Arda Kutsal'ın artık Blograzzi ye ayıracak vakti yok mu?

Girişimci insanlar bir işe girişmeden önce o sektörde bir araştırma yapar, daha sonra girişiminin kısa ve eğer tutarsa uzun vade planlarını da yapar. Eğer o girişim kısa vade hedeflere başarı ile ulaşmışsa tabi ki artık yeni yatırımlar ve geliştirmeler yapmak durumundadır. Ben öyle Avrupai bir havada yazamam anlaşılmıştır yukarıda demek istediğim.
Blograzzi'nin hikayesini yakından takip etmiş biriyim onun için neyin ne olduğunu az çok biliyorum ve bu sıralar Blograzzi nin bir stratejisi olduğundan çok şüpheliyim, esasında Blograzzi yi akıl eden o aklın artık Blograzzi ye ayıracak vakti olduğundan da şüpheliyim. Arda Kutsal ın belirttiğine göre Blograzzi de şu anda 2 kişi çalışıyor ve onlarda partime hesabı, yani şu anda benim blogum eleman açısından Blograzzi den daha büyük (: Bu sıkıntıyı zaten görüyorduk ama ses etmiyorduk, taa ki şu son forum şapşallığı yaşanana kadar. Bir projeye giriştiyseniz eğer yukarıda yazdığım gibi onun arkasında durmanız, vakit ayırmanız, hedefleri, planları iyi yapmanız gerekiyor. Öyle ortaya aman Blograzzi yiz biz işte sağda solda blogları topladık, bilemem ne yaptık, süper bir iş yaptık diye konuşacağınıza, eksik kaldığınız yerleri tamamlamanız gerekiyor. İnsanlar sanıyor ki Blograzzi ciddi bir yer, işte bir firma var Inveon, ve güvendeyiz (: Oysa hiçte güvende değilsiniz, yol geçen hanı gibi bir site ile karşı karşıyayız. Öyle ki şu anda gözümde o ilkel, eski toplistlerden hiç bir farkı yok. Biz de sanıyoruz ki abi ciddi bir iş yapılmış destek olalım, işte Türkiye nin neden bir Technorati si olmasın yerel bazda vs. gibi rüyalar görüyoruz. Bana göre Blograzzi nin şu andaki durumu ile sona yaklaşmış görünüyor, bundan sonraki hedefleri ya reklamcılık yönüne ya da daha farklı neyse o şey ona doğru yol alma vakti gelmiştir.
BlograzziBlograzzi tabiî ki iyi fikirdir fakat işte o sitenin en altına © 2007 blograzzi.com yazan kısmın hemen yanına "bu sitede sadece 2 kişi part time çalışıyor ve asgari ücret geçerlidir" yazısını yazmayı unutmuşlar.
Gelelim şu ilk 20 deki bloglara mı desem sitelere mi desem neyse onlara gelelim. Yakın dostumuz Bildirgec ve diğer saz arkadaşları elbette oradalar. Şimdi bir Allahın kulu çıksın da o Blograzi sıralamasında ki liste de bana Bildirgec ile bu benim blogum arasında benzer bir şey göstersin, tamam onların penis büyütme yazısı var benim de etek altı görüntüler yazım. Lafa gelince yok efenim siz etek altı görüntüleri yazmışsınız da Google a oynarmışsınız da tatara tutara. Hasiktir oradan. Yahu ben etek altı görüntüleri diyerek en azından lunaparktaki balerinin eteğinin altını, çekici diyerekten çekici kamyonu vermişim. Ama Bildirgec ne yapmış? Direk Youporn, penis büyütme, liseli serap ve daha yazamayacağım tonlarca içerik. Bildirgec de kaç bin kişi yazıyor saysı belli değil benim blogda burada tek başıma yazıyorum ve böyle olmasına karşın hemde etek altı görüntüleri olamsına rağmen blpogum Türkiyenin en çok ziyaret edilen ilk 500 sitesi arasında olabiliyor. Sonra sen gel bana, tek başına burada blog yazıp yıllarca bloglar büyüyecek, halkın kendi medyası olacak diye kıçını yırtan bana, web 2.0 in nimeti olan bu blogların aynen TV 2.0 deki popstar yarışmalarında olduğu gibi bir platforma dönüşeceğini savunan bana sen gel yok efenim siz kötü örnek oluyorsunuz, siz her yazıya onlarca etiket ekliyorsunuz falanlar. Hasiktir oradan. Yahu blog nedir ben bile bilmezken blog yazıyormuşum haberim yok o derece yani, bana gelip kitaptan okuyup-okuyup yazma canım kardeşim. Bakın ben demiyorum, aratın Google da Blograzzi diye bakın görün kimler ne demiş.

Blograzzi Sıralama
Ha üzüldüğüm noktalar yok değil, mesela şu benim arkamda dolanıp benim fanlarımmış gibi hareket eden, yavru kurtlarım gibi görünen arkadaşlara üzülüyorum, neden sizi ilgilendiriyor arkadaş biraz akıllı olun yahu, yüzde vermiyorum ama hala peşimde adamlar. Diğer üzüldüğüm şey, kendini fasulyeden sanan, iki üç resim, fotoğraf, video koyup bloguna ben blogcuyum diye geçinen abla ve abiler. Lan arkadaş tamam ben etek altı görüntüleri diye bir şey yazdım, yo hatta onu ben değil arkadaşım Canan yazdı ama, onun yanında sayısını ben bile bilmiyorum 1500 yazı vardır bak bakayım onlara hele bir sen. Ha yanlış anlaşılmasın biz öyle gelir dağlımı falan yapmıyoruz yıllık 100 usd lik hosting alıyoruz geri kalan parayı ben şahsen yiyorum ama delikanlı gibi diyorum yani evet yiyorum abi (: Demem o ki, Blograzzi aşağıda birazdan linklerini vereceğim arkadaşların da dediği gibi yavşamış bir proje olarak tarih sayfalarında yerini alacağa çok benziyor, hatta o çalışan 2 kişi bundan sonra da partime olarak devam ederse bunun gerçekleşme oranı daha da yüksek. Bir önceki yazımda yazdığım gibi, blogumu ve desteğimi bu şartlarda Blograzzi den çekiyorum ve blogunuzu bir topliste kayıt ettirmek istiyorsanız inanın daha kaliteli toplistler var. Ayrıca bazı şapşal arkadaşlara haber olsun Blograzzi benim blogumu ve hesabımı sisteminden silmedi, ben sildim. Ve ayrıca Blograzzi ye blogumu ben eklemedim onlar ekledi. Ayrıca ayrıca Blograzzi yokkende bu blog Türkiye nin en çok ziyaret edilen 500 sitesi içindeydi.
Unutmadan şu pohpohlanan algoritma mıdır her ne naneyse o formülü (: biraz Nahnu’nunda yardımıyla şöyle kısacık yazayım; olay şundan ibaret abi:

0.3*x+0.4*y+0.3*w=p

Bu durma en uygun şarkıyı ya Ceza söyler ya da Sagopa.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

blograzzi, ölü doğması muhtemel bir proje olarak yaratılmamış, tasarlanmamışsa bu arda kutsal beyefendi bu işlerden hiç anlamıyor demektir.

uzun uzadıya da yazasım yok neyse.

wolkanca kendine çeki düzen vermelisi biraz. sürekli bahsettiğin nahnuyu örnek al biraz.

wolkanca çeki düzen vermelisin kendine diyenlerdenim… bunları yazsan nolur yazmasan ne olur aga? türkiye'nin ilk 500 sitesi içindeyim lafını son 3 günde 2-3 defa duydum,okudum. bunlarada gerek yok. 2005 in basından beri tanıyom seni hatta tanıdığım en eski blogsun. hatta blog maceram senden feyz alıpta oldu. neyse taş yerinde ağırdır. bir yeri kötülesende övsende benim fikirlerimi etkiyemezsin. bence değmez. ilk basında dediğim gibi inşallah eski wolkanca olman dileği ile blograzziyi sen nasıl sildiysen bu gidişle bende seni silecem.
sağlıcakla…

wolkanca.. bu tür yazilarinla sempati toplayamazsın..üstteki arkadaşin dediği gibi kaliteli blogcu ol nahnu ve diğer kaliteli blogcuları örnek al..sanirim blograzziden alacağini aldin sonrada hakaret edip gidiysn..yazık..arda kutsala laf söyleyebilmek için onun kalitesinde olman gerekir..istersen türkiyenin en fazla ziyaret edilen blogu ol bu çöplük bir blog olduğunu değiştirmez.. üç beş yalaka seni pohpohlar arkandayiz falan muhabbetleri bir yerin kalkar mutlu olusun…hadi ikile bir daha blograzzi adını kullanarak prim toplama..

benim linki eklemeyi unutmuşsun konuya da neyse..
blograzzi ilk açıldığında beğendiğim ve değer verdiğim bir projeydi ama onun için boşuna uğraştığımızı kanıtladı..

"ben sana turkiye'nin en cok okunan ilk 500 sitesinden birisine sahip olamazsin demedim …"

@abokif

saol be ben zaten blog yazmaya başladğımdan beri sempati toplamak değil tersine sivri dili aksi oldum. ayrıca ben kaliteli maliteli blogcu olamam o da sizin olsun. 🙂 ben işime bakarım arkadaş, yazarım sizde okursunuz. isterseniz okumayın google aramalarında sokarım adamın gözüne, mecbur ederim okuturum. 😀

götüm zaten kalkıktı, eskidende böyleydim ben 😀 arkadaşlarıma sor.

blograzzi den ben bir şey almadım, blograzzi benden almıştır. benim blogum blograzzi den daha büyük bunu iddaa ediyorum tersini söyleyebilen babayiğit varsa çıksın. yarın bu sayfada çıkan büyük firmaların reklamlarını görünce nasıl böyle yazdıklarınızdan utanacaksınız biraz tahmin edebiliyorum. blograzzi orada hala iki nokta arasında en ucuz doğru ile uğraşsın.

kusura bakma abokif arkadaş ama blograzzi nin neresinden prim yapacağım anlamadım, tersine blograzzi benim gazabımdan korksun.

ellerine kollarına sağlık. fakat blograzzi ile ilgili lenkleri bizim linki koymamışsın bozumdum valla. günlerce eda'nın saldırılarına uğramama rağmen mücadeli bırakmayan bir nefer olarak bozuldum valla 🙂

@abokif

şunu söylemek istiyorum sadece blograzzide yenisiniz gördüğüme göre ve wolkancayı yeni takipdesiniz hiç bir fikin beyan etmeden saldırıyorsunuz aynen yunan askerleri gibi konuşmasını biliyorsun icraatte gidiyor iş.wolkancayı blograzziye blograzzi kendisi ekledi.volkan abiyede hber ettiler.oda gidip sahiplendi. şimdi kim kimin ekmeiğini yiyor anlamışsındır umarım.istese gidip volkan abi blogunu eklerdi ama eklemedi :d .onlar ekledi.volkana binin bile haberi yokmuş.demekki volkanca değil blograzzi volkancadan pay sağlıyor. bu da bir gerçektir volkanca blograzziden büyük bir komunitedir.blgorazzi blogların toplandığı yer olmasa wolkancan olsa wolkancan 1 milyon olurdu 🙂

blograzzideki üyelerin 20'si iri kafalıdır. kalan üyelerin de kafaları çok fazla olmamakla birlikte, normalden birazcık iridir. bu siteye günde 1517 ziyaretçi geldiğine göre sitenin ortalama kafa çapı ne kadardır?
a) 17 santikütle
b) 32 milipipi
c) 24 megahertz
d) 1.31 kilokıtır
e) hepbiri

bkz: uykusuz

blograzzi ye blogumu ekledim tam olarak ne işe yaradı bilemedim 2 ay içinde 1 kişi yorum yapmıştı 2 kişi favorilerine eklemiş toplam 5 kişi blogumu ziyaret etmişti.
blogoyla.com adlı amatör bir siteye kaydettim blogumu 3 haftada toplam 85 kişi incelemiş 60 kişi oy vermiş ve 70 tekil ziyaretçi göndermiş nasıl bir iştir anlamadım gitti valla. koskoca blograzzi ve amatör blogoyla karşılaştıramıyorum bile