Kategoriler
Genel

Buzlu kahve yapmak

Nescafe gibi hazır kahve ile evde, süt, şeker ve buz ilave ederek kolaylıkla buzlu kahve yapılabilir.

Benim gibi kahve sever biriyseniz ve sıcak yaz günlerinde de kahve içmeyi istiyorsanız veya bir değişiklik olsun istiyorsanız evde kendiniz basitçe buzlu kahve hazırlayabilirsiniz.

İhtiyacımız olan bir tercihen uzun bardak, bir Nescafé(hazır kahve) bu gold da olur classic de olur, birkaç adet buz ve süt. Şeker koymasanız da olur.

Öncelikle bardağımızın içerisine hazır kahvemizi ve istediğimiz oranda şekerimizi(toz şeker öneririm daha hızlı erir) koyuyoruz, ardından sütümüzü koyup karıştırıyoruz. Son olarak buz ekliyoruz ve hemen tüketebiliyoruz.

Buzlu kahve yaparken en önemli nokta karıştırmak, kahve, şeker ve süt ekledikten sonra olabildiğince iyi karıştırmanızı öneririm hatta mümkünse bu karışımı bir kavanoz içerisinde yapıp daha sonra bardağınıza buz ile birlikte koyabilirsiniz çok daha iyi olur.

Refika hanım Türk kahvesi ile de buzlu kahve yapmış ben henüz denemedim sizler bakabilirsiniz.

Afiyet olsun.

wolkanca.com’da Buzlu kahve yapmak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Buzlu kahve yapmak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.