siteye girsek mahkeme kararıyla durdurulmuştur. ulan amına koduklarım ne kararı bu hangi mahkeme vermiş suçu neymiş söyleyin de bizde bilelim.

yani bütün önemli olaylar bitti hangi gereksiz insan ugrasıyo ekşisözlükle bilmiorum ama komik 🙁 türkiye de şu anda cokk daha önemli konular var.. ülke bir kaç kendni bilmez'in elinde savruluyo, atatürkçülük elden gidiyo biz hala nelerle ugrasıyoruz.. yazık!!

ben sana katılmıyorum büşra.. de yine de açılmalı birak ülkeyi falan sözlük okunmalı.

bir şeyi beğenmedik mi, kafamıza uymadı mı, yasaklayalım gitsin…! ekşi sözlük'ü yasaklayalım, youtube'u yasaklayalım, kitapları yasaklayalım; hatta daha ileri gidelim, yakalım kitapları?! bilgisayarları da kıralım. televizyon da şeytan işi zaten… öğreniyorsunuz da ne oluyor? bakın otlara, ne güzel mutlu-mesut yaşıyorlar, hiç mi ders almıyorsunuz onlardan?
bence yasaklar çok iyi olmuş. her şey yasak olmalı. bütün kötülüklerin anası bilgi zaten…

hayır yasaklar olmalı. youtube ın kapanma sebebi türklere hakaret ve küçük düşüren edepsiz videolar ve yorumların olmasıdır.büşra senin ülkenin kendini bilmez dediklerin, youtubedan bu türkleri aşağılayıcı videoların kaldırılmasını istedi ve kaldırılmadı bizde tepkimizi girmeyerek göstericeğiz, böylece youtube a erişim yasaklandı yani türkiye girmeyecek. ekşi sözlük için yasak, hele bir konu için kapama kararı yanlış. hamza bu kapama kararın için küfür söylemen kapanma kararından daha haksız,daha kötü. amarat bence esrar serbest olmamalı. ve esrarın bu konuyla ilgisi yok.