Kategoriler
Kültür Sanat

Aşktan payını alanlar

askta payini alanlar Herkesin farklı bir hikayesi vardı ama ortak olan herkesin hikayesinin aşktan geçmiş olmasıydı. Tutkulu bir aşk, vazgeçilmez bir sevdalı, ihaneti aşka tercih etmiş zalim aşık, aşka engel olan ailelerden ibaretti hikayeler.
Bu aralar aşktan payını almış orta yaşlı kadın ve erkeklerle yolum kesişiyor. Bakıyorumki herkes tepeden tırnağa yaralı, kanıyor bedenleri. Zamanın kapatamadığı yaralarına, unutamadıkları aşklarına , asla geri gelmeyecek sevdalıları için döktükleri gözyaşlarına şahit oluyorum içim acıyarak.

Kimisi hayatı paylaştığı, bir zamanlar beraber nefes aldığı insanı özlüyordu; kimisi de aşık olduğu insanla yaşayamadıkları için yas tutuyordu. Kocaman insanlar arkalarında bıraktıkları ya da bırakmak zorunda kaldıkları için yıllar sonra ağlıyorlardı. Mutlu olamadıkları evliliklerini devam ettiriyordu bazısı, bazısı da sonlandırmıştı sahte evliliklerini.

Zamanın o sahnesine takılıp kalmışlardı. Giden olmuştu kimisi, kimisi de arkada kalan. Mecburi evlilikleri ömürlerinde yıkıma neden olmuştu. Ait olmak istedikleri hayata, sarılmak istedikleri bedenlere kavuşamamışlardı. Bir beden olamamıştı çoğu, çoğu da bir bedende aşkla erimenin hazzını yaşadığı için tüm aşklara kapatmışlardı yüreklerini.

Aileler ayırmıştı bazı sevdaları, bazılarını zaman, bazılarını ise ihanet. Ama şu hayatta mutlu olamamalarının tek nedeni olarak eski yaralarını, eski yarlarını suçluyorlardı.

Utanarak, kendilerine acıyarak, kimi zamanda bir aşkla koca bir ömür yanmanın verdiği gururla anlatıyorlardı bana yaşadıklarını.

Şimdi hepsi pişmandı yaşadıkları ve yaşayamadıkları için.

Hüzne bulanmış, mutsuz oldukça geçmişlerine sımsıkı tutunan bu insanların kaderine daha yakın benimde kaderim artık.