Kategoriler
Medya

Bill Gates artık dünyanın en zengin adamı değil

Bill Gates’i bilirsiniz işte Microsoft’un patronu, gözlüklü, dünyanın en zengin adamı olarak tanırız yıllardır. Yatı ile bizim ege sahillerine uğrardı ara sıra, severdik az da kıl olurduk ama adam dünyanın en zengin adamıydı işte, yapacak bir şey yoku hepimiz Windows kullanıyorduk hemen hemen ülkede. Ha bak şimdi Windows yazınca aklıma geldi, bizim Ukranya da okuyan bir arkadaş var, geçen muhabbet ediyoruz konu işte internet, dünya, Türkiye vs. yine ülkeyi kurtaracak gibi muhabbetler, bana dedi ki; –Volkan olm burada internet cafelerde, okullarda her yerde ubuntu kullanılıyor, okulda çocuklar Windows tan anlamaz direk ubuntu olayına girerler. Dedim, lan ne güzel yahu, keşke bizde de Paradus kullansa cafeler, okullar falan. Sonra bana dedi; -ben bir defa Paradus u Ukranya da ufak çocuklara gösterdim çok güldüler, çok grafikli renkli gelmiş.
Böyle bir muhabbetti işte. Konu dağılmasın, konumuz Bill Gates artık dünyanın en sengin adamı falan değil, 3. zengin adamı.
[via]

Haber şöyle geçti; [via]

3 seneden beri Forbes dergisinin “dünyanın en zengin adamları” listesinde 1 numara olan Bill Gates, Amerikan yatırımcı Warren Buffett tarafında geçildi.
Gates’in üçüncü sıraya düşmesine sebep olan durum ise Microsoft’un Yahoo’ya yapmış olduğu teklif oldu. Olay, kurlarda büyük değişmelere sebep oldu. Amerikan holding firması Berkshire Hathaway’in şefi Warren Buffet ve Meksika Telekom’un sahibi Carlos Slim Helu sırayla 62 ve 60 Milyar Dolar mal varlığı ile derecelendirildiler.

Warren Buffett (Yatırımcı)
Warren Buffett (Yatırımcı)

Carlos Slim Helu (Telekom girişimcisi)
Carlos Slim Helu (Telekom girişimcisi)

Bill Gates (Microsoft)
Bill Gates (Microsoft)

Lakshmi Mittal (Çelik girişimcisi)
Lakshmi Mittal (Çelik girişimcisi)

Anil (sağ) ve Mukesh Ambani (Petrol baronu finans yatırımcısı)
Anil (sağ) ve Mukesh Ambani (Petrol baronu finans yatırımcısı)

Ingvar Kamprad (Ikea)
Ingvar Kamprad (Ikea)

KP Singh (Gayrimenkul)
KP Singh (Gayrimenkul)

Oleg Deripaska (Aluminyum-Baronu)
Oleg Deripaska (Aluminyum-Baronu)

Karl Albrecht (Aldi)
Karl Albrecht (Aldi)

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Bill Gates artık dünyanın en zengin adamı değil başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

ben bunun sebebini vista tanıtımları için harcadığı milyar dolarlara bağlıyorum, o kadar reklam gideri yaptı, sattığı bikaç yasal kopya okadar, gerisi warez

@coyote adamın geliri zaten 47 milyar dolar kenarda elbet vardır yahoo için bilmem kaç milyar doları gözden çıkardı vistanın tanımında harcadığı paramı zarar uğratacak 🙂 gülerim ancak o tanıtmasa da zaten takip edenler var onlar beleşe tanıtır. aynen bizim bildirgeç yada buradan öğrendiğimiz gibi bill amca 3. zengin olduğunu istese parasıyla ama paradan tasarruf ediyor bizler söylüyoruz

eeuheueh iyi güzel de yakinda microsoft xp ye teknik desteğini kesecek bill amca da vista satacak sonra gelsin paralar gitsin cd ler oh oh ne güzelllll düşünsenze acaba aliminyum'a teknik desteği kesinde bir o kadar daha zengin olabilir miydi oleg deripaska? sanırım hayır..
bill amca kızı felan varsa volkan sana alalım sen de internet sitenin sp1 sonra sp2 sonrada teknik desteği kesiyorum ulen yeni versiyon alacaksınız derdin 🙂

bilirim
bendee darıcanın zenginiiym kime sorarsan sor benn darıcada 9 tane bina diktirdim adım kemal hacı kemalderler

ben yine bill amcanın en szen gin olacağını düşünüorum dewir bilgisayar dewri kasmaya gerek yok..

bu herifler birilerinin kanları sömüre sömüre ilk 10 a çıkmışlar. türkiye kan verdiği sürece böle sinekler sürekli ilk 10 da qezer. bizim ilk 10 a qirmemiz için ilk önce içimizdeki yabancı yatırımları ortadan kaldırmamız lazım. kendi içerinde yenilikler yapmadığın sürece bağımsız olamazsın.1. tekstil devi olan türkiye şimdi tekstil de yüz karası oldu.neden çünkü türkiyenin başa qeçmesini istemeyen içimizde adi ve şerefsiz insanlar var.

zenginin malı züğürdün çenesini yoruyor bir tane şöyle krallar gibi zengin tanıdığımız olmadı gitti.