Kategoriler
WordPress

WordPress sayfa ve yazılarda PHP kodu çalıştırmak

WordPress yazıları içerisinde sadece o sayfaya veya yazıya özel PHP kodu çalıştırmak PHP Everywhere eklentisi ile mümkün.

Sadece o sayfaya özel bir PHP kodu çalıştırmak istiyorum ve kodu o sayfanın içerisine ekleyerek bunu yapmak istiyorum, nasıl? Bu sorunun cevabı PHP Everywhere.

PHP Everywhere eklentisi yazı ekleme sayfasında size bir PHP kod ekleme olanağı sunar ve bu kod eklediğiniz yazı içerisinde çalışır. Örneğin bir yazı içerisinde dinamik olarak blogunuzdaki son yazıları listelemek istiyorsunuz bunun için bir PHP Everywhere blok ekleyip içerisine şu kodu yazdığınızda çalışacaktır:

<h2>Son Yazılar</h2>
<ul>
<?php
  $recent_posts = wp_get_recent_posts();
  foreach( $recent_posts as $recent ) {
    printf( '<li><a href="%1$s">%2$s</a></li>',
      esc_url( get_permalink( $recent['ID'] ) ),
      apply_filters( 'the_title', $recent['post_title'], $recent['ID'] )
    );
  }
?>
</ul>

Kolay gelsin 🙂

wolkanca.com’da WordPress sayfa ve yazılarda PHP kodu çalıştırmak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress sayfa ve yazılarda PHP kodu çalıştırmak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.