Kategoriler
Genel

İyi kahve nasıl yapılır? İyi kahve nasıl yapılır? Demleme el kitapçığı. TAFT Coffee Co.

TAFT Coffee Co. isimli firmanın hazırlamış olduğu kitapçığı burada paylaşıyorum. Firmanın kahvelerini bazen kullanıyorum, yani çok sert harmanlanmış kahveler olduğu için sık değil ara sıra kullanıyorum ve beğeniyorum zira kavrulma oranı, çekirdeklerin seçimi gibi şeyler noktasında muazzam kaliteli F/P ürünü, verdiği bu performansa göre fiyatları oldukça uyguna geliyor. Ben zaten kahve gurmesi gibi bir şeyim, demem de kahve gurmesiyim desem hiç sırıtmaz yani, kavrulma oranı, koku, aroma ve asidite düzeyi vb. şeylerden biraz anlarım.

Kategoriler
Genel

Dünya Kahve Günü #DünyaKahveGünü’müz kutlu olsun. ☕ Bazı kahvelerin hatrı sonsuza kadar sürer. ♾

Bazı kahvelerin hatrı sonsuza kadar sürer. ❤ ♾

Kategoriler
Genel

DeLonghi ICM2.1B Filtre Kahve Makinesi deneyimlerim Home ofis çalışmaya başlayalı almayı planladığım ve seçtiğim Delonghi marka filtre kahve makinesi hakkında.

Bilindiği gibi(tanıyanlar) kahve benim için vazgeçilmez bir şey ve Türkiye’de alkollü içkinin yasaklandığı konuşulduğu şu günlerde eğer bu kahve için olsaydı hemen şu andan itibaren kendimi eşkıya ilan ederdim. 🖤 Seviyoruz yani, yakarız bu gezegeni!

Kategoriler
Eğlence

“Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” Bir Kahve Belgeseli Okan Bayülgen ve sürpriz konukların yer aldığı, kahve ile ilgili harika bilgiler öğrenebileceğiniz gizemli bir yolcuk.

Kahve seven, çok seven biri olarak Arçelik’in hazırladığı bu reklam filmi veya belgesel her neyse çok beğendim, blogumda da paylaşmak istedim. Okan Bayülgen’in konukları; Emrah Safa Gürkan’dan Ahmet Ümit’e kadar değişik konuklarla diyalogları harika olmuş ki Okan Bayülgen içeren bir şeyin kötü olması çok zor.

Kategoriler
Genel

Kahve içmeniz için 15 neden Kahve içmek için 15 sağlıklı nedeni listeledim. Kahveyi seviyoruz ❤

Sağlık riskleri ne olursa olsun, muhtemelen çoğumuz asla sabah kahvenizi bırakmayacağını. İyi haber şu ki, birkaç küçük değişiklik yapmaya istekliysen, sabah kahvaltılarında ve diğer zamanlarda içilen kahve oldukça sağlıklı.

Kategoriler
Genel

Kahve makinesi temizlemek Kahve makinemize olan minnet borcumuzu ödeyelim, onu temizleyelim!

Kahve, sabahları bizi uyandıran ve çok sevilen bir içecek. Kahve, hem kurtuluşunuz hem de umut ışığımız ve bu yüzden bu kafein sihrini genellikle minimum çaba ve hızla kahve makineleri ile yapıyoruz, kahve makinelerine büyük bir minnet borcumuz var.

Kategoriler
Genel

Buzlu kahve yapmak Nescafe gibi hazır kahve ile evde, süt, şeker ve buz ilave ederek kolaylıkla buzlu kahve yapılabilir.

Benim gibi kahve sever biriyseniz ve sıcak yaz günlerinde de kahve içmeyi istiyorsanız veya bir değişiklik olsun istiyorsanız evde kendiniz basitçe buzlu kahve hazırlayabilirsiniz.