Kategoriler
Kültür Sanat

Artık sinemadan önce sadece: fragman.web.tr

Sinemanın renkli dünyasını kim sevmez öyle değil mi? Özellikle internetin gelişip yaygınlaşmasıyla beraber film izleme keyfi sanal aleme yayılmış bulunmakta. Film sayılarının oranını düşününce bu seviyede artık esas soru ’Nasıl?’ değil ’Hangisi?’ olmuş durumda. İşte tam burada artık imdadınıza fragman.web.tr yetişecek.

Artık sinemadan önce sadece: fragman.web.tr

İlk önce şunu söylemek isterim; bu sitenin sanal alemde fragman sitesiyim diye yayın yapan ve reklam dışında neredeyse (belki inanmayacaksınız ama fragmanlar dahil) hiçbirşey yayınlamayan warez sitelerden farkını ziyaret eder etmez anlayacağınızda şüphem yok. Bu farkın en büyük kanıtı ise; kaliteden en ufak bir şekilde bile ödün veren sitelerin dahi yayınlanmadığı, Google gibi devlerin desteğini alarak günümüzde bir nevi web otoritesi haline gelmiş açık dizin projesi Dmoz’da listelenen ilk ve tek fragman sitesi olmasıdır.

Oldukça farklı kategoride yayın yapan sitede: Seri Filmler’den, Yeniden Çevrim’e; Çizgi Roman’dan uyarlanan filmlerden Video Oyunu uyarlaması filmlere; Kitaptan Uyarlama filmlerden Sansürsüz fragmanlara kadar hemen her konuda ayrı ayrı kategorilenmiş bir yapı, kolay anlaşılır bir arayüz ve yüksek çözünürlükler ile fragman izlemenin gerçek keyfini yaşayacaksınız.

Fragman.web.tr, filmlerin sadece fragmanlarını değil, film şirketleri tarafından yayınlanan, resmi ve legal kliplerini, kamera arkası görüntülerini, filmlerden bazı sahneleri, televizyon reklamlarını ve sadece sanal ortamda yayınlanan özel internet fragmanlarını da bünyesinde barındırıyor, telif haklarını ihlal eden herhangi bir içerik kesinlikle yayınlanmıyor.

Yayınlanan tüm fragmanlar dünya ile aynı anda yayınlandığı için, sinema dünyasını tek bir siteden mercek altına alıp, hiçbir şey kaçırmadan takip edebileceksiniz.

Yine, vizyonu, Bu Hafta ve Gelecek Hafta kategorilerinden takip ederek vizyona giren ve girecek olan güncel filmlerden hangisini izleyeceğinize anında karar verebilirsiniz.

Sosyal ortamlarda fragman.web.tr:
Sitenin facebook sayfasından yine dünya ile aynı anda yayınlanan film afişlerini takip edebilir, bir çok aktiviteye katılabilir, sürpriz hediyeler kazanabilir ve sinema dünyasında gerçekleşen önemli gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Sosyal ortamlarda takip edin:
Facebook sayfası için buraya, FriendFeed sayfası için buraya ve Twitter sayfası için de lütfen buraya tıklayınız.

Ayrıca fragman.web.tr yayınını iGoogle’a veya Google Reader’a eklemek isterseniz lütfen buraya tıklayınız.

Malesef ki Türkiye internetinde işini iyi ve titiz yapan çok fazla kişi veya yayın yok, sıkça karşılaşamadığımız böylesine kaliteli bir sitenin hakkını vererek sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum, hoş hızlı bir şekilde yükselen tüm istatistikleri de zaten bunu gösteriyor.