Kategoriler
Kültür Sanat

AYRILIK söz konusu olunca

İlişkinizin iyi gittiğini düşünürken sevgiliniz sizi sevdiği halde ayrılmanız gerektiğini söylüyor ve nedenlerini sıralıyor. Peki size söylenen nedenlerin gerçekte ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Okuyun o zaman…

Aşklar sonsuza kadar sürecek değil ya, biter elbette. Ama aşkın bittiğini sevgilisine açıkça itiraf edebilen insan sayısı pek azdır. Hep bahanelere başvurulur. Bu işin kadını erkeği de yoktur üstelik.

İşte bunlar:

Senin sevgine layık değilim ya da sen benden iyilere layıksın

Tamam beni çok seviyorsun ama ben seni senin beni sevdiğin kadar sevmiyorum. E, bu da söylenmez ki… Benim gönlüm uçarı bir o çiçeğe, bir bu çiçeğe konmak istiyor. Oysa sen sevdiğin zaman kendine körü körüne bağlı birini istiyorsun. Ben bir hafta biriyle bir ay başkasıyla yaşamak istiyorum. Şimdi seni aldatsam da ayıp olacak. En iyisi tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna….

Ben seni mutlu edemem

Beklentilerimiz farklı. Sen ayrı dünyadasın,ben ayrı dünyada. Aynı müziği dinlemiyoruz, aynı filme gitmiyoruz, aynı içkiyi bile içmiyoruz. Bizim birlikteliğimiz ancak bir kaç günlük heyecan olabilir. Şimdi bunu sana böyle söylesem. ” Demek her şey bir yalandı” diyeceksin. Ben de sana cevap vereceğim. Senin mutlu olmanı gerçekten istiyorum ama bensiz…

Seni seviyorum ama ailemi de seviyorum ve vazgeçemiyorum

Ben ana (ya da baba) kuzusuyum. Annem babam ne derse o olur diyor. Onlara karşı çıksam, harçlığımı keserler, arabamı altımdan alırlar, beş parasız ortada kalırım. Hem aşk dediğin nedir ki? Geçici bir heves. Ben onların istediği biriyle evlenirsem gelsin paralar… Paraya sırt çevirip seninle olamayacağım, kusura bakma…

Serseri ruhluyum ve özgürlüğümü seviyorum. Kimseye bağlanamam

Başka bahane bulamadım. Aslında istesem öyle mazbut, öyle evine bağlı bir insan olurum ki… Ama seni sevmiyorum. Güzel şeyler yaşamış olabiliriz ama bitti artık. Üstelik bu bahanede çok fiyakalı. Sen şimdi bunu yakın arkadaşların arasında da söylersin benim popülaritem artar. Bundan sonra ki kız arkadaşım da beni elde tutulmayan bir serseri olarak tanıyıp daha çok üstüme düşer. Hay aklımla bin yaşayayım…

Sağlıklı düşünmek için ilişkimizi dinlendirmeye almalıyız

İlişkimizi bitirmeliyiz diyecektim ama ağzımdan bu çıktı. Hem zaten diğerini söyleyecek cesaret yok bende. Bu yüzden bununla idare et. İlişkimiz dinlenirken, ben harekete geçeceğim. Etrafta serseri mayın gibi dolaşacağım, ve kendime yeni,yepyeni işler arayacağım.

Aşkımız heyecanını kaybetti

Adrenalin bağımlısıyım. Ben aşk falan değil resmen heyecan istiyorum. Bunu da bana ancak başka bir aşk sağlar. Seni terk etmeye niyetliyim de ”Bana heyecan lazım” diyemiyorum. Şimdi biliyorum sen kendini değiştirmeye çalışacaksın. Saç şeklin, makyajın, kıyafetlerinle beni yeniden heyecanlandırma çalışmaları içine gireceksin. Ama boşa yorulma. Çünkü ”Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim…”

Sorun sende değil bende

Bu cümlenin devamı büyük olasılıkla şu şekilde gelecektir. Kafamın içindeki problemleri çözemediğim için ilişkimize konsantre olamıyorum. Ama söylenmek istenen gerçekte şudur: ” Senden bıktım. Artık hayatımdan çıkmanı istiyorum. Zaten benim kafamda ki tek problemde sensin. Sen olmasan o kadar rahatlayacağım ki anlatamam. Senden ayrılabilmek için kendimi bile sorunlar insanlar grubuna soktum. Anla artık ve beni rahat bırak…”

Zamana ihtiyacım var

Senden ayrılmak istiyorum ama bunu sana direkt söylersem bana neden diye soracaksın. Ben de başkasından hoşlandığımı söyleyemeyeceğim için doğru dürüst bir neden gösteremeyeceğim. Biraz ayrı kalırız. Ben seni arada bir telefonla ararım. Sonra da aramalarım seyrekleşir. Aramızdaki ilişki soğur belki bir süre sonra da sana ” Bu zaman içinde çok düşündüm ama seninle yapamayacağım” derim. Böylece bu işte biter.

Çok iyi bir insansın ama

Çok iyi bir sevgili değilsin. Ben beni heyecanlandıracak ayağımı yerden kesecek gerektiğinde beni süründürecek birini arıyorum. Oysa sen benim her dediğimi yapıyorsun. Her sorunuma çözüm buluyorsun tamam ben de seviyorum ama kardeşim gibi. İyisi mi ”Sen kendin gibi bir taze bahar seç” ben de kendi yoluma gideyim.

Eski wolkanca.com’da AYRILIK söz konusu olunca veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, AYRILIK söz konusu olunca için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

AYRILIK söz konusu oluncaiçin 10 yanıt

volkan bunu sil ortalanmış koymuşum bide yanlışlıkla
mahfoldu blogun elime yüzüme bulaştırdım 😐 kusura baqma blogunu da bozdum 😥

serap ben hallederim 😉 sen devam et sadece tablo kodlarını kullanma ve div kodlarını.

ben bu sahneleri hatırlıyorum bir yerden 😀 more yapabilmeyi öğrenmem 2 haftamı almıştı benim serap mükemmelsin sevgim daim baş tacısın ellerine sağlık 🙂

vallahı bunlar banada hiç yabancı gelmıyo bı yerden hatırlıyorum ben senı mutlu edememm 😆 ayy siniir oluyorumm 😆

bekara karı boşamak kolaydır yaşayan iyi bilir ki ayrılık adamı yerden yere vurur hele aileler de araya girdiyse artık sevsende hayır bekleme yaşanmış ve daha doyamadan bitmiş bir aşk hikayesi mi arıyosun bana ulaş ta dinle

bunlar resmen benim yasadıgım hayat ben bu sözleri çok fazla duydum demek ki hepsi yalan mış wayy beeee ben bu kadar yalanı haketmedim..