Kategoriler
Ivır zıvır

Her şeyden çıkan Volkan, her yere yazan Emir

Aslında bu sürecin buraya taşınmasının nedeni ve Volkan’la alakası gerçekten sevdiğim kızın, Benim Volkan’ın özentisi olduğumu iddia etmesi ile ortaya çıktı ve Volkan’da ben de güldük, hatta Volkan bayağı hoşuna gitmiş olsa ki onu güldürdüğümü bir kaç kez söyledi.

1-2 senelik birikimler sonucu ve benim tamamen hayatını net üzerine kurmuş ve bunu alışkanlık haline getirmiş düşüncelerimin sonucu ya da bana yapılan haksızlıkların gerisinde mutlaka alınması gerektiğini düşünerek girdiğim psikolojik düzeyin acayip bir şekilde beni rahatsız etmesi. Sivas’tan imkanlarımı zorlayarak geldiğim, İstanbul maceraları ve orada karşılaştığım tepkiler bu iğrenç intikam birikiminin sonucu yaptığım zarar verici olaylar olarak dönüşüm buldu. Aslında zarar vermek de denilemez dediğim gibi her şey karşılıklı olsa gerek.

Benden 3-4 yaş büyük bir kıza bir forum’da hoşlanarak çıktığım yolda, hoşlandığım kız SMF forum yüzünden bana fırça attığı için açtığım destek sitesinde liderlik vasıflarım yüzünden geldiğim iyi nokta ve beni olgunlaştıran bu süreç ve süreç içerisinde anlatamayacağım bağlılık ve ilkeler sonucunda girdiğim ortamlar, kötü davranış küfür ve gereksiz hareketler verilen sözler ve niceleri sonucunda biten bir ilişki.

Kesinlikle haklıyım demiyorum. Çünkü ben zaman zaman çok zarar verici bir insan haline geldim. Kesinlikle bittiğini anladığım olay ise; İstanbul da’yım deyip de sevgilimi Esenlere getirmem ve beni orada bulaması sonucu aramızda geçen diyaloglar ve bir son.

Peki neden yaptım bunu? Neden İstanbul’dayım dedim?

Evet ben o gün İstanbul’da değildim çünkü gitmek için param yoktu, olaylar yaşanmadan 1 hafta öncesi ile kendisi ile İstanbul’da esenlerde buluşmuş o kadar güzel geçen dakikalar sonucunda benim telefonumun şarjı bitmiş ve kendisinden telefonu istemiştim, o da sağ olsun verdi ve yanlışlıkla bastığım tuş sonucu mesaj kutusunda buldum kendimi, girdiğimde iki tane mesaj “aşkım napıyorsun” vs.. diye mesajlar.

Ne yapmam gerekirdi bilmiyordum? Ama içimdeki ses al telefonu kafasında parçala çıkart bıçağını belinden delik deşik et diğer ses de bırak müsaade et anlatsın nedir ne değildir bu mesaj? Anlattı evet anlattı, ama beni hiç tatmin etmeyecek şeyler söyleyerek ve kendisine dedim ki arayalım numarayı konuş? Bakalım sana nasıl davranacak ama onu da yapamadı hayır konuşamam dedi, peki dedim ve bana buradan gittiğinde bana kötü davranacaksın, hatta ayrılacaksın dedi. İçimi okuduğunu biliyordum. Çünkü insan şüpheyle yaşayamaz ben ne zorluklarla geldiğim ve gerçekten anlatamayacağım kadar çok sevdiğim kız bana böyle bir şeyle karşılaştırdı. İstanbul ve bir genç kız eve huzurlu gitmesi için dedim bu konuyu burada kapatalım, tek istediğim eve kafası huzurlu gitsin. Giderken söylemesi ayıp son kez öptüm ve bırakmak istemedim.

Eve döndüğümde kuşkularım beni yiyip bitiriyordu ve geçmişe baktığımda aslında ben de pek haksız değildim, madem bu gerçekten beni seviyor, bana yaptıklarını ben de ona yaparak sınayayım onu dedim ve işe başladım. İçimdeki ses ne yaparsan yap sevgilin seni bırakmayacak, adına siteler açtığın, onu görmek için kuruş kuruş para biriktirdiğin sevgilin seni bırakmayacak.

İstanbul’a gelmiştim ve onu görmek istiyordum biraz problemli bir süreç’in ardından. Hatalıyım hatasız değilim. Hava yağmurlu ve 1200 km yoldan gelmiş acayip yorgundum. Kadir Has’ta buluşmak için saat vermiştim ama bekledim bekledim gelmedi yağmurda sırılsıklam olmuştum acayip zoruma gitmişti. Ve bu kötü sonun öncesi gün telefonda beni azarladı 2 gün tanıdığı bir kız yüzünden çok kötü tartıştık ve bunun hesabını sorarım deyip çok sinirlendiğim için ( bakınız yine hatalıyım ) küfürler edip telefonu kapattım ve plana başladım. Beni bekletti bekletmeliyim.

Aynen uyguladım ve İstanbul dayım dedim. Ama yoktum Sevgilim oraya gelmiş beni bulamamış zıvanadan çıkmış, annemi de aramış artık beni arasın onu görmek istemiyorum demiş, annem beni aradı ve olanları anlattı. Bende şaşırdım, oysa bu kadar erken bırakmayacaktım dahası vardı ilk hamlede pes etmesi çok ilginç geldi bana.

Bir iki hafta görüşmedik ve çok sevdiğim kıza mesaj atmaya başladım, engelimi açmasını filan söyledim engelimi kaldırdı ve benimle maytap geçer gibi konuşma tarzı karşısında sinirlenmemek için söz verdim kendime, olay sitelere geldi ve bana sen VOLKAN’a özeniyorsun dedi, kaç gündür blog blog diyorsun işte Volkan’a özeniyorsun dedi.

Beni sinirlendirmek için yaptığı her halinden belliydi. Halbuki telif hakları silinmiş temaları kullandığı için sitesine girmeyen bendim, 3 senedir de SMF destek veriyorum bana her şeyi diyebilirler ama çok şükür böyle onursuzca bir davranışımın olmadığı bilinir. Halbuki Volkan’ının bloğunu bir yazımda söylemiştim oradan gördüğünü adım gibi biliyordum. Ama o öyle söylemedi. Volkan okuyorum dedi!

Arkadaşlar okuyabilirsiniz ama bir kişiyi okuduğunuz bloga özenti yapamazsınız, yine kıvırarak seni hayran sayfasında gördüm dedi. Baktığımda hayran sayfasında ekli değildi yine yalan söyledi ve ben gülmeye başladım. Volkan hoş çocuk ziyarete gideceğim falan deyince ben de kendisine ben de telefonu var Bakırköy’de cay çorbadan hoşlanır giderken götürürsün diyerek çok sert bir çıkış yaptım ama bu durumdan rahatsızdım acayip sinirlenmiyordum aslında Çünkü Volkan kötü birisi değildi, aksine iyi şeyler yapan başarısı esirgenmeyen bir arkadaşımız.

Ama daha dün bir telefonla 100 mb host açtırdığımız kız arkadaşımız şimdi bize net konusunda ahkam kesmesi çok garibime gitti. Volkan’ı da bayağı güldürmüş ki bunu bir kaç kez vurguladı.

Son olarak demek istediğim şeyler var;
Eğer seviyorsanız karşınızdaki insanlara kötü anlamda yaptıklarınızın bedelinde üzülen kişi tarafından size yapılırsa hoşgörü ile karşılamalısınız. Hoşlanmadığınız şeyleri kimseye yapmamalısınız. Samimiyetsiz ilişki asla olmaz, ieride onursuzlukla özentilikle suçlayacağınız insanlarla birlikte olmayın. Muhakkak onlarında sizi “suçlayacak” bir şeyleri vardır ve onlar sevgileri için “Her yerdedirler”…

Birşeyleri bir daha düşün.

Volkan’a da teşekkür ediyorum.