Kategoriler
Blog

Blograzzi

Daha önce blograzzi sitesi hakkında yazdığım yazılara , burada hakkında daha henüz site yapılırken dahi yazmışımdır, katkıda bulunmuşuzdur. Lakin bundan tam bir sene önce ben ve benimle birlikte (google da blograzzi diye aratın) onlarca blog yazarı oradan ayrıldı ve bloglarını sildirdi. Peki bunun nedeni neydi, blograzzi sitesini yapanlar, yönetenler(tabi varsa) bunun nedenini merak ettimi veya bunu önemsedi mi? Hayır, çünkü onlar bu tür toplist sistemi ve bloggerların kendini gösterme arzusunu kullanarak çok ekmek yiyeceklerini biliyorlardı, öyle de oldu.

Buraya şimdi gelip Volkan sen sorun yaşamışsın diye siteyi kötülüyorsun muhabbetine hiç girmeyin, açık yazayım blograzziymiş şuymuş buymuş umurumda olmaz, ben blogumu kendim ve arkadaşlarım ile yazıyorum kimseye şükran borcum yok! Okuyan insanlara saygım var gerisi bir tarafımda olmaz. Ama blograzzi’nin benden ve arkadaşlarımdan hem teşekkür hem de özür borcu var, bunu da Arda Kutsal iyi okusun.

blograzzi

Niyetim ortamı gerip tartışma çıkarmak değil, öyle olsaydı bundan aylar öncesinde patlardım, peygamber sabrımın olduğunu da insanlar bilirler, insanlarla, kişilerle hiç bir sorunum yok. Onlarca kez çeşitli şekilde mesajlarıma rağmen, defalarca telefon açıp konuşmama rağmen var olan bir haksızlığın, yanlışlığın düzeltilmemesi nedeni ile ben hayatımda saçma şeyler yaşıyorum. Bunlar blogla ilgil değil, bunlar gerçek şeyler blog kimin umurunda, arkadaşım orada kimin yazdığı belli olmayan şeyleri ben insanlara açıklamak zorunda kalıyorum.

Örnek mi lazım? Buyurun size örnek tam 7 aydır susuyorum o zamandan beri müdahale ederler ümidiyle, iyi niyetimle bekliyorum. Dikkat ederseniz böyle çamur atanlar çamuru atıp hesaplarını siliyorlar, geçtiğimiz haftalarda yaşadığımız noname olayına benzer bunlar da.

Orhan Toker gibi güzel bir insan bile bunların gazına geldi, sağolsun tekzip yazısını autocadgunlugu.com da yayımlayarak bu yalnışlığı telafi etti.

Blograzzi sahipsiz bir sitedir, blograzzi’nin ciddiye alınacak bir site olmadığını elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum herkese, bazı arkadaşlarımın bloglarını hâlâ orada tutmasının ilk nedeni ayıp olur vs. gibi şeyler, bazıları da ilgisizler pek kafalarına takmıyorlar. Fakat benim gibi onların yüzünden saçmalıklarla uğraşsalardı farklı düşünürlerdi, Allah büyük! Gün olur devran döner cimbom fenere gömer! Biraz amiyane oldu ama kusura bakmayın eee ne de olsa ben Nişantaşı blogger’ı değilim biliyorsunuz.

Şimdi kendileri aynı veritabanını kullanarak başka bir site yapıyorlar, aynı veritabanında kullanıcıların bilgilerini toplayarak neler yapıyorlar kim bilir.

Blograzzi yönetimi diyenler Allah rızası için bunlar kimmiş buraya yazsa keşke çünkü ben kimi arasam, kime sorsam biz onunla ilgilenmiyoruz diyorlar, hal böyle olunca bu siteyi ciddiye alıp referans göstermek saçmalık değil de nedir? Sağ solda biz blograzziyi yaptık, blogküreye böyle bir katkıda bulunduk diye böbürlenenler neredeler? Daha önce de tam bir yıl önce de yazmıştım, bu yeni değil, bu sinirli halim değil, buraya tıklayın.

Öyle ortaya aman Blograzzi yiz biz işte sağda solda blogları topladık, bilemem ne yaptık, süper bir iş yaptık diye konuşacağınıza, eksik kaldığınız yerleri tamamlamanız gerekiyor. İnsanlar sanıyor ki Blograzzi ciddi bir yer, işte bir firma var Inveon, ve güvendeyiz (: Oysa hiçte güvende değilsiniz, yol geçen hanı gibi bir site ile karşı karşıyayız. Öyle ki şu anda gözümde o ilkel, eski toplistlerden hiç bir farkı yok. Biz de sanıyoruz ki abi ciddi bir iş yapılmış destek olalım, işte Türkiye nin neden bir Technorati si olmasın yerel bazda vs. gibi rüyalar görüyoruz. Bana göre Blograzzi nin şu andaki durumu ile sona yaklaşmış görünüyor, bundan sonraki hedefleri ya reklamcılık yönüne ya da daha farklı neyse o şey ona doğru yol alma vakti gelmiştir.

Ben geçen sene yukarıdaki yazıyı yazdığımdan sonra blograzzi gerçekten de bir balon gibi söndü. Öyle bir balondu ki bunu şişirenler arasında ben bile vardım malesef. Ve bakın benim blogum 3 tane blograzzi ediyor ha dikkatinizi çekeyim, ben blogumdaki bir yorum için rahatsız olan bir insan olduğunda onunla ilgileniyorum ayrıca o yönden de 10 tane blograzzi çıkar bu blogdan, her manada blograzziyi gömerim şimdi çıkıp bir site açtırıp blograzzi blogcusu toplatmayın bana.

Bu saatten sonra ne deseler faydası olmaz, büyük ihtimalle görmezden gelecekler, belki biraz sert olduğunu düşünüyorunuz ama emin olun şu yazıyı yazmamak için elimden geleni yapmıştım.

Kişiler ile hiç bir sorunum yok, bir işi kötülemek gibi bir niyetim de yok, niyetim sadece bloglar hakkında birileri bir şeyler yaptığında neleri referans aldıklarını görsünler bu onlar için yaptıkları işi içinde faydalı.

Blogu olan arkadaşlara da önerim, gerçek blogküre orada değil, uyanın, akıllı olun blogunuzda yazın kimsenin yalakası kimsenin bilmem neyi olmayın yoksa ne anlamı senin kalmış blog yazarlığının, ben şimdi burada şu firmada çalışıyorum desem yazdıklarımı insanlar taraflı görecekler öyle değil mi? Atıyorum Microsoft da çalıştığımı yazsam ve ardından Live ürünleri ile ilgili şeyler yazsam bunların taraflı olduğu düşünülmez mi?

Adam sekreterine süs köpeği dediği için 4 ay yatmış, cezaevinden yeni çıkan biri yan odada konuşuyor şu an.
Sabahtan beri playlistimde Cem Adrian ve Sagopa Kajmer var.
Yarın pazar olması ne güzel, doya doya uyuyacağım.
Yukarıdaki konuyu şurada da yazdım.
Live hizmetleri hakkında bültenler geldi inceleyip bir şeyler yazacağım.
*Bu blogu blograzzi’ye ilk başında izinsiz eklemişlerdi, ben bu blogu blograzzi bir yere asla eklemedim, sonrasında bundan 1 yıl önce durumu görüp blogumu sildirmiştim, yani yeni değil.
**Ben sadece blog yazarıyım, internette iş yapmıyorum, reklamcı değilim, yazılım şirketim yok, tasarımcı değilim, yazılımcı hiç değilim, bir şirketim zaten yok, yaptığım iş de zaten internetle vs. pek bir alakası yok, bir hizmet sunma gereksinimim yok sadece blog yazıyorum, interneti yüceltmek devlete millete yararlı olmak gibi bir iddaam da yok, eleştiri hakkım var. Bu da o zaman sen daha iysini yap diyenlere cevaptı.