Kategoriler
Medya

Bu taraftar seni unutmayacak Derwall!

Galatasaray'ın efsane teknik direktörü Jupp Derwall hayatını kaybetmiş. Tüm Galatasaray ve spor camiasının başı sağolsun. Toprağı bol olsun…
derwall

GALATASARAY 1988 ŞAMPiYONLUĞU (DERWALL, DENiZLi)

Galatasaray'ın unutulmaz teknik direktörlerinden Alman çalıştırıcı Jupp Derwall, bir süre önce yakalandığı hastalığına yenik düştü ve 80 yaşında hayata gözlerini yumdu.Almanya Milli Takımı'nın da eski teknik direktörlerinden olan Jupp Derwall 1978 ile 1984 yılları arasında Batı Almanya Ulusal Futbol Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapmış, 1980 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı kazanmış ve 1982 Dünya Kupası’nda final oynamıştır. Saç biçimi ona ‘Şef Gümüş Kıvrım’ lakabını kazandırmıştır.

1984-1987 yılları arasında Galatasaray’ı çalıştıran Derwall, özellikle Avrupa’da Türk takımlarının başarılı olmasının temellerini atan teknik adam olarak bilinmektedir. Galatasaray’la bir lig ve bir de Türkiye Kupası şampiyonluğu bulunan Derwall'in Türk futboluna asıl katkısı, modern Avrupa antrenman teknikleri ve taktik fikirlerini getirmesi olmuştur.

Türk futbolunun son yıllardaki en büyük başarılarının mimarları olan Fatih Terim ve Mustafa Denizli gibi isimler Derwall'in Türkiye'de bulunduğu süre içinde onun eğitiminden geçmişlerdir.
1987 yılında Galatasaray ve Türkiye kariyerini noktalayan Derwall 1991 yılında da bir kalp krizi geçirmiş ancak daha sonra sağlığına kavuşmuştu.

Kaynak: İHA

Eski wolkanca.com’da Bu taraftar seni unutmayacak Derwall! veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bu taraftar seni unutmayacak Derwall! için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

küüçüklüğümden hatırlarım ne günlerdi amcamlar babamlar ki biz sülalece galatasaraylı olduğumu için ailecek bir karnaval olurdu o başarılı zamanlarda vay be allah rahmet eylesin.

takımımızı yönettiği maçları pek hatırlar değilim. ama iyidir ya. allah rahmet eylesin.

galatasaray derwall'a cok şey borçlu
bugünleri ve yarınları borçlu
mekanı cennet olsun hakkaten de unutulmayacak.