Kategoriler
Gündem

Siber savaş çeşitleri üzerine

İsrail’in Türk ve 20 den fazla başka ülke vatandaşının bulunduğu, Gazze’ye yardım götüren gemileri uluslararası sularda askerleri ile basıp, insanları öldürüp esir almasından sonra dünya “Siber Savaş” yani internet üzerinden sivil veya devlet güçlerinin, sivil insiyatif ile veya devlet yönetiminde savaşını gündeme getirdi.

Kategoriler
Gündem

Doğruysa Şahan’a hiç yakışmamış

Biz içinde yaşadığımız için bir çok olaya, duruma alışıyoruz ve artık bize garip gelmiyor ama dışarıdan bakıldığında gündemin sürekli değiştiği ve enteresan onca şeyin kısa zamanda gelişip gündemden gelip geçtiği haraketli bir ülkedeyiz. Bir tarafta oğlu hayatının baharında askerlik yaparken hayatını kaybediyor, şehit oluyor ve bunun karşılığında vatan sağolsun diyor, diğer tarafta vatan sağolsun diyenlerden […]

Kategoriler
Ivır zıvır

22-10-2009 tarihli ATA’ya mektup

Merhaba ATAM; Sana daha önce yazdığım mektuplarımda hep şikayet hep serzenişte bulundum ama bu seferki olaylar sanırım çok daha ciddi(!) Sen gittikten sonra olanları sana çok ayrıntılı şekilde anlattım hepsini en ince ayrıntısına kadar biliyorsun ama bugün anlatacaklarım sanırım senin kemiklerini sızlatacak.

Kategoriler
Gündem

Önce vatan

Millet olarak ya çok esnek ya da kafamız çok karışık ben bu yaşıma geldim hâlâ nedir bizim olayımız anlamış değilim ülke olarak. Türk müyüz? Cumhuriyet? Atatürk? İslam? Ne ayak olduğumuz belli değil, hepsi, hiç biri böyle karışık kuruşuk geçiyor tarih. Belki en iyi yabancılar çözmüştür bizim milleti açıklarken.

Kategoriler
Geyik

İdealler uğruna

İdeallar o kadar değerlidir ki o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. İdealleriniz Uğruna neleri kaybetmeyi göze alırdınız? Eş Uğruna? – Ailem = AŞKIM Çocuğun Uğruna? – Aşkım = CANIM Vatan Uğruna? – Aşkım-Canım= HERŞEYİM