Kategoriler
Internet

Erişim Engellenemez!

Erman’ın yeni projesi erisimengellenemez.com. Sitede sansür uygulamaları protesto ediliyor ve ülkemizde sansürlenen, erişimi engellenen sitelere giriş yöntemleri anlatılıyor.

Benzeri bir site olan sansurehayir.org sitesini de desteklediği belirtilmiş.

Erişim Engellenemez!
En çok kullandığımız web siteleri gereksiz yere engelleniyor/sansürleniyor. İnternet özgürlük demektir ve birileri evimize gelip internet kablomuzu kesmedikçe hiçbir siteye erişim engellenemez. Sadece zorlaştırılır.

[via]

Erişim Engellenemez!için 14 yanıt

işin bana ilginç gelen tarafı sitenin altında bulunan "kaynak gösterek de olsa bu sitenin içeriği hiçbir şekilde başka bir yerde yayınlanamaz. " ibaresi. ben olsam eğer engellemeye karşı bir hareket başlatıyorsam, alın sitedeki yazıları blogunuzda vs. yayınlayın insanlar bilgilensin derdim.

bence aptalca bir proje bunu yapanlar yada yayınlayanlar ve destek verenler acaba kendilerini zeki mi zannediyorlar 🙂

sitedeki bilgileri sürekli güncelleyecem ama kopyala-yapıştır yapılan internetteki yazıları güncelleyemem. onun için link vermeleri daha iyi olur. maddi bir beklentim yok zaten.

aslında birde proxy bölümü koysan çok güzel olur. çünkü siteniz zaten yasaklı sitelere giriş rehberiği yapmakta. proxy.erisimengellenemez.com yada erisimengellenemez.com/proxy şeklinde bir proxy servisi oluşturabilirsiniz bence. ve son olarak blog.wolkanca.com gibi bir siteden link almanızda cabası,insanlar açtığınız servisi kullanacaklardır..

engellemenin ne anlama ifade ettiğini anlayamadım gitti. bizim kılişe yönetim sistemimiz geçmişden beri bir şeyleri engellemek üzerine oluştuğu için çok görmemek lazım 😉 erman'ı tebrik ederim 🙂

proxy sitelerini kullanmadan bu engelleri nasıl aşacağımızı anlatıyorum zaten. bir proxy servisi eklersem olmaz 🙂

ah bir de host tarafından engellenenler var o da başa bela. destekliyorum kendilerini.

@can
😀 hehehe 😀 kaldırmışlar can o yazıyı ben goremedım 😀

valla şımdı her ıkı tarafta haklı. yanı kapatanlarda kapatılanlarda. ama şunu soylıyım koskoca youtube bunun onlemını alamadıysa hak etmıs derım (kusura bakmasın kımse). daha yenı bloggerdan yorum geldı ve navbarı tekrar gorememelerı sonucu blogumu kapatacaklarını yazmıslar. adamlar navbar ıcın bu kadar ugrasıyor youtube bunu bıle yapamıyor.!

valla ya dedım zaten bı bulursam o yorumu yazanı fena olacak zaten 😛

merhaba! bilgiler için teşekkür ederim. ben de bunu arıyordum.