Kategoriler
Tech

MacOS’de disk clonlama Apple’ın MacOS sisiteminde(OS X) diskleri birebir kopyalamak(klonlamak) çok kolay.

Windows için disk kopyalamada kesinlikle Acronis çok başarılı ve bir USB bellek üzerine Acronis Bootable koyup bilgisayarınızı o şekilde başlattığınızda muhteşem hatasız ve hızlı çalışıyor.

Ancak MacOS için asla Windows’da olduğu gibi Acronis ve benzeri programları kullanmayız ve zaman kaybetmeyin, zira başarılı olamayacaksınızdır. Yapmanız gerekenleri buraya yazıyorum.

Kategoriler
Kodlama

Google Sheets’i basit veritabanı olarak kullanmak Google Sheets/E-tablolar Masaüstünde kullandığımız Microsoft Office benzeri ama daha fazlası. Google Drive içerisinde kullanılabilen bu uygulama ile birçok farklı uygulamalar geliştirilebiliyor.

Google Sheets/E-tablolar Masaüstünde kullandığımız Microsoft Office benzeri ama daha fazlası. Google Drive içerisinde kullanılabilen bu uygulama ile birçok farklı uygulamalar geliştirilebiliyor.

Kategoriler
Genel

2020 ilk 6 ay Türkiye e-ticaret verileri Ticaret Bakanlığı tarafından 2020 yılının ilk 6 ayı için Türkiye e-ticaret verileri yayınlandı.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan 2020 ilk 6 ay Türkiye e-ticaret verileri 23 sayfalık bir sunum. Veriler içerisinde ilginç detaylar bulunmakta.