Cidade de Deus izledik

Türkçe adı Tanrı Kent olan Brezilya – Fransa ortak yapımı Cidade de Deus(City of God), Brezilyalı yönetmen Fernando Meirelles'ın 2002 yılında gösterime girmiş filmi.

Film daha önce hiçbir filmde olmadığı kadar çok suç içeriyor desem yeridir, baştan sona cinayet, hırsızlık olayları ile geçiyor.

Rio De Janeiro'nun en tehlikeli mahallelerinden biri olan, devletin sosyal konutlar inşaa ettiği ve evsiz olan heerkesin buraya yollandığı Tanrı Kent de geçen hikayeyi yine o mahallenin içinden biri(Roket – Alexandre Rodrigues) dış ses olarak anlatıyor.

Çok sağlam bir film, izlemenizi öneririm, filmi etiketlemem gerekirse; suç, getto, varoş, zenci, çocuklar, seks, esrar, uyuşturucu, silah diye etiketlerim ki filmin baştan sona suçla dolu olduğunu en baştan belirtmiştim 🙂

Paulo Lins'in 1997 tarihli aynı adlı romanından Bráulio Mantovani uyarlayıp yazmış, romanın yazarı abi de da uzun yıllar konunun geçtiği gettoda yaşamış ve roman gerçek olaylara dayanıyormuş zaten filmin sonunda "based on true story" diye yazıyor.

Filmin müzikleri de on numara.

İzleyin.

Imdb sayfası: imdb.com/title/tt0317248
Apple müzikler: apple.com/search/?q=Cidade+de+Deus

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.