Kategoriler
WordPress

WordPress üst kategori varsa WordPress kategorileri veya WooCommerce kategorilerinin üst kategorileri var ise ve bunları almak kullanmak ve ekstralar.

WordPress kategorileri veya WooCommerce kategorilerinin üst kategorileri var ise ve bunları almak kullanmak için aşağıda vereceğim kodları kullanabilir örnekleri inceleyebilirsiniz.

Kategoriler
WordPress

WooCommerce: Öne çıkan ürünlere göre filtreleme WordPress admin panelinde WooCommerce ürünler sayfasında “Öne çıkan ürünler” filtresi eklemek.

WordPress’in E-ticaret eklentisi WooCommerce’in admin panelinde ürün listeleme ekranında “Önce Çıkan Ürünler / Featured Products” filtresi yok, yani önce çıkarılmış ürünleri topluca görebileceğimiz bir seçenek eklememişler. Bu fonksiyonu manuel olarak siteye eklemek mümkün bunu paylaştım.

Kategoriler
WordPress

WooCommerce sepette maksimum ürün sayısını belirlemek WordPress’de WooCommerce için İşinize yarayacak farklı bir bir ipucu. Tek seferde yalnızca bir ürün satın alınabilmesini sağlamak.

WooCommerce sisteminde eğer satış stratejiniz yalnızca tek tek ürün satmak ise yani birden fazla ürünü aynı anda satmak gibi bir durumunuz yok ise bu fonksiyon işinize yarayacaktır. Bu fonksiyon müşterinin tek seferde yalnızca bir adet ürünü satın alabilmesini sağlar.

Kategoriler
WordPress

WooCommerce ürün tipine göre body class eklemek WordPress’de WooCommerce için tema geliştirirken İşinize yarayacak bir ipucu.

WooCommerce ile çalışan bir e-ticaret siteniz var ve bu sitenizde farklı ürün tiplerine sahipseniz bu fonksiyon işinize yarar.

Kategoriler
WordPress

WordPress arama sorgusunda etiket ve kategoriler varsa WordPress aramada kategori veya etiket ismi aranır ise ilgili kategoriye veya etikete yönlendirmek.

WordPress araması hakkında bir önceki yazımda “WordPress arama sonuçlarında Google aramayı kullanmak” başlığında aramalarda Google kullanmayı göstermiştim.

Bu yazımda bahsedeceğim şey; kullanıcı eğer sitede var olan bir kategoriyi veya etiketi ararsa ilgili kategori/etikete yönlendirilmesi hakkında olacak.

Kategoriler
WordPress

E-ticaret sistemini değiştirmek – taşımak Web sitesini herhangi bir e-ticaret sisteminden farklı bir e-ticaret sistemine taşımak.

Daha önce “E-ticaret sitesi altyapı değişikliği” başlığında e-ticaret sitelerinde altyapının değişmesi durumda SEO noktasında nelere dikkat eidlmesi gerektiğini yazmıştım.

Bu yazımda Next-Cart sistemi ile e-ticaret sisteminiz içerisindeki tüm verileri başka bir e-ticaret yazılımı içerisine taşımaktan bahsedeceğim. Gerçekten çok basit ancak siteniz büyükse biraz pahalı olabilir.

Kategoriler
SEO

E-ticaret sitesi altyapı değişikliği E-ticaret sitelerinde altyapı/yazılım değişikliği durumunda SEO noktasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

E-ticaret sitelerinde herhangi bir nedenle kullanılan altyapının/yazılımın değiştirilmesi söz konusu olabilir. Bu durumda SEO düşünüldüğünde değişiklik sırasında, değişiklik sonrası ve yayına almadan önce göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalar var.

Kategoriler
WordPress

WooCommerce alternatifleri WordPress için WooCommerce tek seçeneğiniz değil. Müşterilerinizin veya müşterinizin müşterilerinin satın alma yapmasına izin verecek başka WordPress eklentileri de var.

WooCommerce, WordPress için her türlü çevrimiçi mağazayı oluşturmanıza izin veren güçlü bir e-ticaret eklentisidir. Peki alternatifleri neler?

Kategoriler
Hizmetler

E-ticaret sitesi Anahtar teslim E-ticaret sitesi hizmetimiz ile ürünlerinizi listeleyip satabilirsiniz, Tamamen SEO uyumlu ve altyapı olarak WordPress/WooCommerce kullanmaktayız.

Size ürünlerinizi listeleyip satabileceğiniz anahtar teslim bir e-ticaret sitesi kuruyoruz, yapmanız gereken sadece firmanızın bilgilerini ve ürünlerinizi bize göndermek hemen e-ticaret siteniz hazır.