Kategoriler
Blog

WordPress ek$i sözlük excerpt eklentisi

Bu eklentiyi WordPress’in Shortcode Api sinden faydalanarak geliştirdim. Çok basitçe yazılabilen bir eklenti, mantık şöyle;
[etiket]terim[/etiket], burada etiketi belirliyoruz örneğin ben bu ekntide eksi’yi belirleridim, daha sonra bu etiketler arasına yazılan terimin nereye bağlantı vereceğini belirtiyoruz ve bu kadar.

WordPress ek$i sozluk excerpt eklentisi aşağıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz gibi, [eksi]terim[/eksi] ekşi terim örnek etiketlerinin arasına yazığınız terimi ekşisözlük’de arıyor, buluyor, getiriyor. Yani o terime ekşi sözlük bağlantısı(link) veriyor otomatik olarak. Ayrıca bu yorumlar içinde geçerli bir etiket, yorum yazanlarda bu etiketi kullanabiliyor.
Kullanımı çok basit, eklentiyi indirin .zip arşivinden çıkan wp-eksi-excerpt klasörünü blogunuzun wp-contentplugins klasörü altına yükleyin ve admin panelinde eklentiler menüsünden eklentiyi aktif hale getirin, bu kadar.

wp-eksi-excerpt

Eklenti WordPress 2.5 sürümü ile test edilmiştir ve şu an 0.1 versiyonunu buradan indirebilirsiniz.
WordPress ek$i sozlük excerpt eklentisi blogunuza ekstra yük getirmez, yukarıda da bahsettiğim gibi WordPress’in kısa kod uygulamasınndan geliştirilmiştir.

Bunun Wikipedia versiyonu’da burada.
Bu eklentinin mantığı Google vb. arama motoru ve web sitesi için geliştirilebilir, tamamen yaratıcılığınıza bağlı, eklenti hakkında görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.
Afiyet olsun.