Kategoriler
Blog Internet

Blograzzi

Daha önce blograzzi sitesi hakkında yazdığım yazılara , burada hakkında daha henüz site yapılırken dahi yazmışımdır, katkıda bulunmuşuzdur. Lakin bundan tam bir sene önce ben ve benimle birlikte (google da blograzzi diye aratın) onlarca blog yazarı oradan ayrıldı ve bloglarını sildirdi. Peki bunun nedeni neydi, blograzzi sitesini yapanlar, yönetenler(tabi varsa) bunun nedenini merak ettimi veya bunu önemsedi mi? Hayır, çünkü onlar bu tür toplist sistemi ve bloggerların kendini gösterme arzusunu kullanarak çok ekmek yiyeceklerini biliyorlardı, öyle de oldu.

Buraya şimdi gelip Volkan sen sorun yaşamışsın diye siteyi kötülüyorsun muhabbetine hiç girmeyin, açık yazayım blograzziymiş şuymuş buymuş umurumda olmaz, ben blogumu kendim ve arkadaşlarım ile yazıyorum kimseye şükran borcum yok! Okuyan insanlara saygım var gerisi bir tarafımda olmaz. Ama blograzzi'nin benden ve arkdaşlarımdan hem teşekkür hem de özür borcu var, bunu da Arda Kutsal iyi okusun.

blograzzi

Niyetim ortamı gerip tartışma çıkarmak değil, öyle olsaydı bundan aylar öncesinde patlardım, peygamber sabrımın olduğunu da insanlar bilirler, insanlarla, kişilerle hiç bir sorunum yok. Onlarca kez çeşitli şekilde mesajlarıma rağmen, defalarca telefon açıp konuşmama rağmen var olan bir haksızlığın, yanlışlığın düzeltilmemesi nedeni ile ben hayatımda saçma şeyler yaşıyorum. Bunlar blogla ilgil değil, bunlar gerçek şeyler blog kimin umurunda, arkadaşım orada kimin yazdığı belli olmayan şeyleri ben insanlara açıklamak zorunda kalıyorum.

Örnek mi lazım? Buyurun size örnek tam 7 aydır susuyorum o zamandan beri müdahale ederler ümidiyle, iyi niyetimle bekliyorum. Dikkat ederseniz böyle çamur atanlar çamuru atıp hesaplarını siliyorlar, geçtiğimiz haftalarda yaşadığımız noname olayına benzer bunlar da.

Orhan Toker gibi güzel bir insan bile bunların gazına geldi, sağolsun tekzip yazısını autocadgunlugu.com da yayımlayarak bu yalnışlığı telafi etti.

Blograzzi sahipsiz bir sitedir, blograzzi'nin ciddiye alınacak bir site olmadığını elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum herkese, bazı arkadaşlarımın bloglarını hala orada tutmasının ilk nedeni ayıp olur vs. gibi şeyler, bazıları da ilgisizler pek kafalarına takmıyorlar. Fakat benim gibi onların yüzünden saçmalıklarla uğraşsalardı farklı düşünürlerdi, Allah büyük! Gün olur devran döner cimbom fenere gömer! Biraz amiyane oldu ama kusura bakmayın eee ne de olsa ben Nişantaşı blogger'ı değilim biliyorsunuz.

Şimdi kendileri aynı veritabanını kullanarak başka bir site yapıyorlar, aynı veritabanında kullanıcıların bilgilerini toplayarak neler yapıyorlar kim bilir.

Blograzzi yönetimi diyenler Allah rızası için bunlar kimmiş buraya yazsa keşke çünkü ben kimi arasam, kime sorsam biz onunla ilgilenmiyoruz diyorlar, hal böyle olunca bu siteyi ciddiye alıp referans göstermek saçmalık değil de nedir? Sağ solda biz blograzziyi yaptık, blogküreye böyle bir katkıda bulunduk diye böbürlenenler neredeler? Daha önce de tam bir yıl önce de yazmıştım, bu yeni değil, bu sinirli halim değil, buraya tıklayın.

Öyle ortaya aman Blograzzi yiz biz işte sağda solda blogları topladık, bilemem ne yaptık, süper bir iş yaptık diye konuşacağınıza, eksik kaldığınız yerleri tamamlamanız gerekiyor. İnsanlar sanıyor ki Blograzzi ciddi bir yer, işte bir firma var Inveon, ve güvendeyiz (: Oysa hiçte güvende değilsiniz, yol geçen hanı gibi bir site ile karşı karşıyayız. Öyle ki şu anda gözümde o ilkel, eski toplistlerden hiç bir farkı yok. Biz de sanıyoruz ki abi ciddi bir iş yapılmış destek olalım, işte Türkiye nin neden bir Technorati si olmasın yerel bazda vs. gibi rüyalar görüyoruz. Bana göre Blograzzi nin şu andaki durumu ile sona yaklaşmış görünüyor, bundan sonraki hedefleri ya reklamcılık yönüne ya da daha farklı neyse o şey ona doğru yol alma vakti gelmiştir.

Ben geçen sene yukarıdaki yazıyı yazdığımdan sonra blograzzi gerçekten de bir balon gibi söndü. Öyle bir balondu ki bunu şişirenler arasında ben bile vardım malesef. Ve bakın benim blogum 3 tane blograzzi ediyor ha dikkatinizi çekeyim, ben blogumdaki bir yorum için rahatsız olan bir insan olduğunda onunla ilgileniyorum ayrıca o yönden de 10 tane blograzzi çıkar bu blogdan, her manada blograzziyi gömerim şimdi çıkıp bir site açtırıp blograzzi blogcusu toplatmayın bana.

Bu saatten sonra ne deseler faydası olmaz, büyük ihtimalle görmezden gelecekler, belki biraz sert olduğunu düşünüyorunuz ama emin olun şu yazıyı yazmamak için elimden geleni yapmıştım.

Kişiler ile hiç bir sorunum yok, bir işi kötülemek gibi bir niyetim de yok, niyetim sadece bloglar hakkında birileri bir şeyler yaptığında neleri referans aldıklarını görsünler bu onlar için yaptıkları işi içinde faydalı.

Blogu olan arkadaşlara da önerim, gerçek blogküre orada değil, uyanın, akıllı olun blogunuzda yazın kimsenin yalakası kimsenin bilmem neyi olmayın yoksa ne anlamı senin kalmış blog yazarlığının, ben şimdi burada şu firmada çalışıyorum desem yazdıklarımı insanlar taraflı görecekler öyle değil mi? Atıyorum Microsoft da çalıştığımı yazsam ve ardından Live ürünleri ile ilgili şeyler yazsam bunların taraflı olduğu düşünülmez mi?

Adam sekreterine süs köpeği dediği için 4 ay yatmış, cezaevinden yeni çıkan biri yan odada konuşuyor şu an.
Sabahtan beri playlistimde Cem Adrian ve Sagopa Kajmer var.
Yarın pazar olması ne güzel, doya doya uyuyacağım.
Yukarıdaki konuyu şurada da yazdım.
Live hizmetleri hakkında bültenler geldi inceleyip bir şeyler yazacağım.
*Bu blogu blograzzi’ye ilk başında izinsiz eklemişlerdi, ben bu blogu blograzzi bir yere asla eklemedim, sonrasında bundan 1 yıl önce durumu görüp blogumu sildirmiştim, yani yeni değil.
**Ben sadece blog yazarıyım, internette iş yapmıyorum, reklamcı değilim, yazılım şirketim yok, tasarımcı değilim, yazılımcı hiç değilim, bir şirketim zaten yok, yaptığım iş de zaten internetle vs. pek bir alakası yok, bir hizmet sunma gereksinimim yok sadece blog yazıyorum, interneti yüceltmek devlete millete yararlı olmak gibi bir iddaam da yok, eleştiri hakkım var. Bu da o zaman sen daha iysini yap diyenlere cevaptı.

Eski wolkanca.com’da Blograzzi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Blograzzi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Blograzziiçin 10 yanıt

biraz uyanık ve sermayeyi ayarlayıp, bu tür organizasyonları gerçekleştiren firmalar/şahıslar bir süre sonra destek çıkanları tanımaz oluyorlar.sanırım senin bildirgeçle de buna benzer bir sorunun olmuştu.insanlarımız internet tecrübesini tam yaşayamıyorlar, dolayısıyla da bunlara gün doğuyor.umarım herkes kimin ne mal olduğunu anlar.

sevgili volkan, blograzzi ile ilgili yazdıkların bir çok konuya katılıyorum. ben de yaklaşık 2 hafta önce üyeliğimi iptal ettim fakat blogum hala orada yayınlanıyor. üyelik iptal olunca blog da siliniyor sanmıştım ama öyle değilmiş! blogumun blograzzi sisteminden silinmesi için yazı yazdım, neyse! sevgili volkan bir konuda sana birşeyler sormam lazım, blogunuza baktım fakat e-posta adresi göremedim(varsa görememişsem özür dilerim) lütfen bana e-posta adresi bildiri misin? saygılarımla.

selam onur benim e-posta adresimi soruyorsan iletişim sayfasında vardı wolkanca{.}gmail.com dan ulaşabilirsin aynı zamanda gtalk. blograzzi nin e-posta adresini soruyorsan info@inveon.com.tr, info@blograzzi.com.

blogunu silecek eleman yok orada o yüzden biraz zor, yazımda da belirttiğim gibi sahipsiz yol geçen hanıdır orası, senin yorumunda bunun kanıtlarından oluyor.

friendfeed de ben bu konuyu yazdığım da bir arkadaş çıkıp sahipsiz değil arda kutsal var diye yazmıştı, güzel bir cevabım vardı ona ama daha fazla uzatmamak ve insanların canını sıkmamak için o cevabı yazmadım. bu kadarı onlara yeter zaten.

istediğim normal bir site gibi birinin bu siteyi sahiplenmesi ve insanlarla ilgilenelinmesi, eğer bu olmuyorsa bu siteyi kimsenin ciddiye almaması.

teşekkür edeirm volkan! bana senin posta adresin lazımdı, birazdan mail göndericem ne için lazım olduğuyla ilgili olarak. iyi çalışmalar.

sırf benzer nedenlerden dolayı bende ayrıldım blograzziden. sitem iyi bir site miydi hayır ucretsiz olarak aldığım dandik bir siteydi (kazanma.tr.gg) forumda bazı teknik konularda yardım istiyordum diğer arkadaşlardan açtığım konular siliniyordu. ama bazı demirbaşların küfürlü yazıları nedense silinmiyordu. neyse herkes kendi işine baksın. saygılar.

yorumunda tam olarak neye sitem ettigini anlayamadim. sen bu siteler veya sahislardan bahsederken istemeyerek reklamlarini yapiyorsun, bu da internet alemine hic faydali olmuyor 😉

peki anlatmaya çalışayım yeniden. bu siteyi referans alıp birkaç yerde ahkam kesiyorlar. bu site sanki blog küre de bir ölçütmüş gibi gösteriliyor. sitemin kaynağı budur. çok daha özel şeyleri buraya yazamam taktir edersinki.

ben de bir kaç laf edeyim istedim söyledikleriniz hakkında.
blogum daha önceden bloggrazzi'ye kayıtlı idi, ama bir gün aniden duman oldu. çok uğraşmama rağmen nedenini bir türlü öğrenemedim, son çare olarak bu konuda forumlarına "siteler nasıl silinir" adı altında bir başlık açtım. istedim ki, eğer bir insanın emeğine bu şekilde davranmak istiyorlarsa, yol yordam bilsinler. bir uyarı mesajı, en azından bilgilendirme maili atsınlar. ama hayretle gördüm ki, forumda açtığım konu da silinmiş. biraz da ironik olarak bu sefer "bloglar ve forumdaki konular nasıl silinir? " diye bir konu açtım, aynı akibete bu konu da uğradı. ve nihayet beklediğim tek cümlelik mail geldi.
"bloğunuz özgün içeriğe sahip değildir"
bomba gibi bu mail kendime getirtti.
tamam blog'um bir oyun bloguydu. ama blog tanımını kim yapabiliyor ki? blog olarak algıladıkları acaba sadece kişisel günlük blogları mıydı? benim bloğum silinirken hem neden benimle tamamen aynı içeriğe sahip bir kaç blog silinmiyor, ve hatta birisi günün bloğu seçiliyor, top listlerde yer alıyordu?
tamam eminimdir o kadar çok blogla uğraşmak kolay değildir ama ya yapabilirsin bu işi ya yapamazsın.

volkan abi çok güzel yazi yazmişsin. beni pek ilgilendirmiyor ama olsun.sana bu konuda katılıyorum.