Kategoriler
Kültür Sanat

Felekten bir gece daha – The Hangover 2

Vegas ta olan Vegas ta kalır düstürü ile başlayan ilk bölümün devamında Bangkok ta olanları hayal bile edemezsiniz. Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) ve Doug (Justin Bartha)’un ikinci düğün ve bekarlığa veda partisi macerasını anlatan serinin 2. filmi bana göre ilki kadar iyi olmasada eğlenceli, kesinlikle sinemada izlemenizi öneririm çok eğlenceli. 3. bölümde ben daha iyi bir film bekliyorum ve zaten kesinlikle çekilmeliydi.

The Hangover Part 2 - Felekten Bir Gece Daha 6

Filmde Stu’nun düğünü için Tayland’a gidiyorlar bizimimkiler ama yine rahat duramıyorlar ve oradan Bangkok’a akıyorlar, akış o akış kayınçoyu kaybediyorlar, kayınbaba sert bir adam, damatın başına gelenler çok acıklı, Bangkok’da ki travestilere yem oluyor garibim ve daha neler neler. Alan zaten filmin maskotu, sigara içen maymunlardan tutun, yüze dövme yaptırmalar, manastırdan budist kaçırıp iç savaş çıkarmaya kadar ekşının dibine vuruyorlar yine ve ayılınca tüm bu yaptıklarını temizleyip düğüne yetişmeye çalışıyorlar.

Todd Phillips in yönettiği, 2009 un çok sevilen ve “R Kategorisinde” (17 yaş ve üstü izleyici) tüm zamanların en çok hasılat yapan komedisi olan “Felekten Bir Gece // The Hangover”, aynı zamanda En iyi film dalında-Komedi ya da Müzikal, Altın Küre kazanmıştı. İşte bu filmin devamı “The Hangover II: Felekten Bir Gece Daha” yine Todd Phillips in yönetimiyle vizyonda.

The Hangover ın 3. bölümü çekilmeye başlanmış, Warner Bros. ve Legendary Pictures, yine Todd Phillips’in yöneteceği üçüncü film için The Hangover 2 filminin de senarist kadrosunda bulunan Craig Mazin’le tekrar anlaştı. Manzin daha önce “Scary Movie” serisinde de senaristlik yapmıştı. Kurt Sürüsü’nden artık orijinal bir şeyler bekleyen seyircilere kulak asmışa benzeyen yaratıcı ekip, serinin üçüncü filminde alışılmadık ve yeni bir temayla karşımıza çıkacaklarının garantisini vererek, seriye böyle nokta koymak istediklerini belirtti.