Kategoriler
Medya

Beşiktaş teknik direktörü Bernd Schuster oldu

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü bugün açıklandı. Beşiktaş, Alman teknik direktör Bernd Schuster ile 2 yıllığına anlaşmış.

Beşiktaş teknik direktörü Bernd Schuster

Bernd Schuster hakkında
Bernd Schuster (22 Aralık 1959 Augsburg) Batı Almanya’da doğmuştur. Fabio Capello’nun görevine son verilmesinden sonra Başkan Ramon Calderon onu takımın başına getirmiştir. Ayrıca eski bir futbolcudur. Daha önce Real Madrid, FC Barcelona, 1. FC Köln, Atletico Madrid, Bayer Leverkusen gibi dönemin büyük takımlarında forma giymiştir. 2007-2008 sezonunda takıma büyük yıldızlar transfer ettirmiştir. FC Barcelona’dan Javier Saviola, FC Chelsea’den Arjen Robben, Manchester United’tan Gabriel Heinze, Ajax Amsterdam’dan Wesley Sneijder gibi yıldızları transfer ettirmiştir. Beşiktaş JK ile 2012 yılına kadar yıllık 2.5 Milyon Euroya anlaştığı öne sürülmektedir.


Haberlerden
Bernd Schuster Beşiktaş’ın Başında

Beşiktaş’ın dün resmen 2 yıllığına anlaştığı Schuster ile geçen hafta imzaladığı ön anlaşmanın perde arkasını MİLLİYET öğrendi.

Siyah-beyazlı kulübün üst düzey yöneticilerinin bile haberinin olmadığı, son derece gizli yönetilen operasyon için Milano’da düğmeye basılmıştı. Futbol şubesinden sorumlu Serdar Adalı ile yönetici Cengiz Zülfikaroğlu, Schuster’in Menajeri Juan Manuel Lopez ile İtalya’da buluşmuştu. Burada şartlar konusunda anlaşma sağlanınca Lopez, Beşiktaşlı yöneticilerle ön anlaşmaya imza atılmıştı.

İmza bugün atılıyor
Milano’daki bu buluşma birçok medya organında yer almış, ancak yöneticilerle Menajer Lopez arasında pazarlık, basına yansımamıştı. Yöneticilerin, Lopez’e, bu anlaşmadan Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli’nin haberi olmadığını söylediği ve çok gizli kalmasını istediği öğrenildi. Adalı ile Zülfikaroğlu’nun, Lopez’e, Mustafa hocanın sağlık durumu hakkında bilgi verdikleri ve bu görüşmeden kendisinin haberi olmadan yapıldığının altını çizdikleri de bildirildi.

Beşiktaşlıların, İspanyol menajere ayrıca, Mustafa Denizli’nin tazminat durumunun halledilmeden bu anlaşmanın basına sızması durumunda zor durumda kalacaklaını da vurgulladıkları, hassas hareket edilmesini bizzat istedikleri kaydedildi.

Tarafların dün İspanya’daki buluşması da tam 6 saat sürdü. Gece saatlerine kadar devam eden görüşmede detayların çoğunluğu halledildi, birkaç nokta bugüne kaldı. Ancak iki tarafın da kesin anlaşmayı sağladığı, bugün imza atılarak resmi açıklamanın yapılacağı ifade edildi. İki yıllık sözleşme imzalayacak olan Alman çalıştırıcının sezon başına 2.5 milyon euro alacağı öğrenildi.

Kaynaklar, Wikipedia ve haber ajansları. Daha fazla bilgi: http://www.bjk.com.tr/