Kategoriler
Blog

Defensio: Akismet spam yorum eklentisine alternatif

WordPress bloglarının hele ki içeriği çokça olan WordPress bloglarının başı her zaman spam yorumlar ve trackback ler ile beladadır, bu yüzden spam ile savaşta WordPress geliştiricileri ilk elden Akismet eklentisini geliştirmişlerdir.

super-wordpress-man

Akismet çok başarılı bir anti-spam, spam yorum yakalama ve engelleme eklentisi fakat belki bazı eksiklikeri var diye düşünüyorum örneğin istatistiksel bilgiler, değişiklik isteyenler ve alternatif, farklı bir şeyler denemek isteyenler Defensio Anti-Spam eklentisini kullanabilir. Ayrıca WordPress.Com da hesabı olmayan ve Api key sahibi olmayanlar da Defensio Anti-Spam eklentisini defensio.com sitesine gidip 5 -10 saniye içinde açacakları hesap ile kullanmaya başlayabilirler.

Blogunuzda Defensio Spam eklentisini kullanmak isterseniz, var olan Akismet ve diğer benzeri spam yorumlarına yönelik eklentileri kaldırmanız öneriliyor.
Bu blog da ben Akismet in bazı minik hatalarını gördüğümden dolayı artık yeni sunucuda Defensio Anti-Spam eklentisini kullanıyorum ve oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Defensio Anti-Spam eklentisi, WordPress 2.1 ve üstü tüm sürümlerle, 2.5 ile de uyumlu olarak çalışmakta.

Eklentiyi WordPress Plugins den indirebilir ve ayrıntıları okuyabiliriz [via]

Eski wolkanca.com’da Defensio: Akismet spam yorum eklentisine alternatif veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Defensio: Akismet spam yorum eklentisine alternatif için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

akismet çok güzel bir eklenti. ama son 1 aydır göz önünde bulunuduruyorum takip ediyorum. maalesef sorun var akismette. engelliyor spamlari ama 4 ken 90 felan gösteriyor spam sayısını. şimdi düzeldimi bilmiyorum. spamleri engellesin de başka türlü hatalar olsun. herşeyde bir hata var sonuçta

tamamda nasıl engelliyor ne yapıyor yani biraz açıklama yazarmısınız.