Kategoriler
SEO

Apple arama motoru yakında

Apple, Google’ın arama motoruna rakip bir arma motoru geliştiriyor. Eğer yeterince pazar payı yakalarsa SEO noktasında da piyasaya etki edecektir.

Apple, yakında Google Arama ile rekabet etmek için bir arama motoru başlatabileceğine dair işaretler gösteriyor.
iOS ve iPadOS 14 beta’da Spotlight Search’teki değişiklikler, Applebot destek sayfasında önemli bir güncelleme ve AppleBot’tan gelen taramadaki artış, Apple’ın yakında bir arama motoru başlatabileceğine işaret ediyor.

Google’ın , iOS, iPadOS ve macOS için Safari’de varsayılan arama motoru olarak kalması için Apple’a milyarlarca dolar ödediği biliniyor. Anlaşma, iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının Safari’nin tercihlerindeki varsayılan arama motorunu manuel olarak değiştirmedikleri sürece Safari’yi kullandıklarında Google ile arama yapmalarını sağlıyor. .

Apple ile Google arasındaki anlaşma yakında sona eriyor olabilir. Temmuz 2020’de Reuters, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu’nun anlaşmayı hedeflediğini bildirdi .

Apple kısa süre önce Applebot web tarayıcı sayfasını güncelledi

Temmuz 2020’de Apple, Applebot Hakkında destek sayfasına önemli güncelleme yayınladı, eklemeler, Google’ın web yöneticilerine ve SEO’culara sağladığı ayrıntılara çok benziyor. Applebot destek sayfasında yaptıkları değişiklikler şunlar.

  • Applebot’tan gelen trafiğin nasıl doğrulanacağı eklendi
  • Masaüstü ve mobil sürümleri arasındaki farklılıklar da dahil olmak üzere Applebot kullanıcı aracısı hakkında genişletilmiş ayrıntılar
  • Genişletilmiş robots.txt kuralları
  • Yalnızca HTML’yi taramadıklarını, aynı zamanda Google’a benzer sayfaları oluşturduklarını belirten bir bölüm eklendi
  • Arama sıralaması ve web arama sonuçlarının nasıl sıralandığını etkileyen faktörler hakkında bir bölüm eklendi

Applebot şu an siteleri tarıyor

Apple’ın arama botu şu an siteleri taramakla meşgul. Applebot’un sitelerimi her gün düzenli olarak taradığı çeşitli kaynaklarca doğrulandı.

Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_10_1) AppleWebKit/600.2.5 (KHTML, like Gecko) Version/8.0.2 Safari/600.2.5 (Applebot/0.1)

wolkanca.com’da Apple arama motoru yakında veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Apple arama motoru yakında için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.