Kategoriler
Internet Konuk Yazar

Domain uzantı seçimini neye göre yapıyorsunuz?

wwwŞurada Mürekkep.org‘dan Fatih abinin Blogküre'ye sorduk: com, org, net… Domain tercihinde hangisini neden seçiyorsunuz? adlı başlığında birçok blog sahibine sorulmuş: “Niçin alan adında .net/org/com ‘u tercih ettiniz” ..

Ben şahsen o günlerde .org'un daha moda olduğunu düşündüm ve oturdum kağıda gkaans.com, gkaans.net, gkaans.org diye yazdım ve hangisi daha güzele benziyor onu düşündüm. Sonra tercihim .org oldu ama birazda pişmanım.. 🙂 Aslıdan kulağa daha hoş geliyor..

Neyse burayı ziyaret edin ve kim ne yorumda bulunmuş öğrenin.. Peki siz neden seçtiniz, onuda belirtin..

Eski wolkanca.com’da Domain uzantı seçimini neye göre yapıyorsunuz? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Domain uzantı seçimini neye göre yapıyorsunuz? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

şahsen kısayollarda (alt gr+ enter) açarken karışıklık çıkmasın dedim bunun yanında uzantıların çeşitli anlamları var bilirsiniz bunu dikkate aldım.tabi com en popüler hafızada tutulabilecek bir uzantı birine bunyaz.com dediğinde unutması kolay değil yani "lan .net miydi .org muydu yada . bizmiyedi" diyeceğine direk .com dan başlar hatta bir arkadaş .com.tr bile yazmış 🙂 sonuç olarak .com aldım mutluyum 😉

.org ve info birkaç ay önce çok ucuzdu
ve 3 büyük domain uzantısından biri olan org da ucuzdu bundan dolayı birçok site
.org un ne anlama geldiğini bilmeden bana sipariş verdi .org organizayon / dernnek vs.. için dir dememe rağmen bunu aldılar…