Kategoriler
WordPress

WordPress varsayılan User Agent değiştirmek

http_headers_useragent hook ile varsayılan user agent değiştirmek.

WordPress’de arka plan cron işlemleri, eklentiler ve temalarda yapılan tüm işlemlerde varsayılan user agent “WordPress / versiyon / url” şeklindedir.

http_headers_useragent hook ile bunu değiştirmek mümkün.

http_headers_useragent

Neden?

Bunu değiştirmek sitenizin güvenliği için iyi bir adım olur zira yazımın başında da dediğim gibi site üzerinden yaptığınız tüm işlemlerde sitenizin WordPress ve hangi versiyonla yaptığını göstermiş oluyorsunuz.

Nasıl?

Yapmanız gereken aşağıdaki gibi:

apply_filters( 'http_headers_useragent', string $user_agent, string $url )

Kaynak: https://github.com/WordPress/WordPress/blob/master/wp-includes/class-wp-http.php#:~:text=%24user_agent%20WordPress%20user%20agent%20string

PHP readfile için User-Agent kullanmak: User-Agent kontrolü olan bir dosyayı user-agent atayarak readfile() ile çekmek.
WordPress güvenlik ve performans (2021): WordPress güvenlik, performans ve fazlası. Bu ipuçlarının hepsi şahsım tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.
WordPress versiyonunu gizlemek: WordPress en çok hack saldırısı alan sistemlerden biri. WordPress versiyonunu ve tema css, js versiyonlarını gizleyerek önlem alabilirsiniz. Ayrıca site hızınızı arttırabilirsiniz.
WordPress login güvenliği: WordPress login sayfanızı hackerlardan korumak için yapılabilecek bazı işlemler.

wolkanca.com’da WordPress varsayılan User Agent değiştirmek veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress varsayılan User Agent değiştirmek için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.