Kategoriler
Blog

Blogların gücü Myneti yola getirdi

Mynet WordPressMU sistemini kullanarak kullanıcılarına verdiği blog hizmetini duyurmuştuk ve orada Mynet’in etik olmayan bir davranışla açık kaynak bir sistem olan WordPress Mu ait tüm izleri silerek Copyright ihlali yaptığını belirtmiştim. Kısa sürede bu haber blogları sardı benim gördüğüm 10-15* blogda bu yazılzdı ve tartışılmaya başlandı, sonunda Mynet bloglarının altına Mynet Blog WordPress MU alt yapısını kullanmaktadır. diye bir alt bilgi yazdı. Mynet kolaya kaçmış bence bu yeterli değil ama sevgili dostumuzunda dediği gibi blogların gücünü bir kez daha ortaya koyan bir vaka olarak tarihe geçmiş oldu bence.

Blogların beraber haraket ederse çok etkili olabileceği gerçeği ve blogların tekel medyaya alternatif özgür bir medya olması çok sevindirici bir şey bence, önümüzdeki yıllarda bu sektörde Türk blogosferinde daha etkili ve hoş gelişmeler olacağını varsayarsak bu güç dahada çokğalacak gibime geliyor, aralardan sıyrılan bazı popüler blog yazarları belkide büyük medya kurumlarında olacak. Bloglar şu anda bana göre ülkede demokrasinin, şeffaflığın, özgür medyanın sesidir hatta belki azda olsa siyasi hayatada etki edebilmektedir, siyasi hayata bir şekilde internetle giren bir çok blog yazan genç var buda ülkemizdeki demokrasi için iyi bir gelişme.

Birde şu blogdaki reklam konusunda yazmak isterim. Sevgili blog okuru arkadaşlar, blogumda reklam alanları belli bir ücret karşılığı satılıktır ve parasını veren o alanı kiralamış olur istediği reklamı oraya verebilir, sistem böyle işliyor şu anda.Bende blogumla alakalı reklamlar isterdim tabii ki ama malesef öyle bir teklif almadım, maddi gelir elde etmek zorunda olduğum için reklam tekliflerine seçici olmadan kabul ediyorum. Eğer blogumda reklamını görmek istediğiniz bir firma, kurum varsa onları bana yönlendirebilirsiniz, iyisimi siz reklamları görmezden gelin rss akışına abone olup oradan blogu takip edin eğer konuda yorum yapmak isterseniz siteye gelip yazarsanız. Bu durumdan dolayı tüm arkadaşlardan özürdilerim yukarıda yazdığım gibi gelir elde etmek için daha iyi bir seçenek yoktu malesef bu reklamları almak zorundayız, en azından Google bize sponsor olana dek bu böyle 🙂

*

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Blogların gücü Myneti yola getirdi başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

aynı dayanışmayı telekom üzerindede yapsak fena olmaz diyorum.birde volkan''blog yazarına nasıl teşekkür edersiniz'' başlıklı yazın bence tıklamaya teşvik açısından google adsense kurallarına biraz aykırı gibi duruyo. adsense ekibi bu konuda kendilerine pay çıkarabilir dostum!

telekom içiçn çok protesto yapıldı bu zamana kadar ama etkil olamadı çünkü marka kaygıları yok adamların alternatifi yok. mynet in marka kaygısı var.

eğer bir kural ihlali varsa adsense ekibi bu konuda bana bildirim yaparlar sesebian teşekkür ederim.

al takke ver külah gibi olmuş bu güç sizce blogların gücümü yoksa gnu/gpl lisansının gücümü?
rms diye bir amca zamanında kendini paralayıp kafa patlatıp gpl lisansını çıkarmasa ve bugünlere gelmeseydi bu güç yinede sizin olurmuydu?

tepki vermek hakkını aramak güzel birşey ama bunu mynet gibi kendine maletmek bence tutarsız bir davranış.güç gnu/gpl'in gücüdür tepki ise sizlerin.

e can biz yazmasaydık mynet abicim o öyle olmaz diye oraya wordpress mu ile yaptık yazacaklarmıydı. rms amcayı mynet çiler bilse zaten baştan onu öyle yaparlardı yanlışmıyım.

ya zati wordpress de gnu/gpl olayı yani aynı şey bizde gnu/gpl kullanarak yine gnu/gpl yi savunduk… amaan karıştı…

telekom aynı dediiiniz gibi hiçbir kaygısı yok dev tüketiciler birlikleri bile yırtındı bazen haber kanallarında protesto ların olduu duyruldu ama yok tam anlamıyla yüssüzlük aslında telekomu r ye havale edelim 🙂

mynet için ben blog.mynet.com dan bir özür yazısı isterim 🙂 madem gücümüz var p*hunu çıkaralım 🙂

bide reklam olayı varr reklam olayında şöyle bir önerim var arkadaşlar wolkanca nın fiyatları çok yüksek bir rakam deil sanırım oraya biras daha fazla para vererek kur-anı kerim meali reklamı yapabilirsiniz tabi tıklayan olmas o başka …

@can bizler böyle birşey yapmasaydık, mynet'in umrunda olmazdı gnu/gpl, çünkü herkesin gnu/gpl 'den bihaber olduğunu düşünürdü kendisi gibi.neyse bir şekilde kısmende olsa amacımıza ulaştık.
gerçekleri tarih yazar, tarihi blog yazanlar 🙂