Kategoriler
Medya

Makina Bitmiş :S

MakinaOkan Bayülgen’in sunduğu Makina adlı kahkaha programı artık yayın hayatından kalkmış. Makina için Hasan Yılmaz’ın şuradaki yazısı gayet güzel olmuş:
Kiminin sevdiği, birçok kişinin de sevmediği Okan Bayülgen hazırlayıp sunduğu Makina’yı bitirdi. İzlediğim üç beş programdan biriydi.

Bu adam ne yaptı da izlettirdi programlarını?

Öncelikle açıksözlü olduğunu söylemek gerekir. Nerede saçma bir program varsa korkmadan düşündüklerini izleyenleriyle paylaştı. Belki bazılarına göre fazla ileri gitti. Hatta çeşitli davalar açıldı.

Hakkı Devrim’i her programda konuk ederek ekranlarda Türkçe’nin yozlaşmasına karşı tavrını ortaya koydu. Konuk demek biraz da garip oldu. Hakkı Devrim hemen yanıbaşında durdu her zaman; Zor durumlarınızda baktığınız bir ansiklopedi gibi.

Yeni şarkıcılara desteğini eksik etmedi. Konuk etti. Onların kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerine fırsat verdi. Nasıl dersek, birçok yeni ismi sadece şarkılarını söylemeleri için ekrana çıkarttı. En iyisi de buydu zaten. O kişilerin tek amacı da buydu.

Küresel ısınma konusunda gençleri her fırsatta uyaran kişiydi.
Emektar kişilere her zaman saygılıydı. Geçmişini bilmediğim birçok kişiyi daha yakından tanıdım.

Makina’nın kapanışları çok iyi. Programın kaçta başlayıp kaçta biteceği belli olmadığı gibi ne zaman bittiği de tam olarak anlaşılmıyordu. Sabahın dördünde beşinde her zamanki müziklerden biri girer, müzik bitince ya program devam eder ya da bir ses “Makina bitti!” der, biter program.

Okan Bayülgen’in Makina’yı bitirmesi iyi oldu. Son bölümde biraz renk verdi aslında. Gelecekte işe yarar birçok projenin yapımında Okan Bayülgen’i imzası olabilir.

Makina Bitmiş :Siçin 15 yanıt

ya ben çok sevodum makinayı off off sezon finaliymiş ama okan bayülgen telefonla arayan her izleyiciyi rezil ettiğiğ halde çok sevildi çok fazla konuk alaması samimi ve açık sözlü olması ve düşündürerek güldürmeyi başarması yönünden çok güsel bir programdı öss günü sınava gireceklere bugün bişey olmayacak programda hadi uyuyun yok bişey falan demesi çok güzel davranışlardı ve izlenme rekoru kıran bir programda küresel ısınmaya değinmesi örnek davranışlarıydı bence en iyi komedyen okan bayülgen rakibi yok alanında 😀 inşallah yeni sezonda yeniden ekranlarda görürüz

en azından artık pazar günüm uyuyarak geçmeyecek wolkancım 😆

evet benim için kötü oldu ama bir bakımada iyi oldu 42e 52e kadar uyumuyadum bakacam diye annme artık tv yi kapat yeter diyemiyecek yinede bitmemeliydi yine yeni yeniden gelsin 😀

yazıyı yazan volkan değil gkaans 😀

evet bu arada izleme fırsatı bulamasamda çok methini duymuştum.sevenleri ve izleyicileri için kötü oldu.

televizyon programları arasında en kaliteli olanı diyebiliriz.umarım okan bayülgen yine aynı kalitede yeni projelerle yeniden karşımıza çıkar.

ben zaga nın son programına gitmiştim ondan sonra makina başladı başka bir program illa yapacak u televizyon çocugu zra parayı oradan kazanıyor. ben de dün izledim izmirsozluk basmış makinayı yakın zamanda blogcuları destekleyen bir sözlük gelecek o zaman hep birllikte gideriz yeni programa.

makina, genç insanları hedef alan, aslına bakılırsa gereksiz bir programdı. şöyle ki; okan bayülgen bir eğlence programı hazırlamayı bir türlü sevemedi. bunu röportajlarından çıkarıyorum. bu nedenle programı sosyal sorumluluk sahibi bir şekle sokmaya çalıştı. saat 2den sonra siyasi, sosyal konulara değindi. bir ara programın ilk yarısı geyik, ikinci yarısı ciddi oluyordu. bu da tutmadı.

yani bir karar verilmeliydi program ya eğlence olacak, ya da sosyal sorumluluk sahibi olacak. okan bayülgen bu kararı veremedi. program bitti. bu sene de ekranlarda ctesi akşamları bir program olacak ama bayülgen perde arkasında olacak.

son programa yakışır bir program oldu. ama daha farklı da olabilirdi. şebnem ferah 'ın orada olacağına adım gibi emindim. yalnız bir resim çekilmeyi başaramadım… sırf onun için gitmiştim halbuki.. onun yerine mahmut tuncerle çekildim 😶

kendini beğenmiş bir tipti yaptığı programda insanları aşağılamaktan küçük düşürmekten başka bişey yapmıodu tek amacı abuk subuk ve bel altı ince espirilerdi bu kadar.

makina güzeldir. konuğun sınırı, saatin önemi yok süper. eylül'de yeniden bizlerle olacak, kıskananlar çatlasın. (:

makina mi makina, nanınanınaaa! 🙂

yahu makina için bitti diyorlar ama eyalçın bidahaki sezonda bizlerle olacağıını söylüyor biri bana tamamen bitti mi bitmedimi sölesin halbuki ben gürgenden murattan hele hele okandan ayrılamam onlarsız cumartesi gününün bir anlamı yokk ben biri bu konuya aydınlık olarak doğarsa sevinirim ziraa karanlıktayımm 😥 😶

okan,mı tam bir palyaco ne programı bıseye yarardı ne kendı konukları asalamaktan baska ısıı yoktu saygısız devrik sowmen iyi oldu bitti ekranalar temizlendi