Kategoriler
Internet

Fizy.’dan video ve müzik indirmek

Fizy.Org harika bir web sitesi, bunun nedenlerinden bir tanesi şarkı sözünün bir kısmını bilip de şarkı ismini çıkartamamak ve bu yüzden o şarkıyı bulamamak gibi bir probleminizi çöcebiliyor olması.
Yapmanız gereken sadece arama kutucuğuna aklınızdakini yazmak, Fizy size o şarkının, türkü gerçekten varsa videosunu veya mp3 parçasını getiriyor ve müzikçalar da dinleyebiliyorsunuz.

fizy

Evet müzik çalar da dinlemekle yetinmeyip onu daha sonrada dinlemek için bigisayarınıza, cep telefonunuza vb. yerlere kaydetmek isteyebilirsiniz, bunun için aslında tarayıcınızın önbelleğinden ilgili dosyayı bulabilirsiniz. Aama ben bu işlerden fazla anlamayanlar için aşağıda iki adet ekran görüntüsü ile dinlediğiniz parçaları nasıl indirebileceğinizi yazacağım.

Öncelikle şarkı dinleme penceresine geliyoruz,
fizy-org1

Daha sonra tarayıcımızın kaynağı görüntüle işlevi ile sayfanın kaynağına göz atıyoruz.
fizy-org2

Gördüğünüz gibi orada; http://fz2.fizy.org/ownit.php?videoid=1I6J4gLidMZ_szy gibi bir bağlantı bulunmakta, o bağlantı .flv video oluyor, onu alıp tarayıcınızın adres çubuğuna yazın ve indirin. İndirdikten sonra dosya uzantısını dosyaadi.flv ya da dosyaadi.mp3 gibi olur. Dosya .flv olacaksa bu format standart flash video formatı ve birçok medya oynatıcı destekilyor, eğer destekleyen bir oynatıcı yoksa bilgisayarınızda Google’da arama terimi “flv player”. Mp3 ise zaten bunu oynatmayan alet yok.

www.fizy.org
İyi dinlemeler.