Kategoriler
Tech

Google E-Tablolarda yenilenen değerleri bulmak Google E-Tablolar ile yenilenen satır veya sütunları bulup kaldırmak.

Microsoft’un Excel’i yerine çoğu zaman Google E-Tablolar(Google Sheets) kullanıyorum çünkü çoğu zaman daha kullanışlı. Elbette iş ortamında Excel kullanımı yüksek bu yüzden uyum için her zaman Google E-Tablolar dosyasını Excel olarak dışa aktarabiliyorum bu harika.

Kategoriler
Tech

Google Workspace tasarımı değişiyor Google Workspace’deki Drive, Docs, Sheets ve Slide ürünleri, Material Design 3 tasarım sistemiyle uyumlu hale getirilecek.

Google paylaştığı bir blog gönderisinde dokümanların tasarımını yenileneceğini duyurdu. Google Workspace’deki Drive, Docs, Sheets ve Slide ürünleri, Material Design 3 tasarım sistemiyle uyumlu hale getirilecek.

Kategoriler
Tech

Bilmeniz gereken 5 Google Docs özelliği Bu Google Dokümanlar(Google Docs) özellikleri hayatınızı kolaylaştıracak.

Akıllı çiplerden kontrol listelerine kadar bu 5 özellik, daha verimli çalışmanıza ve Google Dokümanlar(Google Docs)’ı daha iyi kontrol etmenize olanak sağlayacak, bu Google Docs özellikleri hayatınızı kolaylaştıracak.

Kategoriler
Kodlama

Google Sheets’i basit veritabanı olarak kullanmak Google Sheets/E-tablolar Masaüstünde kullandığımız Microsoft Office benzeri ama daha fazlası. Google Drive içerisinde kullanılabilen bu uygulama ile birçok farklı uygulamalar geliştirilebiliyor.

Google Sheets/E-tablolar Masaüstünde kullandığımız Microsoft Office benzeri ama daha fazlası. Google Drive içerisinde kullanılabilen bu uygulama ile birçok farklı uygulamalar geliştirilebiliyor.

Kategoriler
Genel

Google depolama alanı kazanmak Ücretsiz Google depolama alanınızdan kazanmak için; Google Drive, Google Photos ve Gmail’inizde gereksiz dosyaları temizleyin ve sıkıştırın.

Haziran 2021’den sonra Google artık Google Photos’da verdiği sınırsız ve ücretsiz kullanımını durduracak, dolayısıyla Google’ın depolama için verdiği 15GB alanınız eğer fazlaca fotoğrafa sahipseniz bitebilir.

Kategoriler
Genel

Google Fotoğraflar Haziran 2021’den sonra ücretsiz olmayacak Halihazırda yüksek kaliteli fotoğraflar için sınırsız depolama alanı veren Google Fotoğraflar 1 Haziran 2021’den sonra artık sınırsız alan vermeyecek.

Google Fotoğraflar hiç şüphesiz çoğumuz için fotoğraflarımızı depolamak adına harika bir seçim olmuştur, sınırsız ve ücretsiz depolama alanı sağladığı için cihazımızdaki tüm fotoğrafları Google Fotoğraflara yedekliyorduk. Ancak üzücü bir haber geldi ve Google 2021 Haziran ayı itibariyle sınırsız depolama hizmetini durduracağınız duyurdu.