Kategoriler
Ivır zıvır

22-10-2009 tarihli ATA’ya mektup

Merhaba ATAM;

Sana daha önce yazdığım mektuplarımda hep şikayet hep serzenişte bulundum ama bu seferki olaylar sanırım çok daha ciddi(!) Sen gittikten sonra olanları sana çok ayrıntılı şekilde anlattım hepsini en ince ayrıntısına kadar biliyorsun ama bugün anlatacaklarım sanırım senin kemiklerini sızlatacak.


Ülke karışık Atam! İyi yönetilmiyoruz, sistem düzgün işlemiyor, yolsuzluk, işsizlik bir yana şimdide ülkeyi bölmeye çalışıyorlar. Açılım diye bir şey çıkardılar terörü bitirmek adına dağdaki teröristi indirmeye çalışıyorlar ama bununla sınırlı değil. İnen adamı milyon kişi kırmızı halıyla, davulla zurnayla karşılıyor zafer işaretleri yapılıyor sanki bir zafer alınmışçasına. Ortada bir şey yok tabii ki ülkeyi henüz böldürmedik, böldürmeyiz ama hiç bir şey senin bıraktığın gibi değil. İlkelerini hiçe sayıp kendi kafalarına göre bir şeyler yapmaya çalışıyorlar işin en içler acısı tarafı ise buna bir dur diyen yok.

Sen gittikten sonra 1993-1996 yılları arasında doğu-güneydoğuda çok şiddetli çatışmalar oldu, çok canlar verdik, çok gazimiz oldu. Bu olayların başlamasından bu yana 30,000 askerimiz şehit düştü bu topraklar uğruna, kan ile suladık bu toprakları. Şimdi ise barışı sağlamak adına verilen bu canlar hiçe sayılıp ciğeri 5 para etmez adamların çağrılarına, provokasyonlarına eyvallah çekiyoruz işte en çok o canımı sıkıyor. Bu açılımı yaparken şehit ailelerine danışmadılar, gazilere sormadılar bile ATAM onların görüşlerini almadılar bile, her gün şehit mezarı başında ağlayanların düşüncelerini sormadılar. Dağdan indirip evlerine teslim ettiler peki bu Vatan uğruna can verenlerin günahı neydi? Onları neden geri getirmiyorlar? Tek günahları Vatanı korumak, böldürmemek miydi? Evde anası, babası, bacısı rahat uyusunlar diye haine geçit vermedi canını verdi bu topraklar için..

Seninde canını sıkmak istemezdim ama biliyorum ki bunların hesabını elbet soracaksın, emanetine sahip çıkmayanların yakasına yapışıp onlara hesap sormalısın ve inanıyorum ki sen bir gün tekrar geleceksin BÜYÜK KOMUTAN!

İçinde Vatan sevgisi olmayanlar, bu yazdıklarımdan hiç bir şey anlamayanlar olabilir (onlar dünyadan haberi olmayan insanlar klasmanına giriyor) ne demek istediğimi anlamanız için SKY Türk’te uzun bir süre yayınlanıp çok büyük ses getiren “Kan Uykusu” adlı belgeseli veya geçen hafta cuma günü vizyona giren “Nefes” adlı sinema filmi izleyebilirler.
WOLKANCA

Konuk Yazar

22-10-2009 tarihli ATA’ya mektup başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.