Kategoriler
Internet

Evden eve nakliyat

Evden eve nakliyat adı üzerinde bir nakliyat işi. Evdene ve nakliyat yapan bir firma ile anlaşırsınız ve nakliye firması sizin evinizdeki eşyaları alır taşınmasını istediğiniz diğer eve taşır. Şimdi siz taşınmaya karar verdiniz ve internetten anlaşabileceğiniz ya da fikir sahibi olabilceğiniz bir nakliye firması aradınız diyelim. Sonuçlar inanılmaz, öyleki evden eve nakliye diye gogle arama motorunda aratınca şu an 1milyon’un üzerinde sonuç çıkıyor. Bunun nedeni firmaların bu arama sonuçlarını alternatif bir reklam olarak benimsemesi ve bu arama sonuçlarına yönelik bir çok hile ve değişik yollara başvurması. Hal böyle olunca nakliyat firması aramaya koyulmuş bir internet kullanıcısının iş geçekten zor çünkü arama sonuçlarında çıkan çoğu site hiçte nakliyat firmasına benzemiyor. Evden eve nakliyat aramasında çıkan sonuçlara bakınca çıkan sitelerin üst sıralarda olanlarının hemen hepsi sanki asıl işleri nakliyat değilde internetde domain(alan adı) alıp bir şekilde gelir elde etme amacında gibi görünüyorlar, bunu sitelerin alt kısımlarındaki saçma sapan toplist linkleri ve saçma sapan site kodlamalarından rahatça anlayabiliyoruz. tabii ki bir sitenin heleki internet ortamında ticaret yapmak isteyen bir firmaya ait sitenin güvenilir olması gerekmektedir ben şahsen internet aramalarımda nakliyat işimi verebileceğim güvenilir bir firma bulmakta çok zorlandım.


Deneyimli bir internet kullanıcısı ve SEO optimizasyonda uzman biri olarak, bir aylık bir çalışma ile evden eve nakliyat arama sonuçlarına, ilk sıraya bomba gibi düşecek bir site yapabileceğimi biliyorum. Üstüne üstelik Google ve diğer arama motorlarına yönelik hilelerin ve kural ihlallerinin yapıldığı siteleri ilgili arama motoru şirketine spam olarak bildiririm bu sayede rakiplerimi alt ederim.

Türkiyede firmalar eğer internette var olmak istiyorsa hiç şüphesiz Google ile iyi anlaşmak zorundalar fakat bunu amatör ve bilinçsiz bir şekilde yaptıklarında sonuç işte böyle oluyor. Benim bu ve buna benzer sektörlerdeki firmalara önerim bu işi yapacaklarsa profesyonel kişilerle çalışmalılar. Çok değerli bir abimin bir sözü vardı; Ekmekçinin işini ekmekçiye bırak.
Evden eve nakliyat