Kategoriler
Hayattan

Coexist

Coexist - wolkanca.com

Bir arada yaşamak. Coexist in Türkçe karşılığı; eşzamanlı olarak var olmak. Bir arada beraber yaşamak. Evet simgesi de resimde gördüğümüz şey. U2'nun (bono'nun) mottosu. One çalarken mutlaka yansıtıyorlar bunu bir yere.. "C" İslam'ı temsilen ay, "X" Yahudiliği temsilen Davut yıldızı, "T" ise Hıristiyanlığı temsilen haç şeklinde. Coexist deyince sonu ist ile bitmesi bize İstanbul'u anımsatıyor ne güzel değilmi İstanbul bütün dinlerin yaşadığı bir yer kiliseler, camiler, sinagoglar… Bir arada yaşamak güzel şey…

Mary J. Blige, U2 – One (Official Music Video)

U2 feat Mary J. Blige – The Breakthrough – One

Is it getting better Or do you feel the same Will it make it easier on you now You got someone to blame You say… One love One life When it's one need In the night One love We get to share it Leaves you baby if you Don't care for it Did I disappoint you Or leave a bad taste in your mouth You act like you never had love And you want me to go without Well it's… Too late Tonight To drag the past out into the light We're one, but we're not the same We get to Carry each other Carry each other One… Have you come here for forgiveness Have you come to raise the dead Have you come here to play Jesus To the lepers in your head Did I ask too much More than a lot You gave me nothing Now it's all I got We're one But we're not the same Well we Hurt each other Then we do it again You say Love is a temple Love a higher law Love is a temple Love the higher law You ask me to enter But then you make me crawl And I can't be holding on To what you got When all you got is hurt One love One blood One life You got to do what you should One life With each other Sisters Brothers One life But we're not the same We get to Carry each other Carry each other One…life One

Eski wolkanca.com’da Coexist veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Coexist için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Coexistiçin 10 yanıt

önyargısız olan kişilerden biri gitsinde israil bayrağına hilal eklenmesini tavsiye etsin 🙂

allah aşkına onlar varken (yahudiler ve hırıstıyanlar) nezaman barış olmuş bize gelen son kitapta yahudilerin lanetlendiğive bozucu bir topluluk oldğu hiristiyanların ise saptığını dolaylı yoldan bildiriyo kardeşlik olucaksa müslüman olsunlar barış anca öyle olur zaten mehdi ve mesih te bunun için gelicekler es selamun aleyküm

allah aşkına hiçbir zaman barış olmaz yahudiler ve hiristiyanlar var oldukca onlar lanetlenmiş topluluklardır sıkysa bir hiristiyan ile yahudi birlik olmak için müslüman olsunnnnn

barış benim bildiğim dinle imanla olmaz. benimbildiğim insanlıkla olur.
eğer dinle olsaydı şimdi yurtdışında yaşayan insanlarımız ya da içerdeki azınlıklarımız yok olurdu…

selam arkadaşlar ben sizin sölediklerinize yorum yapcam idris alibeyaz onlarda türk bayrazına davut un yıldızını eklenmesini eklenmesini ister.
sera peki hepimiz müslümanız diyoruzda hangimiz tam manasıyla yerine getiriyoruz ,10 haziran daki söledizin söze katılıyorum bunlar gerçek ama unutmaki hazreti ömerde kafirdi. önemsiz ezer insanlarda iman ve allah korkusu olmasıydı her türlü kötülüzü yapabilirler.

"ibrahim diyor ki:

07 ağustos 2007 (1 hafta once), 16:42 tarihinde
selam arkadaşlar ben sizin sölediklerinize yorum yapcam idris alibeyaz onlarda türk bayrazına davut un yıldızını eklenmesini eklenmesini ister.
sera peki hepimiz müslümanız diyoruzda hangimiz tam manasıyla yerine getiriyoruz ,10 haziran daki söledizin söze katılıyorum bunlar gerçek ama unutmaki hazreti ömerde kafirdi. önemsiz ezer insanlarda iman ve allah korkusu olmasıydı her türlü kötülüzü yapabilirler."
ibrahim bey bundan 1400 yıl once yaşamış bir müslümana nasıl "kafir" diyebilirsiniz sizi kınıyorum
not:eğer anlamda ki kastınız "sonradan müslüman oldu" ise lütfen cümleyi doğru düzgün kurunuz. yanlış anlamalara müsade vermeyiniz "……hazreti ömerde önceden kafirdi….." ya da "…..sonradan müslüman oldu……" demeniz daha doğru olur.

idris alibeyaz kardeşim sana sonuna kadar katılıyorum bu ülke ne safsatalar ne diyalog masalları adı altında yalan dolan dinledi ve işin en ilginci bizde bunları dinlemekten zevk alıyoruz galiba ne kadar çok kandırlımayı seviyoruz birileri bizi kandırmaya ara verdiklerinde de biz alışkanlıktan olsa gerek kendi kendimizi kandırıyoruz islam dini dinlerin en sonu ve en mükemmeli olması hasabiyle kendi başına varlığını sürdürebileceği kanaati bende fazlası ile uyandı bu son cümlem islamın kendisi bizzat yaşam sistemi olduğu için yanlış yorumlanmasın islam demek kendisine iman edenlerin geneline hitap ettiği için islam demek insan demektir insan kendi ayakları üstünde durabilir. son olarak ab gibi bir hristiyan klübü 26 üyesi olmasına rağmen hala bayrağındaki yıldız isanın 12 havarisini temsil etmektedir.siyon yıldızını atıp elbette hilali germezler bayraklarına ama bu tepkisizlikle bizim hilal inip haç yada davut yıldızı gerilebilir elbette savaş açmak değil bu sözlerimden çıkarılabilecek yorumlar sadece kendimize gelmek haksızmıyım?

arkadaşlar bakıyorumda yorumlarınız çok saçma yok onlar lanetlenmiş yok israile tavsiye müslümanlık barışcıllıktır onlara böle sözler sarfederek kazanamazsınız kendinize gelin bence bunu yapan çok güzelde yapmış helal olsun yapana çok teşekkür

benim takma adım mrs_coexist ya bişi olurmu bu adı kullanırsam merak ettimde rozeti de var bende bunun yani iyi bişi demi ( * * )
( ^ )
( * )