Kategoriler
Ivır zıvır

Merhaba Wolkanca sakinleri

Bu yazım Wolkanca’daki ilk yazım. 22:46 itibari ile Wolkanca üzerinde yazarlığa başlamış bulunuyorum. Bu yazımda blogda yeni olduğum için biraz kendimi tanıtıp birazda son zamanlarda bir hayli popüler olan Facebook da ki Farmville den bahsetmek istiyorum.

Bir sonbahar akşamı Tokat’ın pazar ilçesinde sabaha karşı dünyaya gözlerimi açmışım. Yazıyorum o halde varım felsefesinde ilerleyen faşist olmadan milliyetçi kalabilmiş birisiyim. Edebiyatın hiciv sanatı ile yakından ilgiliyim. Daha önceleri sessiz sakin bir şekilde kişisel blogumda yazılarımı yayınladım. Genelde sohbet havasında gündem üzerine yazılarımı yazarım.


İnternet üzerinde gün geçtikçe etkinliği artan Facebookta son zamanlarda gözlemlerime göre bir hayli popüler olan FarmVille çılgınlığı almış başını gidiyor. Oyun bildiğimiz çiftlik strateji oyunu. Tarla ekiyorsun ektiğini biçiyor paraya dönüştürüyor o parayı da çiftliği geliştirmekte kullanıyorsun. Hatta Knight Online ve Metin2’deki gibi üyeliğini satanlar dahi varmış. Ben gerçi pek anlamıyorum. Ama bu gibi şeylerle de ilgilenmemek en iyisi diye düşünüyorum. Günlerce monitör karşısında kamp kuranlara bir anlam veremiyorum. Yakında bu oyun uğruna da tıpkı Metin2’de olduğu gibi adam öldürenler çıkarsa şaşırmamak gerekiyor.

Veda ederken: Alpler geçit vermiyor.