Kategoriler
Medya

Sağır Oda ve fragmanları

Senaryosunu Soner Yalçın ile Cüneyt Özdemir’in yazdığı “Sağır Oda” adlı dizinin çekimleri başladı. Engin Cezzar,Mahir Günşiray ve Arsen Gürzap gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Kanal D dizisinde,medya şirketi sahibi bir aile ile onların çevresinde olup bitenler ekrana taşınacak.
Aldığımız haberlere göre dizinin oyuncu kadrosuda yavaş yavaş belli oluyor…
Müzik : Gökhan Kırdar, Senaryo: Hakan Karahan

https://www.youtube.com/watch?v=cQPtXNRGO28

Yeni Kurtlar Vadisi,Sağır Oda

Öte yanda, Kurtlar Vadisi’ni Türk televizyonculuk tarihinin en derin ve en keskin dizilerinden biri haline getiren ekibin elinden çıkan Sağır Oda. Derin devlet, mafya, uluslararası örgütler, Bilderberg, uyuşturucu kaçakçılığı, silah, kan, ihtiras ve heyecan… Bir yanda hâlâ çözümlenememiş bir kördüğüm yumağı gibi ortada duran Susurluk meselesi. Ve onun hikâyesini anlatan Kod Adı dizisi. Öte yanda, Kurtlar Vadisi’ni Türk televizyonculuk tarihinin en derin ve en keskin dizilerinden biri haline getiren ekibin elinden çıkan Sağır Oda. Kanal D’nin eylül ayında ekrana getireceği bu iki dizisiyle, yeniden vadinin o karanlık dehlizlerine sızacağız. Tarihin tozlanmış sayfalarında, dünyayı yöneten güçlerin gizeminin peşinde, aksiyonu ve mecarası bol, nefes nefese bir yolculuğa çıkacağız.

ELKATMIŞ KENDİNİ OYNUYOR

Önce Kod Adı’ndan bahsedeyim biraz. Susurluk sürecini en iyi bilen isimlerden eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın imzası var dizinin altında. Sağlar, gazeteci Emin Özgönül ile birlikte dizinin senaryo danışmanlığını üstlenmiş. Asmalı Konak gibi bir diziye ve Babam Ve Oğlum gibi bir filme imza atan usta yönetmen Çağan Irmak da bu ekibin içinde. Kod Adı’nın yönetmenliğini ise Kırık Kanatlar’ı da yöneten Çağatay Tosun üstlenmiş.

Dizide, Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunan ve geçmişte TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu Başkanlığı yapan Nevşehir Milletvekili Mehmet Elkatmış da gerçek hayattaki gibi, komisyon başkanı olarak rol alacak. Kod Adı’nda Çetin Öner, Levent İnanır, Özgür Özberk, Nuri Gökaşan, Korel Cezayirli, Tayfun Eraslan, Tomris Çetinel, Ayşen Gürler, İhsan Sanıvar ve Gerçek Sağlar gibi isimlerin yanı sıra, Arif Sağ ve Metin Uca gibi bazı sanatçılar da misafir oyuncu olarak görev yapacak. Eylül ayı içinde seyircisiyle buluşacağı bilinen ancak kesin başlangıç tarihi henüz açıklanmayan dizinin ekrana geleceği gün de, yine Bizim Ekran’da olacak.

Gelelim eylül ayının ikinci derin devlet dizisi Sağır Oda’ya. Sağır Oda, bir istibaratçı deyimi ve içeride yapılan konuşmaların hiçbir şekilde dinlenemediği, dışarıya sızmadığı “temizlenmiş oda” anlamına geliyor. Dizinin altında, Kurtlar Vadisi’nin yönetmeni Serdar Akar ile Beyaz Türklerin Büyük Sırrı ve Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı adlı iki kitabıyla son zamanların en çok satan yazarı olan Soner Yalçın’ın imzaları var.

Soğuk Oda’nın senaryosunu ise, Azrail ve 19 adlı romanlarından tanıdığımız Hakan Karahan kaleme alıyor. Hadi size biraz da magazinsel bir ip ucu vereyim daha kolay hatırlamanız için. Hani şu Candan Erçetin’in Onlar Yanlış Biliyor adlı şarkısının sözlerini de yazan ve ünlü sanatçının sevgilisi olan eski bankacı, yeni yazar Hakan Karahan vardı ya, işte o yazıyor Sağır Oda’nın senaryosunu.

Sağır Oda’da olaylar zinciri, 1944 yılında Hitler’in Nazi kamplarını kurup Yahudileri katlettiği dönemlerde başlıyor. Nazi subayları, öldürdükleri Yahudilerin altınlarını eritip, üzerlerine Nazi mührü bastırmaktadırlar. Derken büyük savaş başlar. Ve savaşın sonlarına doğru Hitler, kaybedeceğini anlar. Altınlar düşmanın eline geçmesin diye, onları ülke dışına kaçırmaya karar verir. Ancak altın miktarı çoktur ve ülke dışına çıkartılabilmesi için ikiye bölünmesi gerekmektedir. Altınları Almanya’nın dışına çıkartacak iki kişiden biri, bir Türk’tür. Ancak bu esrarengiz adam, altınları bilinmeyen bir yere gömer ve intihar eder. Derken bugüne, yani 2006 yılına geliriz. Nazi altınlarının peşindeki bir Türk istihbarat birimi, sonunda müthiş hazinenin yerini bulur. Bu birim, aynı zamanda Türkiye’nin kaderini de belirleyecek bir olaylar yumağının içindedir.

VADİYE İKİ YENİ VÂRİS

Sağır Oda’nın kesin yayın tarihi de henüz belli değil. Ama bu dizi de eylül ayının ortalarına doğru Kanal D ekranında olacak. Alanlarında çok deneyimli ekiplerin elinden çıkan iki usta işi dizi, Kurtlar Vadisi’nin yarattığı boşluğu doldurmak için birbirleriyle yarışacak. Bu arada geçen günlerde Kanal D kış sezonuna 12 iddialı diziyle giriyor diye yazmıştık. Şimdi buna, iki sağlam yapım daha eklendi. Kanal D’nin kış sezonuna girdiği dizi sayısı da böylece 14’e yükseldi. Görünen o ki bu kanal yeni sezonda yerli dizilerin kanalı olarak öne çıkacak. Her gece seyircisine en az iki tane güçlü dizi sunacak. Öteki kanalların kışlık yeni yapımları da, projeler biraz netleştikten sonra yine bu köşede olacak. Bu kış sezonu, ekranlarda müthiş bir dizi rekabeti yaşanacak. Ve bu rekabet, en çok da tek eğlencesi televizyon olan seyirciye yarayacak

https://www.youtube.com/watch?v=AkmzSkhxA4U

https://www.youtube.com/watch?v=00WArK0Qp-I

Fragmanların WinRar şifreleri www.sagiroda.us dur.

Sağır Oda ve fragmanlarıiçin 4 yanıt

bir haftada 2000 de fazla okunma rekoru ile sağar oda postunu bu blogun şimdiye kadarki en hit yazısı ilan ederken buraya gelen 2000 kişinin neden buraya bir ukalalık yapmadığını merak ediyorum ve afiyet olsun diyorum 🙂 puhahahaha kurtlar vadisinin reytingi burayada sıçradı.

bence bunların hepsi saçma abartı ve ahmaklık hadi bunlar oldu ise bile
bunların çıklanması ne istihbaratçıların nede kötü adamların işine yarar yani bu tür dizilerin yayınlanmasını engellerdiler diye düşünüyorum

yapımcımıza ve emegi gecenn butun arkadaslara tesekkur edıyorum gercekten harıka ıslere ımza atıyolar basarınızın devamını dılerım