Kategoriler
Konuk Yazar

Farklı bir bitiş, yeni bir başlangıç, yarım kalmış hayaller

Farklı bir bitiş. Yeni bir başlangıç. Yarım kalmış hayaller. Eylemleri olmayan cümleler. Saçma sapan başlangıçlar. Ya da birine seni seviyorum deme isteği. Oysa seni seviyorum ile bitmiyormuş aşk.

Aşk bağlılıkmış. Aşk tutkuymuş. Aşk gerçekten senmişsin. Aşk bana sen de çok yakıştı demiştim. Sen Gittin. Aslında ben gönderdim. Git dedim. –me yi ekleyemedim. Git(-me)meliydin belki.

Ama yarım kalan kalbimi düşünmemiştim. Sensiz neler yapabileceğimi tahmin etmemiştim. Sensizlik koymazdı bana. Ne gidişler yaşamıştım ben! Ama öyle değilmiş. Rüyalarımda seni görmek ve Sen’i dilemek. Ezmek şu lanet olası gururu. Ama olmuyor işte. Ne kadar istesem de istesek de.

Gurur diyoruz. 3 günlük dünyada Gurur denen şeyi soktuk aramıza. Oysa mutluydum seninle. Hayallerimiz vardı. Her sabah o güllü tepside bana hazırlayacağın kahvaltıyı ne kadar isteyerek anlatıyordun hatırlasana!

Özlüyorum. Sesini. Yüzünü. O tebessüm ederken gamzelerin. Özledim işte. Nedensiz, çünkü süz! Sen olduğun için özledim! Sevdiğim için özledim! Ve Git dedim. Saçma sapan bir sürü neden sundum sana. Gitmek istememiştin aslında. Gurur vardı yine. Gittin!

Ağladım. Ama çevirdim başımı. Görmedin gözyaşlarımı. O an Git-meeeeee diye bağırmak istiyordum. Çığlık çığlık avaz avaz. Herkes duysun istiyordum. Seni seviyorum, bırakma beni demek istiyordum.

Sesim duyulmadı. Sensizlik yankılandı o an her yerden. Buğulu gözlerimden Sen akıyordun. Ve gidişin içimi bir o kadar sızlatıyordu. Akşamlar yine eski soğukluğundaydı artık ve yine duvarlar üstüme geliyordu.

Zaman durmuştu, tan yeri ağarmak bilmiyordu. Ben sensizliğin acısıyla iç çekiyordum bütün gece. Ve gündüz olsun istiyordum. Belki yaptığım hatalarla saklanıyorum aydınlık dünyada bir şeylerin arkasına. Gece ise tüm çıplaklığıyla hatalarımı bir tokat gibi yüzüme çarpıyordu. Ve en büyük hatam Git! demem. Ben Git dediğimde de kalsaydın.

Ben “Gi”t deseydim de sen “–me” yi ekleseydin…

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.