Kategoriler
Genel

NASA UFO görüntülerini paylaştı

NASA, merakla beklenen “UFO” görüntülerini paylaştı, UFO’ların varlığı kabul edilmiş oldu.

NASA, açılımı “Unidentified Flying Object/Tanımlanamayan Uçan Cisim” anlamına gelen UFO’ların görüntülerini paylaşarak, görüntülenen cisimlerin özellikleriyle ilgili açıklama yaptı.

Evrim adam Çağrı Mert Bakırcı’nın da dediği gibi şu an UFO’ların varlığı ile ilgili bir bulgu ve kanıt yoktur, bu gönderi sadece çıkan haberlerin derlenmesidir.

Kanıt yok, ispat yok, bulgu yok. Sadece bir inanç.

NASA UFO’larla ilgili tarihi bir açıklama yapacağını duyurdu: (NASA’nın halka açık toplantısı çevrimiçi izlenebiliyor)
CNN International, NASA’nın bugün UFO’larla ilgili tarihi bir açıklama yapacağını bildirdi. Açıklama öncesi geçen yıl kurulan NASA paneli, halka açık toplantısını gerçekleştirdi. Halka açık toplantı https://www.youtube.com/@NASA çevrimiçi izlenebiliyor.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), UFO’ların varlığıyla ilgili halka açık toplantı gerçekleştirdi. CNN International’ın “NASA, bugün UFO’lar ile ilgili tarihi bir açıklama yapacak” sözleriyle duyurduğu toplantıda, tanımlanamayan uçan cisimlerle (UFO) ilgili veriler, izleyicilerle paylaşıldı.

Kaynak NTV.
Kaynak NTV.

GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADILAR

Toplantıda konuşan Savunma Bakanlığı Tüm-Sahalar Anomali Çözüm Ofisi Direktörü Dr. Sean Kirkpatrick, şimdiye dek 800’den fazla tanımlanamayan hava cismi ihbarı aldıklarını, aylık 50 ile 100 civarında ihbar geldiğini söyledi.

Kirkpatrick, bunlardan çok azını tanımlanamayacak anormallikler olarak değerlendirdiklerini kaydetti. Toplantıda son zamanlarda alınmış bir görüntüyü paylaşan Kirkpatrick, üç nokta şeklinde parlak nesnenin görüldüğü bu görüntünün ABD üzerinde keşif uçuşu yapan bir P-3 uçağı tarafından alındığını, uçağın pilotlarının nesneleri yakalayamadıklarını söylediğini ifade etti. Kirkpatrick daha sonra yapılan incelemede nesnelerin aslında P-3 uçağının pilotlarının düşündüğünden çok daha uzak bir noktada ve bir havalimanına inmek üzere olan uçaklar olduğunun tespit edildiğini belirtti. Kirkpartrick, ellerinde oldukça geniş kapsamlı gözetleme araçları bulunduğunu ancak uluslararası kısıtlamaların da küresel incelemeleri zorlaştırdığını söyledi.

NASA, UFA görüntülerini yayınladı

RAPOR TEMMUZDA YAYINLANACAK

NASA’nın, Washington’daki genel merkezde süren dört saatlik halka açık oturumunun amacı, ileri bir tarihte yapılacak daha detaylı bir açıklamaya hazırlık olarak yorumlandı. NASA’nın, genel bir rapor yayınlamadan önce son görüşmeleri yapmak olduğunu ve söz konusu raporun Temmuz ayı sonunda yayınlanmasının planlandığını duyurdu.

“UFO” TANIMI DEĞİŞMİŞTİ

Tanımlanamayan Uçan Cisim (UFO) olarak açıklanan terim, Amerikan hükümeti tarafından “UAP” (Tanımlanamayan Anormal Fenomen) olarak değiştirilmişti. NASA, geçen haziran ayında panelin oluşumunu, “UAP’lerin dünya dışı kökenli olduğuna dair hiçbir kanıt yok” açıklamasını yapmıştı. NASA’nın internet sitesi üzerinden canlı yayınlanan toplantıda, UFO’ların (UAP) varlığının kabul edildiği aktarıldı.

UZAYLILAR VAR MI?

Toplantıda, tespit edilen cisimlerin arkasında “insan dışı bir zeka” olup olmadığı sorusu yöneltildi. George Mason Üniversitesinde Hesaplama ve Veri Bilimi Doçenti Anamaria Berea, ekibin, bilim adamlarından oluştuğunu ve verileri takip edeceklerini söyledi. Görevlerinin söz konusu anormal görüntüleri daha fazla nasıl inceleyebileceklerine dair bir yol haritası ve çerçeve oluşturmak olduğunu kaydeden Berea, “Olağanüstü iddialar olağanüstü kanıtlar gerektirir. Evrende yalnız olup olmadığımız sorusu, muhtemelen bilim ve insanlık tarihimizdeki en büyük sorulardan biridir” dedi. Aynı soruya yanıt veren Spergel ise uzmanlar tarafından henüz böyle olağanüstü bir kanıtın görülmediğini vurguladı.

“HENÜZ BİR ŞEY BULAMADIK”

Spergel, NASA’nın yaptığı işin çoğunun dünya dışında “herhangi bir biçimde yaşam aramak” olduğunu ifade ederek, “Yaşam arayışı gerçekten önemli bir şey. Henüz Dünya’nın ötesinde yaşam bulamadık ama arıyoruz” diye konuştu. Spergel, öte yandan NASA’nın henüz “insanüstü bir zeka veya buna dair olağanüstü kanıtları görmediğini” dile getirdi. Dünya dışında hayat olduğu keşfedildiği takdirde NASA’nın ne yapacağı sorusuna yanıt veren ABD’li bilim adamı, aslında dünya dışında hayatın mümkün olup olmadığının ajansın ilgilendiği en büyük soru olduğunu ancak henüz böyle bir duruma ilişkin kanıt bulamadıklarını aktardı. Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Redwire yöneticilerinden Mike Gold ise aradıkları şeyin henüz tanımını yapamamalarının büyük sorun teşkil ettiğini söyledi. Gold, “Samanlıkta iğne aramıyoruz, samanlıkta anormallik arıyoruz. Yani iğne aradığımızı bile bilmiyoruz” dedi. Söz konusu kurul 20 Ekim 2022’de ABD ordusu ve istihbaratının yanı sıra FAA’nın elindeki verileri incelemek üzere kurulmuştu.